Tartışma : İş Güvenliği Sınavına Girmeden Yüksek Lisans Yapmak

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba. İş Güvenliği uzmanlığı sınavına girmeden isg için herhangi bir üniversitede yüksek lisansa başvurmak mümkün mü ? Ne gibi avantaj sağlıyor ?

ibrahim zeybek

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba. İş Güvenliği uzmanlığı sınavına girmeden isg için herhangi bir üniversitede yüksek lisansa başvurmak mümkün mü ? Ne gibi avantaj sağlıyor ?

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisans yapmanız size B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giriş hakkı tanıyacaktır.

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisans yapmanız size B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giriş hakkı tanıyacaktır.

Peki yüksek lisansı bitirince C sınıfı uzmanlığını almış mı oluyoruz ?

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Yüksek lisans yapmanız size C Sınıfı Uzmanlık belgesini vermez. Sadece B sınavına girmeye hak verir

Anladım İbrahim bey . Peki C sınıfı belge sahibi olduktan sonra B sınıfı sınavına girebilmek için 3 yıl o olanda çalışmak gerekiyor diye biliyorum. Çalışmak değil de c sınıfı belge sahibi olduktan sonra yüksek lisans yapılırsa B sınavına giriliyor değil mi ?

Ali HALAÇ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Anladım İbrahim bey . Peki C sınıfı belge sahibi olduktan sonra B sınıfı sınavına girebilmek için 3 yıl o olanda çalışmak gerekiyor diye biliyorum. Çalışmak değil de c sınıfı belge sahibi olduktan sonra yüksek lisans yapılırsa B sınavına giriliyor değil mi ?

evet

Ali HALAÇ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
c sınıfı olmana gerek yok.direk b sınavına girebilirsiniz...

akademi92

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren

İbrahim bey İSG yüksek lisansı yapanlar B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giriş hakkını kazananlar bu sınava kaç kez girebilirler.2 kez biliyordum fakat arkadaşlar değiştiğini söylediler.Bende resmi bir yazıya ulaşamadım.Konu ile ilgili bir resmi yazı varmıdır.Teşekkür ederim.

ibrahim zeybek

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İbrahim bey İSG yüksek lisansı yapanlar B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giriş hakkını kazananlar bu sınava kaç kez girebilirler.2 kez biliyordum fakat arkadaşlar değiştiğini söylediler.Bende resmi bir yazıya ulaşamadım.Konu ile ilgili bir resmi yazı varmıdır.Teşekkür ederim.

Merhaba,
Yuksek lisans yaptiktan sonra 2 defa sinava girebiliyorsunuz. Degistigini belirten arkadaslardan kaynak talep edin ki yanlis biliyorsak biz dogrusunu ogrenelim.

Aralik 2014 sinav duyurusunda bu konudan bahsedilmis:
http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=27aralik_sinav_duyurusu

Saygilar

akademi92

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Merhaba,
Yuksek lisans yaptiktan sonra 2 defa sinava girebiliyorsunuz. Degistigini belirten arkadaslardan kaynak talep edin ki yanlis biliyorsak biz dogrusunu ogrenelim.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=27aralik_sinav_duyurusu

Saygilar

Hocam bende 2 kez girilebileceğini biliyordum, teşekkür ederim.Saygılar.

Sorgulayan Adam

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,

Saygilar

Duyuru tarihi 02.10.2014. Duyuruda atıf yapılan Yönetmelik 30.04.2015 tarihinde değişikliğe uğramıştır.

Sınavlarla ilgili madde:
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı:29.12.2012/28512
İşlenen son değişiklik: 30.04.2015/29342

Sınavlar
MADDE 28 – (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları (Değişik ibare: RG-11/10/2013-28792) Bakanlıkça yapılır veya yaptırılır.

(2) (Değişik:RG-30/4/2015-29342) Adaylardan 8 inci madde gereğince eğitim ve sınav şartı arananlar ancak eğitim programını tamamladıktan sonra düzenlenecek sınavlara katılabilirler.

(3) (Değişik:RG-30/4/2015-29342) Doğrudan sınava girme hakkı tanınan adayların, sınavlara katılabilmeleri için Genel Müdürlüğe yapılacak son başvuru tarihinden önce mezun olmaları gereklidir.

(4) Sınavlarda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılır, sınav sonuçlarına itirazlar sınavı düzenleyen kurum tarafından sonuçlandırılır.

Sınavlara giriş hakkına dair olan madde ise aşağıdadır.

Sınav hakkı
GEÇİCİ MADDE 3 – (Ek: RG-11/10/2013-28792)
(1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.