Bilgi : İsg Profesyonellerinin Sayıları Hk.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bakanlık İSG Katip sistemi ana ekranda ilave görseller hazırlamış. Bunlardan bir tanesi de İSG Profesyonel İstatistikleri...
upload_2015-6-8_9-32-0.png

Ekli dosyalar

• upload_2015-6-8_9-30-33.png
    upload_2015-6-8_9-30-33.png
    289.1 KB · Görüntüleme: 109

Melih Bülke

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bende baktım bir şey dikkatimi çekti bnm sözleşmem tam amanlı ama kısmi süreli yazılmış isg katipte onun haricinde kismi zamanlı devam etmem b sınıfına geçerken ki prim günümden sayılır mı

Ahmet ARTUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Yükselmek için çalıştığınız ay süresi dikkate alınır. İster ayda 180 saat çalışın, isterseniz 2 saat. B sınıfına yükselebilmeniz için ikisi de yeterli olacaktır. 3 yıl çalışın yeter ki..

ekmuhendislik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar çalışma süremiz 195 saate mi düşmüş bana mı öyle geliyor?.Kısmi süreli çalışmada en fazla 11700 dakikaya kadar izin veriyor.Önceden 217 saatin hepsini kullanabiliyordu kısmi süreli çalışanlar ama şimdi 11700 dakika (195 saat) olmuş.Bununla ilgili daha önceden ne bir açıklama yapıldı nede kimse bilgi verdi.Sayın tüsiag yetkilileri durumun farkında mı acaba?

bhcetinkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar çalışma süremiz 195 saate mi düşmüş bana mı öyle geliyor?.Kısmi süreli çalışmada en fazla 11700 dakikaya kadar izin veriyor.Önceden 217 saatin hepsini kullanabiliyordu kısmi süreli çalışanlar ama şimdi 11700 dakika (195 saat) olmuş.Bununla ilgili daha önceden ne bir açıklama yapıldı nede kimse bilgi verdi.Sayın tüsiag yetkilileri durumun farkında mı acaba?
Çalışma bakanlığının duyuru bölümünde 04 haziranda açıklama yapıldı. Kanunen kısmi zamanlı çalışanların fazla mesai yapması yasaktı bu yasağı hayata geçirdiler. Eğer tam zamanlı çalışıyorsan fazla mesai yapabiliyorsun 217 saat ama kısmi zamanlı birden fazla iş yerinde çalışıyorsan 195 saati geçemiyorsun. Ve fazla mesaili sözleşmelerini iptal edip 195 saate göre dakika olarak yeniden yapman gerekiyor 15 hazirana kadar.

iteq

Üye
TÜİSAG Üyesi
ve bu esnada yeni bir konu daha gündeme gelicek :

Çok tehlikeli yerlerde A veya B sınıfı tam zamanlı değilse , ISG-Katip'ten C sınıfının atanamadığı söyleniyor...

Bu durumda , kısmı süreli A ve B 'nin altında C sınıfı iş güvenliği uzmanı artık çalışamaz anlamına geliyor , doğru mu anlıyorum ?

Bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir ?

Melih Bülke

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

Çok tehlikeli yerlerde A veya B sınıfı tam zamanlı değilse , ISG-Katip'ten C sınıfının atanamadığı söyleniyor...

Bu durumda , kısmı süreli A ve B 'nin altında C sınıfı iş güvenliği uzmanı artık çalışamaz anlamına geliyor , doğru mu anlıyorum ?

ciddi misiniz bu konuda lütfen bilenler açıklama yapabilir mi

bhcetinkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

Malesef kısmi sürelinin altında c sınıfı uzman atanamıyor

Melih Bülke

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
sadece çok tehlikelide mi yoksa tehlikeli sınıfta mı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.