TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

İş Güvenliği Uzmanı Görev Tanım Formu

Konu, 'İSG Prosedürleri' kısmında A. Aytuğ KADIOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

Bana sorarsanız personel sorumlusu kurulun sekreteri olmalıdır, neden uzmana kurul sekreterliği görevi verilmiştir bunun anlamı nedir onu düşünmek gerekir... zaten bir sürü dökümantasyonla uğraşıyoruz... bi mantığı vardır heralde deyip geçmek istiyorum....

2. A. Aytuğ KADIOĞLU

A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

Kurulun sekreteri uzmandır evet, sebebi de konuşulan konuların çarpıtılmadan deftere işlenebilmesi. Fakat işveren vekilliği konusunda ısrar ediyorum :) Eğer işverene bağlı değilsek, arada başka bir yönetici, amir-memur varsa zaten iş yaptıramayız. Birşeyi netleştirelim, işveren varken vekillik olmaz :) onun olmadığı zamanlarda vekillik olur. İşveren vekili olmayı da çok muhteşem bir title gibi düşünmeyin. Yine de gerekli birşey olduğunu da unutmayın.

3. A. Aytuğ KADIOĞLU

A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

Personel sorumluları genellikle patronun 1 numaralı adamlarıdır ;) Bu yüzden olabilir kanımca.

4. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG TÜİSAG Çalışma Birimi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Ah ah o kadar şanslısınız ki çizgi çekeceğiniz bir defteriniz var ben de o da yok :) 4 aydır almıyorlar

Nurdan DAHİ ve Aytuğ bu yazıya teşekkür etti.
  5. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

dilek hanım,kurul defterini kendiniz word da hazırlayıp matbu hale getirebilirsiniz...illa belli bir formatı yok bunun...ama espri güzeldi evet...:D

Nurdan DAHİ ve Aytuğ bu yazıya teşekkür etti.
  6. süperman

süperman TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    arkadaşlar kurul kurulmaması bazı durumlarda avantaj sağlamazmı bize? biz sonuçra risk analizi yapıp herkese imzalatırsak, tespit ve öneri defterimizi çok iyi bir şekilde doldurup imzalatırsak kurulun ne önemi kalıyor? Zaetn birçok şeyi işgüvenliği uzmanı yapmıyormu. eğitimden risklerin belirlenmesine karşı neredeyse birçok konu zaten bizim ögrevimiz. bu söylediklerimi yaparsak kurul kurmaya gerek varmı. şimdi biz kurulda görevlerimizi teblig ediyoruz. yarın birgün bu durumda kurul üyeleri yan çizebilir benim görevim değildi diye. ama risk analizinde ve defterde belirtirsek imzalatırsak daha sağlam olmazmı. ( Bu söylediklerim kurul kurulması zorunlu olmayan yerler içindir )

7. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

8. Ssrkdgn

Ssrkdgn TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Bir firmam anlaşma yaptığım 3. günü binasının iç planını çıkarmamı ve kalibre edilecek malzemeleri belirlememi istedi ertesi gün sistemden attım. İş güvenliği hizmetleri Bir danışmanlıktır Amelelik değildir. İş tanımlarını kalite kontrol sistemi kurarak yaptırsın ben oturup ayda 1 gün gittiğim firmaya bunları yapacaksam iso 9001 kalite içinde para almam gerekir. İşi bazı kurumlar canını çıkardı bizi her işinizi yaparız bizim eleman zaten çevre görevlisi dökümantasyonda yapar yapar yapar. Neyi yaparız biz anlamadım iş almak için bı kadarda olunmaz.

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica