Çasgem Den Eğitim Alıp Sertifikası Gelmeyenler Dikkat!!!

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar bugün çasgemden beraber eğitim aldığım bi arkadaşım belge no ve tarihini sormak için bakanlığa gidiyor ancak belgesine ulaşılmıyor çasgem e gidiyor ordada yok şimdi dikkat aralıktan önce belgelerini çasgeme gönderen 77 kişinin sertifikası kayıp ben yarın arkadaş adına gidip ilgilenecem bakanlığa sizde rahatsız ederseniz iyi olur yani sertifika bekleyen 77 kişinin belgesi kayıp haberiniz olsun ben aralık başında gönderdim benim belgem bakanlıkta numaramı aldım ancak aralık öncesi gönderenlerin durumu sıkıntılı en az 77 kişi yarın gidip sorcam yine yazarım buraya olanları

Elif BEĞEN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
nasıl böyle bir hata yapılabilir??? zira milletin belgeleri geleli 1 ay oluyor neredeyse, ama çasgemliler hala beklemede. Ben ankarada olmadığım için gidip-ilgilenemiyorum. hatta belge yüzünden bi iş bile kaçırdım. gel de sakin ol şimdi!!!

Fatih ÖZKAN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Şaşırmıyorum ama diyecek bir şey de bulamıyorum

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sadece Çasgemden eğitim alan kişilerin değil özel kurumlardan eğitim alan birçok kişinin sertifikası da gelmedi henüz. Ben de mağdurlardan biriyim. Siz bir iş kaçırmışsınız Elif Hanım ben sertifika yüzünden o kadar çok iş kaçırdım ki sayamadım bile. Dediğiniz gibi bazı kişilerin sertifikaları 1 ay öncesinden geldi. Büyük haksızlık. Anlayamadığım kısım şu, eğitim aldığım kurum 20 kasımda gönderdiğini söylüyor belgeleri bakanlığa. Aynı tarihlerde gönderenler sertifikalarını çoktan aldıklarını söylüyor. Birileri yalan söylüyor ama çözemedim :) Enteresan durumlar...

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
sabah gidecem inşallah bakalım elimde kağıdı teslim edenin ve alanın isimleri var 77 belge nasıl kaybolur anlamadım bide kendim için gittiğimde belge no mu sordum sadece bi kişi bakıyo yüzlerce belge var yanındaki facebookda bişiler paylaşıyo biz daha çook bekleriz yani ben çasgemden aldığıma pişmanım sadece diğer kurumların çoğu almış belgeleri hayırlsı artık ama belgesini almayanlar sanırım mayıs sınavından çıkanlarla beraber iş ararız gibi geliyo

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ayrıca bu 77 kişi herkesden önce belgeleri gönderip en önce alması gereken kişiler ama bırakın önce almayı belgeler kayıp tabi en az 77 dahası varmı belli değil

Mutlu Meydan 2

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben bakana e-posta attım ve casgemi şikayet ettim. Lütfen sizde yazın.

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar bugün gittim bakamlığa ilgili birimlerle görüştüm sağolsun ilgilendi arkadaşlar ben anlattım belgeler kayıpmış dedim sonra baktılar kayıtlarda çıktı ilk önce başka birine gitmiştik o yok dedi ama sonra gittiğimiz kişi kayıp falan değil burda dedi ancak benim arkadaşımın belgesini sorduğumda işleme koymadık bi çoğunu dedi çünkü dekont eksik dedi nasıl olur dedim adam dekont olmasa gönderirmi belgeleri siz ya da çasgem kaybetmiştir dedi neyse tartışmadık adam dedi sen dekontu getir işleme koyalım dedi yani arkadaşlar belgeniz gelmediyse sizin dosyadan bişiler kaybedip eksik diye kenara kaldırmış olabilirler hiç bi işlem yapmıyolar aramıyolarda sizin belge eksik diye yani gidin belgeniz ne alemde sorun siz gelmesini beklerken sizin belge hiiiiiç bi işlem uygulanmamak üzere kenarda bekliyo ankarada olmayanlar için üzücü bi durum malesef

