TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

İş Güvenliği Deneme Sınavı 02

Konu, 'Online Deneme Sınavı Çöz' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Medeni hal:
    Evli

İş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili deneme sınavına aşağıdaki linten ulaşabilirsiniz.

http://www.isgfrm.com/pages/sinav05/

incilmez, ZEYNEP ATALAY ve Handan A. bu yazıya teşekkür etti.
  2. asliuzun

asliuzun TÜİSAG Üyesi

Bu soruları kim hazırladı yanlışlar var burda

kar bu yazıya teşekkür etti.
  3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. asliuzun

asliuzun TÜİSAG Üyesi

bu çok ciddi bişey yanlış öğrenmeyelim bazı şeyleri sınavda yanıltıcı olabilir

kar bu yazıya teşekkür etti.
  5. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Medeni hal:
    Evli
    Aslı hanım merhaba, Burada piyasada gezen soruları değerlendiriyoruz. Hepsini oturup maalesef kontrol edecek kadar zamanım kalmıyor. Ama hatalı gördüğünüz soruları ve doğru cevabını yazarsanız değerlendirmeye alırız.
    İyi çalışmalar,

seko bu yazıya teşekkür etti.
  6. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    sınav için çok teşekkürler kaan bey çok faydalı bir kaynak . testi çözdün 72 aldım ve geçtim:) geçmeme yetsede kendime kızdığım bir puan bu.

bazı sorular da hata var sanırım. arkadaşlarında değerlendirebilmesi için itirazımla beraber yazmak istiyorum.

soru no 26:Elektrikli makine ve araçları gövde kısımlarının (şaselerinin) nötr iletkenine bağlanmasına ne ad verilir?
    cevap: topraklama
    benim cevabım: sıfırlama

soru no 29: türkiyede aşagıdakilerden hangisini iş sağlığı ve güvenliği konusunda denetim yetkisi vardır?
    cevap: milli savunma bakanlığı

şaşırtıcı bir cevap. doğru da olabilir. sanki bu soruyu başka sınavlardan da atırlıyorum. takdiri foruma bırakıyorum :)

soru no 96: İşin durdurulması veya işyerinin kapatılması kararına karşı işveren yerel iş mahkemesinekaç gün içinde başvurabilir?
    cevap: 3
    benim cevabım 6 (şıklarda yoktu)

4857 de 79.madde ile ilgii sanırım orada 6 yazıyordu.

soru no 97: Ekranlı Araçlarla Çalışmalarda sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik aşagıdakilerden hangisine uygulanır?

cevap: toplumun kullanımına açık bilgisayar sistemlerinde
    olması gereken : D şıkkı.

yönetmelikte toplumun kullanımına açık bilgisayar sistemlerinde uygulanmaz yazıyor.

bunlar benim yanlış olabilir dediklerim. arkadaşlarda fikirlerini söylerse doğruyu bulabiliriz.

ismail ortapınar ve bimci bu yazıya teşekkür etti.
  7. seko

seko TÜİSAG Üyesi

o kadar çok ortalıkta aynı sorular dönüp dolaşıyor ki o yüzden cevap şıkları da değişmiyor, aynı yanlış cevaplı sorular var :S:S senin tespitlerin doğru 72 den daha fazla almışsın demektir :)

8. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

9. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    81 aldım, dediğiniz gibi hatalı sorular da vardı. Bezir yağına batırılmış bez parçası hızlı yanma değildir. Yavaş yanmanın zamanla hızlı yanmaya dönüşmesi yani kendi kendine yanmadır.

10. izmir

izmir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    hatalı sorulara verdiğim doğru cevapları işin içine katınca 75 :)
    genede fena sayılmaz......

11. leyla

leyla TÜİSAG Üyesi

MADDE:79 verilecek durdurma ve kapatma kararına karşı işverenin yerel iş mahkemesinde altı iş günü içinde itiraz etme yetkisi vardır.

12. Burak GÖLLE

Burak GÖLLE TÜİSAG Üyesi

birde sanırım 32. soruda oksijen basılır cevabı verilmiş benim bildiğim azot gazı basılıyor idi.

