Prosedür İç Yönetmelik

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
Firma iç yönetmeliğini oluşturmaya çalışıyoruz. İç yönetmeliği ' İş Sağlığı ve Güvenliği Klavuzu' şeklinde hazırlasam nasıl olur?
Arada fark var mı? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirseler sevinirim.
Teşekkür ederim.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Damla Hanım Merhaba;
İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Hakkında Yönetmelik Madde 8 uyarınca,

("1) Kurulun görev ve yetkileri şunlardır;

a) İşyerinin niteliğine uygun bir iş sağlığı ve güvenliği iç yönerge taslağı hazırlamak, işverenin veya işveren vekilinin onayına sunmak ve yönergenin uygulanmasını izlemek, izleme sonuçlarını rapor haline getirip alınması gereken tedbirleri belirlemek ve kurul gündemine almak,"

İç yönerge hazırlamanız bence daha uygun olur.

Saygılarımla

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Genco Bey cevabınız için teşekkür ederim. ozaman klavuzu ayrı hazırlayayım.
ben herkesin elinde kitapçık şeklinde olmasını istiyorum o yüzden İş sağlığı ve Güvenliği Klavuzu dedim.

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Damla Hanım Merhaba;
İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Hakkında Yönetmelik Madde 8 uyarınca,

("1) Kurulun görev ve yetkileri şunlardır;

a) İşyerinin niteliğine uygun bir iş sağlığı ve güvenliği iç yönerge taslağı hazırlamak, işverenin veya işveren vekilinin onayına sunmak ve yönergenin uygulanmasını izlemek, izleme sonuçlarını rapor haline getirip alınması gereken tedbirleri belirlemek ve kurul gündemine almak,"

İç yönerge hazırlamanız bence daha uygun olur.

Saygılarımla
birde şunu söylemek istiyorum. firmada kurul yok. kurulun görev ve yetkileri dediniz ya

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Rica ederim Damla Hanım.
İç yönergeyi de kitapçık şeklinde hazırlayıp, çalışanlarına imza karşılığı teslim eden uygulamalar da gördüm. Bence o şekilde daha güzel bir uygulama olur, hem siz istediğiniz uygulamayı gerçekleştirirsiniz hem de iç yönergeniz de hazırlanmış olur.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
birde şunu söylemek istiyorum. firmada kurul yok. kurulun görev ve yetkileri dediniz ya

bu iç yönetmelik firmanın anayasası gibi bir durum. Her firmada olmalı ve çalışanlar o konuda bilgilendirilmeli diye düşünüyorum.
Kurul yok ise işveren tarafından hazırlanabilir

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
işverende hazırlamayacağına göre iş başa düştü :)
ozaman iç yönetmeliği de klavuz gibi kitapçık haline getirebilirim. her çalışandan imza alıp teslime derm daha sağlıklı olur

frdrn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Damla Hanım Genco Beyin dediği gibi İç yönetmelik başlığı altında ama kitapçık halinde yayınlayıp tüm işçilere dağıtabilirsiniz. Son sayfasında çalışanın imzalayacağı koparılabilir bir sayfada yaparsanız harika oluyor. ben de kendi iş yerimde böyle bir uygulama yaptırmıştım. İmzalanan sayfa özlük dosyasına.

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Damla Hanım Genco Beyin dediği gibi İç yönetmelik başlığı altında ama kitapçık halinde yayınlayıp tüm işçilere dağıtabilirsiniz. Son sayfasında çalışanın imzalayacağı koparılabilir bir sayfada yaparsanız harika oluyor. ben de kendi iş yerimde böyle bir uygulama yaptırmıştım. İmzalanan sayfa özlük dosyasına.
frdrn hanım teşekkür ederim. son sayfada taahhüt gibi mi yapiyim. tüm şartları okudum anladım tarzında birşey mi olmalı. iç yönetmelik örneklerini inceliyorum herkes farklı şeyler yapmış.
bitirince burda paylaşacağım :)

frdrn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Aynen öyle okudum anladım ve kitapçığı teslim aldım diye ismini yazıp imza attığı bi kitapçık damla hanım

Elif Yener

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, Özel Güvenlik Hizmeti veren bir firmada İSG iç Yönetmeliği hazırlamam gerekiyor. yardımı olabilecek kimse var mı???

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.