İç Tetkik Soru Listesi

müh87

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
inşaat sektöründe hizmet veren bir firma olarak farklı illerde şantiyelerimiz mevcut bu şantiyeler için de denetim sorusu hazırlayacağım. 9001-OHSAS entegre sistem için iç tetkik soru listesi elinde olan varsa paylaşabilirmi?

KadirCoskun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
inşaat sektöründe hizmet veren bir firma olarak farklı illerde şantiyelerimiz mevcut bu şantiyeler için de denetim sorusu hazırlayacağım. 9001-OHSAS entegre sistem için iç tetkik soru listesi elinde olan varsa paylaşabilirmi?

Olmaz mı, Tabiki vardır : ) Buyrun Müh Hanım.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• LT 04 OHSAS İÇ TETKİK SORU LİSTESİ-MATEK.doc
    179.5 KB · Görüntüleme: 560
  • LT 08 ISO İÇ TETKİK SORU LİSTESİ.xls
    171 KB · Görüntüleme: 543

müh87

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
peki organizasyon şemasına göre soru listelerini birim birim nasıl oluşturabilirim

müh87

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
birde 9001-18001 entegre yönetim sisteminde iç tetkik sorularını tek bir soru listesinde toparlamak mümkünmü yoksa iç tetkik yaparken denetlnen birime bu yolladığınız 9001 ve 18001 sorularını ayrı ayrımı sorup değerlendirme gerekir

KadirCoskun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
birde 9001-18001 entegre yönetim sisteminde iç tetkik sorularını tek bir soru listesinde toparlamak mümkünmü yoksa iç tetkik yaparken denetlnen birime bu yolladığınız 9001 ve 18001 sorularını ayrı ayrımı sorup değerlendirme gerekir

ikisinin denetlemesi de ayrıdır. çümki kapsamları değişik benim su an çalıştıgım firmada entegre sistem kullanmasına rağmane ohsas ve iso soru listeleri ayrı. Birleştirile bilirimi tabiki birleştirilir fakat 2 si içinde ayrı denetleme yaparsanız her bir sistem icin daha fazla zaman ayırmıs olursunuz.
Diğer bir soruna gelince, soru listesindedeki soruları inceler isen eğer o soruların hangi birime sorulması gerektigini çıkarabilirsin. Bunu yaptıktan sonra geriside senin geliştirme kalmış.
Saygılarımla,

alpbey

Üye
TÜİSAG Üyesi
Entegre olursa sorulatı hazırlamada zorlanılabilir ama sonrasında entegre denetimler daha kolay olacaktır. Çünkü her iki standırn ortak maddelerini dok kont' kay kont' iç tetkik' ygg vb. toptan halledilmiş olur. Ayrı ayrı ugrasmazsınız . Entegrenin avantajı ortak yönleri topla vb..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

alpbey

Üye
TÜİSAG Üyesi
Standardı incelerseniz prosese veya organizasyona göre uygun soruları olusturabilirsiniz.
9001 için Kabataslak 4. Kalite
5. Yönetim' genel müdür vb
6. İnsan kay' egitim
7.1 planlama
7.2 satış iş geliştirme
7.3 tasarım
7'4 satınalma
7'5 imalat' servis' depolama sevk
7'6 kalibrasyon
Gibi...

İlgili bölümle ilgili sorulacak ohsas sorularınıda liste sonuna ekleyebilirsiniz..
GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

müh87

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
teşekkkürler yardımlarınız için

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.