13. JOKER

JOKER TÜİSAG Üyesi

HANGİSİ BASILMAZ DİYOR, CVP DOĞRU SANIRIM. OKSİJEN BASILMAZ

karatalih bu yazıya teşekkür etti.
  14. hülya özayvaz

hülya özayvaz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bende sınavı yaptım 78 aldım yeterli bi puan kazanmak için ama doğru cvpları görünce unuttuklarım için kendime kızıorum ama gerçek sınavda da bu kadar alırım umarım

15. Selma91

Selma91 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    81 aldım. Bazı sorularda hata var.

16. VedatS

VedatS TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Basınçlı kapların testinde..... tasarım basıncının 1.5 katı, hidrolik ve pnomatik testler secenegi dogru degilmi?

17. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    aslı hanımın yanlış sorularla tespitlerine ve olması gereken doğru cevaplara bende katılıyorum.Ama sonuçta emek vererek hazırlanmış sorular.kaynaklar elinizin altında.cevaplarda orada var. yanlış gelen sorulara tekrar bakıldığında cevaplar dahada kalıcı oluyor.

niyazi kantar.

18. ismail ortapınar

ismail ortapınar TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

19. ismail ortapınar

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    -14. sorunu cevabi 12 denmis oysa az tehlikeli bir isyerinde ayda kisi basina en az 8saat olmali
    -24. soruda iscinin isten cikartilmsai fesih sorusunda ise 6 ay a kadar is mahkemesine dava acma suresi verilmis oysa bu 1 aydir
    -26. soruda kanser olusturan ve mutajen maddelerle calisma yerlerinde risk analizi var 5 yilda bir denmis bildigim kadariyla cok tehlikeli isyerlerinde 2 yilda 1 tehlikeli isyerlerinde 4 yilda 1 az tehlikeli isyerlerinde ise 6 yilda 1 oldu vee kanser ve mutajen olayi tehlikeli gruba girer ise 2 yilda 1 risk analizi yapilmalidir
    -56 . soruda kurullarda sekreterya gorevini isg uzmanin yapabilmesi icin tam zamanli calismasi gerek tam zaman li calisma durumu yoksa personel ve insan kaynaklari sefi sekreterya gorevini yapar.

-91. soruda isveren isyerinin kapatilmasi konusunda itirazi 6 gun icinde acmalidir o srunun cevabida yanlis

ilava edecegim bu kadar

20. ismail ortapınar

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    -14. sorunu cevabi 12 denmis oysa az tehlikeli bir isyerinde ayda kisi basina en az 8saat olmali
    -24. soruda iscinin isten cikartilmsai fesih sorusunda ise 6 ay a kadar is mahkemesine dava acma suresi verilmis oysa bu 1 aydir
    -26. soruda kanser olusturan ve mutajen maddelerle calisma yerlerinde risk analizi var 5 yilda bir denmis bildigim kadariyla cok tehlikeli isyerlerinde 2 yilda 1 tehlikeli isyerlerinde 4 yilda 1 az tehlikeli isyerlerinde ise 6 yilda 1 oldu vee kanser ve mutajen olayi tehlikeli gruba girer ise 2 yilda 1 risk analizi yapilmalidir
    -56 . soruda kurullarda sekreterya gorevini isg uzmanin yapabilmesi icin tam zamanli calismasi gerek tam zaman li calisma durumu yoksa personel ve insan kaynaklari sefi sekreterya gorevini yapar.

-91. soruda isveren isyerinin kapatilmasi konusunda itirazi 6 gun icinde acmalidir o srunun cevabida yanlis

ilava edecegim bu kadar

21. ayna42

ayna42 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    arkadaşlar tüzüğe göre sorular var tüzük kaldırılmadı mı? Güncel sorular değil galiba. Güncel deneme sınavı bulmak çok zor.

22. sevin

sevin TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Lütfen soru hazırlanırken dikkat edilmesi gerekir .Yanlış cevaplarla kafa karıştırmanın geregi yok.

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg deneme sınavları

,
  2. iş güvenliği değerlendirme testi

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica