Özlük Dosyalarinin Yenilenmesi

şuleakkoç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar, 3-4 yıl önce düzenlenen işçi özlük dosyalarını yenilemek istiyorum, çalışanların güncel belgelerini aldım ama imza atılması gereken yerlere(belirli iş söz., iş talep formu vb.) imza attıracağım tarihimi yazdıracağım yoksa ilk işe alımdaki tarihimi? Bir de;bazı işyerleri işe girişte ibranameye imza attırıyorlar bu ne kadar doğru sizlerin fikrini almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Şule Hanım sizin firmanızda İK. Sorumlusu yok mu? Bu işleri bence o yapmalı, sizin de kendi işinizi yapmanız için daha çok zamanınız olur.

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Mahkemeler girişteki ibranamelere itibar etmiyorlar. Sonuçta girişteki ibranamenizde ne yazacak? Sonuçta bilgisayar çıktısı olarak bir kağıt gözükecek. Oysa ibranemede kişinin el yazısı ile alınması önemlidir. Mahkemeler buna önemveriyor ve tüm hakların alındığını (ihbar kıdem ücreti, izin ücreti, mesai gibi konuların da özellikle belirtilmesi gerekir.

İşe giriş tarihleri yazılmalıdır, ancak iş sözleşmesi önemli bir konudur. O zamanki iş sözleşmesi ile yeni imzalattığınız farklı ise ve çalışanın elinde eski sözleşmenin de kopyası varsa, bu durumda çalışma koşullarında değişiklik olarak değerlendirip ve cidden de öyle bir değişiklik varsa sözleşmesini fesheder, bir de sizden tazminat alır.

Saygılarımla

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.