Duyuru 02 Temmuz 2011 Tarihinde Yapılan C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Katılan Adaylar

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Oktay Acar tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Ankara 5. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu karar ile 02.07.2011 tarihinde yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında sorulan sorulardan A kitapçığındaki 46 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 39 nolu soru iptal edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiştir.

Söz konusu sınava giren ve yeniden değerlendirme sonucu 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar https://app2.csgb.gov.tr/SinavSonuc/ linkine tıklayarak kendilerini sorgulayabileceklerdir.

Sorgulama sonucunda başarılı olduklarını gören adaylardan;

1-) İlk defa belge alacakların belge bedeli olarak Genel Müdürlüğümüz adına açılan Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına 413.- TL yatırmaları gerekmektedir. Belge bedelini yatıranların belgeleri İSG-KATİP sisteminde tanımlanarak aktif hale getirilecek olup belgelerin kişilere teslimi ile ilgili daha sonra duyuru yapılacaktır.

Söz konusu adaylar 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan prim gün sayısına göre belge sınıfı yükseltme sınavına girmek istedikleri taktirde belge bedelini yukarda belirtilen kurumsal tahsilat hesabına yatırmaları gerekmektedir.

2-) 02.07.2011 tarihinde yapılan İGU sınavı ile ilgili yeniden yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan ancak, bu tarihten sonra yapılan İGU sınavlarına girerek başarılı olup adlarına belge düzenlenenler, sahip oldukları belgeyi değil de mahkeme kararı gereği hak kazandıkları belgeyi kullanmak istedikleri taktirde birinci maddede belirtilen ücret ödeme hususundaki açıklama doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir.

Öte yandan adaylardan bugüne kadar yapılan İGU sınavına girerek başarılı olan ve adlarına belge düzenlenenler 02.07.2011 tarihinde yapılan sınav için mahkeme kararı sonucu hak kazanıp bu belgeyi talep etmedikleri taktirde yeniden belge bedeli yatırmayacaklardır. Bu kişilerin sahip olduğu belgeler geçerli olup ister belgesi geçerli olan isterse geçerli belgeye sahip olduğu halde mahkeme kararı gereği yeniden belge talep edenlerden; bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına girenlerin veya gireceklerin durumlarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=id_17032014_1

2. Engin GEREZ

Engin GEREZ TÜİSAG Üyesi

Aynı sınavda 3 soru iptal edildiğinde, başalı belgemle para mı yatırdım ve sertifikamı beklemeye başladım. Bekle bekle sonuç çıkmadı. Sonra öğrendim ki bakanlık yargıtaya götürmüş kararı, yargıtay bozdu. Mahekemeden tekrar lehimize aynı karar çıktı. Tamam dedim bu sefer belgemi alacağım derken bir de baktık ki bakanlık danıştay'a götürmüş kararı.
    Bu kararı da yargıtaya, danıştaya, belki Avrupa insan hakkaları mahkemesine, belki Cumhurbaşkanına kadar götürürler. 2 Temmuz 2011 sınavıyla ilgili bakanlığın anlayamadığım bir tavrı var. Sonra ki yıllarda yapılan sınavlarda bakanlığa gelen soru itirazları değerlendirildi, mahkemeye gitmeden cevaplandı. Ama bizim sınavın bir özelliği vardı. Bir sınavdan 68 bir sınavdan 64 le kaldım. Saolsunlar önümüzde ki mayıs sınavında 3. bir hak tanıdılar, bir de sınavı ÖSYM yapacakmış.
    Hayırlı uğurlu olsun:)

3. Engin GEREZ

Engin GEREZ TÜİSAG Üyesi

Aynı sınavda 3 soru iptal edildiğinde, başalı belgemle para mı yatırdım ve sertifikamı beklemeye başladım. Bekle bekle sonuç çıkmadı. Sonra öğrendim ki bakanlık yargıtaya götürmüş kararı, yargıtay bozdu. Mahekemeden tekrar lehimize aynı karar çıktı. Tamam dedim bu sefer belgemi alacağım derken bir de baktık ki bakanlık danıştay'a götürmüş kararı.
    Bu kararı da yargıtaya, danıştaya, belki Avrupa insan hakkaları mahkemesine, belki Cumhurbaşkanına kadar götürürler. 2 Temmuz 2011 sınavıyla ilgili bakanlığın anlayamadığım bir tavrı var. Sonra ki yıllarda yapılan sınavlarda bakanlığa gelen soru itirazları değerlendirildi, mahkemeye gitmeden cevaplandı. Ama bizim sınavın bir özelliği vardı. Bir sınavdan 68 bir sınavdan 64 le kaldım. Saolsunlar önümüzde ki mayıs sınavında 3. bir hak tanıdılar, bir de sınavı ÖSYM yapacakmış.

4. Engin GEREZ

Engin GEREZ TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica