İşverene Tutanak

emine CELEP

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hes şantiyesinde cebri boru hattının isg teknikerliğini yapıyorum . İş iki taşeron firma tarafından yürütülüyor kazı ekibi ve cebri boru ekibi . Kazı çalışmasını yapan taşeron firma sözleşmesinde belirtildiği halde kazı alanında biriken suyun boşaltımıni yapmıyor bu durum sonucunda cebri boru hattında işçiler güvensiz bir ortamda bırakılıyor ve benim çalışma alanının iyileştirilmesi ile ilgilii asıl işverene tutanak belirtmem gerekiyor yardımcı olabilecek ve elinde bununla ilgili örnek olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Dniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Öncelikle tespitiniz size ait ona bir ekleme veya çıkarma yapamam...
Tespit ettiğiniz güvensiz ortamın risk seviyesini belirleyip ciddi ve yakın tehlikeye girip girmediğine bakabilirsiniz...
Tutanak yerine onaylı deftere yazabilirsiniz. Bunun için iş güvenliği uzmanı olmanız gerekir sanırım isg teknikerisiniz. Çözüm olarak iş güvenliği uzmanınıza durumu bildirin tutanak mı onaylı defter mi o karar versin.

cenk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Emine Hanım Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde bizde bu şekilde bir yazı yazdık.Tabi bu yazıyı proje müdürleri ve şirket isimleri olması nedeniyle burdan paylaşamıyorum.

Ama yazılacak yazı genel itibari ile ;

1- Sol üst tarafta şirket logosu ve sağ üst tarafta tarih,dosya numarası (sizin kayıtlara göre) bulunmalı.
2- Bir alt sekmeye Konu ve açıklaması
3- Şikayeti yazdığınız firmanın adı ve adresi (sadece ilçe olabilir)
4- Burada konu genel itibari ile anlatılmalı ve en son paragrafa "gerekli uygunsuzluklar giderilmediği taktirde çalışma başlatılmayacaktır" diye ibare yazılmalıdır.
5- En alt kısmı işveren vekilleri imzası olmalı.

Bu yazıyı hem posta ile hem de e-mail ortamında gönderilmiştir.

emine CELEP

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Emine Hanım Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde bizde bu şekilde bir yazı yazdık.Tabi bu yazıyı proje müdürleri ve şirket isimleri olması nedeniyle burdan paylaşamıyorum.

Ama yazılacak yazı genel itibari ile ;

1- Sol üst tarafta şirket logosu ve sağ üst tarafta tarih,dosya numarası (sizin kayıtlara göre) bulunmalı.
2- Bir alt sekmeye Konu ve açıklaması
3- Şikayeti yazdığınız firmanın adı ve adresi (sadece ilçe olabilir)
4- Burada konu genel itibari ile anlatılmalı ve en son paragrafa "gerekli uygunsuzluklar giderilmediği taktirde çalışma başlatılmayacaktır" diye ibare yazılmalıdır.
5- En alt kısmı işveren vekilleri imzası olmalı.

Bu yazıyı hem posta ile hem de e-mail ortamında gönderilmiştir.
Teşekkür ederim Cenk bey

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.