Soru : Çok Tehlikeli İşlerde Lise Mezunu Çalıştırma Şartı

dhidem

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Çok tehlikeli sınıfta bulunan cam fabrikasında tüm bölümlerde en az lise mezunu çalıştırma diye bir zorunluluk var mı? Mesleki eğitim aldırma mevzusu var sanırım. Mesleki eğitim aldıramama durumumuz varsa ortaokul mezunu çalıştıramıyor muyuz? Personel bulamıyoruz bu şekilde...Elle toplamanın yapıldığı bölümde bile minimum lise mezunu çalıştırma zorunluluğu mu var ?

tuncayatakuru

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar Çok tehlikeli sınıfta bulunan cam fabrikasında tüm bölümlerde en az lise mezunu çalıştırma diye bir zorunluluk var mı? Mesleki eğitim aldırma mevzusu var sanırım. Mesleki eğitim aldıramama durumumuz varsa ortaokul mezunu çalıştıramıyor muyuz? Personel bulamıyoruz bu şekilde...Elle toplamanın yapıldığı bölümde bile minimum lise mezunu çalıştırma zorunluluğu mu var ?
Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sınıftaki işyerlerinde çalıştırılacak tüm unvanlardaki personelin mesleki yeterlilik belgesinin bulunması zorunluluğu var. Bunun haricinde bir diploma şartı bulunmamaktadır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.