Duyuru : 03 Aralık 2016 Tarihinde Yapılan İsg Sınavında Başarılı Olan Adaylar Hakkında Duyuru-16.12.2016

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
03 Aralık 2016 tarihinde yapılan; İşyeri Hekimliği, (A), (B) ve (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı ile Diğer Sağlık Personeli sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet adresinde duyurulmuştur. Sonuçlar için tıklayınız.

Sınavdan başarılı olan adaylar https://isgkatip.csgb.gov.tr adresindeki “Sınav Durumu Sorgula” ekranından da durumlarını kontrol edebileceklerdir.

Kaynak: İSGGM

burcu erişkin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
DSP
03 Aralık 2016 tarihinde yapılan; İşyeri Hekimliği, (A), (B) ve (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı ile Diğer Sağlık Personeli sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet adresinde duyurulmuştur. Sonuçlar için tıklayınız.

Sınavdan başarılı olan adaylar https://isgkatip.csgb.gov.tr adresindeki “Sınav Durumu Sorgula” ekranından da durumlarını kontrol edebileceklerdir.

Kaynak: İSGGM
Durumu sorgula dedigimde kayıt bulunamadi diyo bu neyden kaynaklı acaba

Beysoy ALPER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Belge ücretleri 2 Ocak'tan itibaren yatırılıyor. C sınıfının tehlikeli sınıfa bakabilme süresi yılbaşında sona eriyor. Siz parayı yatırdıktan sonra sistem 2-3 gün içerisinde aktif hale gelecek muhtemelen. Ya da 1 gün sonra görecek İSGKatip her neyse...

Soru: C sınıfı olarak tehlikeli sınıfa bakan ve bu sınavda B sınıfı olan bir uzman, sistemde B sınıfı olarak aktif hale gelinceye kadar dışarıdan mı hizmet alacak?
Cevap: Tabii ki hayır...

Buradan çıkaracağımız sonuç nedir?
Yine ertelenecek C sınıfının Tehlikeli Sınıfa bakabilme süresi, en iyi ihtimalle Temmuz 2017'ye kadar...

Sonuç: Ciddiyetini yitirmiş bir meslek...

Balon sönmeye başladı arkadaşlar geçmiş olsun... Şu saatten sonra İSG okuyan arkadaş varsa yol yakınken başka meslek seçsin derim... Ele ayağa düştü hepten. C sınıfı uzmanlar tekrar Asgari Ücrete talim edecek. Yine piyasa dibi görecek. OSGB 1300-1400 TL teklif ettiğinde "Dalga mı geçiyorsunuz? Pazarda gider limon, ıspanak satar 3000-3500 lira koyarım cebime..." demeyecek hiçbir uzman.

Ortada haklarımızı savunacak, taban fiyatları belirleyecek bir üst kurul ya da dernek, sendika vs. de olmadığı için yine asgari ücretlerle çalışacaklar bu arkadaşlar.
Parayı bastırıp Tezsiz YL yapmış (hakkıyla okuyan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum),
YL mezunu olup tehlike sınıflarını az tehlikeli, orta tehlikeli, tehlikeli, çok tehlikeli olarak 4' e ayıran,
DSP dediğinde bunu Demokratik Sol Parti olarak algılayan, daha ne anlama geldiğini bilmeyen,
çalışma sürelerini bile hala daha kalkıp internetten bakarak hesaplayan,
risk analizini forumdan, ordan burdan copy-paste yapan,
özgün bir fikri olmayan, öngörü yapamayan, tehlikeleri sezemeyen,
bir gün bile sahaya çıkıp kontrol listesi hazırlamamış,
entegrasyonu yapılmadığı takdirde İSG faaliyetlerinin de tökezlemesine sebep olacak olan Kalite Yönetim Sistemleri' nden bi haber adamlarla dolu sektörümüze en içten dileklerimle "geçmişler olsun" diyorum...

Kalın sağlıcakla ve'sselam...

yldryekn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Belge ücretleri 2 Ocak'tan itibaren yatırılıyor. C sınıfının tehlikeli sınıfa bakabilme süresi yılbaşında sona eriyor. Siz parayı yatırdıktan sonra sistem 2-3 gün içerisinde aktif hale gelecek muhtemelen. Ya da 1 gün sonra görecek İSGKatip her neyse...

Soru: C sınıfı olarak tehlikeli sınıfa bakan ve bu sınavda B sınıfı olan bir uzman, sistemde B sınıfı olarak aktif hale gelinceye kadar dışarıdan mı hizmet alacak?
Cevap: Tabii ki hayır...

Buradan çıkaracağımız sonuç nedir?
Yine ertelenecek C sınıfının Tehlikeli Sınıfa bakabilme süresi, en iyi ihtimalle Temmuz 2017'ye kadar...

Sonuç: Ciddiyetini yitirmiş bir meslek...

