Çözemedim

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bu söyledikleriniz hap planları ile ilgili. verdiğim adreste neye göre sayıları belirlemiş nasıl bulmuş bir öncelik sırası var mı varsa nasıl ? Gibilerinden bir şeyler var mı ?
Orada her duruma bir sayı değeri vermiş sonra bir yüzdelik belirlemiş ve sonra alta bir sayı belirlenmiş bu risk analizi ise nasıl yapılıyor neye göre belirleniyor. Sağlığa göre kapasiteli bir şey onun için tam öğrenmek istiyorum. Hastaneyi karşılayabilecek bir seviyede risk analizi çünkü bence

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Ok.Demek istediğiniz anladım.Formulasyon çıkardım.
Blizzard yazan kısma bakın.O satıra 7 numara dedim.Ondan aşağıdaki satırlar 8-9-10 diye gidiyor.
Sütunlar ise Event A oldu sırasıyla diğerleri B(probability)-C(Human impact)-D diye gidiyor.
Formül(Risk kısmındaki %) := TOPLA((B7/3)*((C7+D7+E7+F7+G7+H7)/18))
Değerlerden herhangi biri 0 olunca risk 0 oluyor.Değerler verildikçe bu formülden kontrol edebilirsiniz.
Gelelim 0/1/2/3 neye göre veriliyor.O tamamen doküman incelenirse olasılık hesabından kaynaklıdır.Yani 0=Olmaz/1=Düşük İhtimal/2=Olası/3=yüksek İhtimaldir.Average Scor İse
=TOPLA(B7:B16)/10 formülünden hesaplanıyor kaç satır var ise (bendeki 10 olduğu içindir)Yani ortalaması alınıyor
örneği paylaşıyorum.Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• hva template.xls
    85 KB · Görüntüleme: 24

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Çok teeşkkürler yardımınız için peki köşede %likler neye göre veriliyor ? ve çıkan sonuçlar neye göre değerlendiriliyor ?

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
altta yaptığı risk hesabını neye göre yapıyor ? Yani belirli bir sabit sayı ile çarpılarak mı oluşuyor. Çok soru soruyorum :)

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Merhaba haklısınız bu tür risk analizi farklı geliyor ilk planda fakat basit matematiksel işlemler aslında ağırlıklı yüzdelik hesab,ağırlıklı ortalamalar vb. Size göndermiş olduğum dokümandaki formülasyon kısımlarına ve ayrıca sizin göndermiş olduğunuz pdf deki ilk sayfadaki açıklamaları okursanız anlayacaksınız. Daha basite indirgeyemiyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.