satYricon

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Herkeze merhaba aranıza yeni katıldım, Çasgemin Nisan 2012 kursiyerlerindenim 21 Ekim sınavından başarılı oldum ve hala beklemekteyim. Çasgem ile mail yoluyla iletişime gectim sadece sertifikamın durumu hakkında bilgi edinmek amacıyla

cleardot.gif

cleardot.gif

Sertifikanızla ilgili evraklar bakanlığa gönderilmiştir. Basılıp bize gönderilmesi beklenmektedir. Sertifikanızın durumu için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
http://www.isghaftasi.com/sertifika/sertifikadurumgetir.php
İyi çalışmalar
Vermiş oldugunuz linkte Aradiginiz kriterlere uygun kayit bulunamadi diyor

cleardot.gif

ilgili link belgelrinizi düzenleyen bakanlık iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü ne ait. ilgili birimin yönetiminde.
daha fazla bilgi sahibi değiliz.
Aramızda böyle bir yazışma gecti ( Yorumları sizlere bırakıyorum) Ben sadece yasal hakkım olan bilgi edinme hakkımı kullanmak istiyorum ve şu ana kadar ne ÇASGEM nede İSGGM den bunu başaramadım. BİMER e şikayette bulundum. Bu konuyu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yazılı olarakta bildireceğim. Bence beklemekten ziyade bu konu hakkında madur olanlar hakları aramalı diye düşünüyorum.

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bakanlığa gidip belgenizi c blok 4. kattaki görevlilere sorun başka yolu yok şimdiye kadar gelmediyse ya bi belgenizi kaybettiler ya da daha cok beklersiniz bence gidin yazık o kadar sürenize

nokia6270

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
45 gündür belge gelmez mi nasıl bir iştir anlamadım. Devletin iş sağlığı ve güvenliği konusunda ne kadar lakayit davrandığı buradan belli. Amaç avrupa uyum yasaları, gerisi ıvır zıvır. Ha bir de iş kazası olursa iş medyaya yansırsa orada şov yapmasını çok iyi biliyorlar. Suçu günahı olmayan mühendisin üzerine giderler. Arkadaşlar bu işler de sizi kendiniz den başka düşünen hiç kimse yok. Bir kalem de harcanmaya mahkumuz bundan dolayı birlik kuracak, bize liderlik yapacak arkadaşlara sonuna kadar destek vermeliyiz. Ben karabük de olmama rağmen ankara da yapılacak olan TÜİSAG organize edeceği toplantıya katılmayı çok arzu ediyorum. Bu forum sitesini de kuran arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Fatih ÖZKAN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Çasgem'den bir ses çıkmadı. Son günlerde Çasgem'den yeni haber alan var mı? Sertifikasını alan ya da?

Selamlar

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bugün bi arkdaşım gitti sertifika nosunu öğrenmek için bakanlığa çasgem den aldı eğitimi tabikide :) ancak ona vermemişler numarasını imzada falan filan sallamışlar imzada olsada bakabiliyo atıyolar yani adamlar bakamıyo arkadaşlar yetişmiyo napsınlar kızmayın adam gözümün önünde facebook a giriyo öteki çocuk uğraşıyo yardım eden yok gidin biraz ağlayın verirler iki ay oldu benim belgem gelmedi ama öğrendim neyseki numaramı işe girdim öyle özel kursa giden arkadaşım var sınav acıklandıktan 20 gün sonra gelmiş belgesi sadece çasgemde sorun gibi duruyo

Fatih ÖZKAN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Çasgem'den eğitim alıp sertifikası gelen var mı? Son havadisleri paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla

glay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Evet benimde belgem geldi çok şükür

Fatih ÖZKAN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kargo ile mi gönderiyorlar? Ne şekilde elinize ulaştı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılarımla

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
benim hala gelmedi kaç ay oldu 170 i arıyorıum konu ile alakasız insanlar var imi aramalıyım

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.