Soru : Ölçümler

Orhan S

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Daha çok bilgisayar başında ofis işleri yapılan bir yerde çalışıyorum. Ortamla ilgili sıcaklık, nem, ışık şiddeti, hava akım hızı ve gürültü şiddeti ile ilgili ölçümleri nasıl yapabilirim veya dışarıdan bir yere mi (hangilerini) yaptırmak gerekir. Bunlardan başka bir ölçüme gerek varmıdır?

Osman Utku Can AKKAYA

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Gürültüye gerek yok diye düşünüyorum sonuçta ofis ortamı yani. termal konfor,aydınlatma bence yeterlidir. Sonuçta gürültü yok toz yok titreşim yok. Gelelim şimdi nereye yaptıracağınıza İŞGÜM'ün sitesinde yetkili yerler var ama bana yetersiz gibi geldi oradaki firmalar yani güncellenmemiş geldi. Ama ben genede size linki vereyim belki orada belirtilen şehirlerdeyseniz yol gösterir size. Linki aşağıya kopyaladım.

http://www.isgum.gov.tr/Default.aspx?lnk=171

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Ölçümleri yapan akredite olmuş özel firmalar var...

yaseminzorlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bende bi kamu kurumundayım... peki dediğiniz gibi termal konfor ve aydınlatmayı yaptırırsak müfettişler geldiğinde sıkıntı olur mu? kanunda gerek olmadığına dair bi yönetmelik var mı?

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Kendi hazırladığınız , işletmenize özel risk değerlendirme raporunuzdaki risklere göre ölçüm yaptırın... İşletmenizde gürültü veya tozla ilgili bir risk yoksa yaptırmayın... Bir kimyasal tesisteki riskler farklıdır , bir ofisteki riskler farklıdır... Yönetmelik der ki basınçlı kapların da testi gereklidir... Ama ofisinizde böyle bir risk yoksa basınçlı kap testi yaptırmazsınız... Saygılar...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.