İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SÖZLEŞMESİ

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1)FABRİKAYLA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SÖZLEŞMESİ YAPILMASI FABRİKAYA AYRI BİR KÜLFET GETİRİR Mİ?
2)SÖZLEŞME SADECE İMZA YETKİSİ VERİLECEK UZMANLARLA MI YAPILIR?
3)İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIK SÖZLEŞME YAPILMAMASI HALİNDE(SİGORTA YATMAKTA) C`DEN B`YE GEÇİŞ SÜRESİ OLAN 3 YILLIK SÜRE BAŞLAR MI?

BUNLAR AKLIMA TAKILAN SORULAR YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
1-akın bey,fabrikaya elbette maddi yük getirecektir ancak iş güvenliği uzmanı sayesinde önlenen kazalar sebebiyle bir de kazanacaklarını düşünün..iş kazalarının görünür ve görünmez maliyetler olayı..hatırladınız mı??;)
2.sorunuzu tam olarak anlamadım..
3-iş güvenliği uzmanı olarak sözleşme yapılmaması halinde belgeniz işlemez..çünkü yapılan sözleşmeyi bakanlığa göndereceksiniz..sigorta yatsın sadece emeklilikte faydası olur..B sınıfına geçmeye değil...

Volkan ERDEM

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
C'den B'ye geçmek için geçirilecek sürede, sadece bir iş yeri ile 12 Saat + İş başına 5 dakika sözleşme yeterli midir ? Yoksa geçecek tüm yıllarda her ay 30'ar gün sigortamı yatması gereklidir. Bilgi sahibi arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

HüseyinK

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Peki A Sınıfı uzman danışmanlığında Ağır ve Tehlikeli İşler Kapsamında ÇOK TEHLİKELİ bir fabrikada C sınıfı uzman olarak çalışıyorsak ( sözleşmeyle beraber ) bunun bir hükmü varmıdır acaba? Yani belgemiz işliyor demek midir?

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
külfet getirir mi derken sözleşme yaptık sözleşme yaptığımız için fabrikanın çasgem ücret ödemesi gerekir mi.böyle bişey yok diye biliyorum.
2)şimdi ben uzmanım ve sözleşme yaptıkları zaman imza yetkisi vermiş olurlar mı?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.