Balon sönmeye başladı arkadaşlar geçmiş olsun... Şu saatten sonra İSG okuyan arkadaş varsa yol yakınken başka meslek seçsin derim... Ele ayağa düştü hepten. C sınıfı uzmanlar tekrar Asgari Ücrete talim edecek. Yine piyasa dibi görecek. OSGB 1300-1400 TL teklif ettiğinde "Dalga mı geçiyorsunuz? Pazarda gider limon, ıspanak satar 3000-3500 lira koyarım cebime..." demeyecek hiçbir uzman.

Ortada haklarımızı savunacak, taban fiyatları belirleyecek bir üst kurul ya da dernek, sendika vs. de olmadığı için yine asgari ücretlerle çalışacaklar bu arkadaşlar.
Parayı bastırıp Tezsiz YL yapmış (hakkıyla okuyan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum),
YL mezunu olup tehlike sınıflarını az tehlikeli, orta tehlikeli, tehlikeli, çok tehlikeli olarak 4' e ayıran,
DSP dediğinde bunu Demokratik Sol Parti olarak algılayan, daha ne anlama geldiğini bilmeyen,
çalışma sürelerini bile hala daha kalkıp internetten bakarak hesaplayan,
risk analizini forumdan, ordan burdan copy-paste yapan,
özgün bir fikri olmayan, öngörü yapamayan, tehlikeleri sezemeyen,
bir gün bile sahaya çıkıp kontrol listesi hazırlamamış,
entegrasyonu yapılmadığı takdirde İSG faaliyetlerinin de tökezlemesine sebep olacak olan Kalite Yönetim Sistemleri' nden bi haber adamlarla dolu sektörümüze en içten dileklerimle "geçmişler olsun" diyorum...

Kalın sağlıcakla ve'sselam...
Bu kadar kötüledikten sonra bu mesleği yapmadığınızı umuyorum. yada bu saydıklarınızı mesleğe başlarken hiç yapmadığınızı.

Beysoy ALPER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu kadar kötüledikten sonra bu mesleği yapmadığınızı umuyorum. yada bu saydıklarınızı mesleğe başlarken hiç yapmadığınızı.

Siz mesleğe hiç başlamadınız sanırım? Ya da sertifikanızı işletiyorsunuz sadece.

Bu söylediklerim şehir efsanesi değil.
Anlıyorum sizi; eğitim aldığınız kurumda mesleğin hep artılarından bahsettiler muhtemelen, 5-6 bin TL maaşlar, saygınlık, business class uçak yolculukları vb. :)

Emin olun kazın ayağı öyle değil. Gerçekten işi hiç bilmeyen, olumsuz bir durumda başına geleceklerden habersiz bir güruh söz konusu. Umarım iyi örneklerle karşılaşırsınız. Yolunuz açık olsun.

Not: Uzmanlık yapıyorum şu an. Allah'a şükür hakkıyla, özveriyle. Aktif olarak hem dökümantasyon hem de sahadayım. Tanıdığım uzman sayısı da bir hayli fazla. Vel hasıl-ı kelam; işkembe-i kübradan sallamıyorum. Tecrübe ettiğim diyaloglar bunlar...***Kesildi***

Moderatör tarafında düzenlendi:

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar konu başlığına uygun paylaşımlar yapalım lütfen.

yldryekn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Siz mesleğe hiç başlamadınız sanırım? Ya da sertifikanızı işletiyorsunuz sadece.

Bu söylediklerim şehir efsanesi değil.
Anlıyorum sizi; eğitim aldığınız kurumda mesleğin hep artılarından bahsettiler muhtemelen, 5-6 bin TL maaşlar, saygınlık, business class uçak yolculukları vb. :)

Emin olun kazın ayağı öyle değil. Gerçekten işi hiç bilmeyen, olumsuz bir durumda başına geleceklerden habersiz bir güruh söz konusu. Umarım iyi örneklerle karşılaşırsınız. Yolunuz açık olsun.

Not: Uzmanlık yapıyorum şu an. Allah'a şükür hakkıyla, özveriyle. Aktif olarak hem dökümantasyon hem de sahadayım. Tanıdığım uzman sayısı da bir hayli fazla. Vel hasıl-ı kelam; işkembe-i kübradan sallamıyorum. Tecrübe ettiğim diyaloglar bunlar...***Kesildi***
hocam kendinle çelişmedir bu ben başlamadım mesleğe diger konuda bahsettiğiniz şeyleri bende bilmiyordum fakat bunları araştırarak, sorarak, okuyarak teoride öğrendim kimse bana çok iyi meslek 5 10 bin kazanacaksın da demedi gerçek olan şeyleri söylemek yeni başlayanları caydırmak istiyorsun anlıyorum her meslek için gerekli olan kaideyi unutma ''en iyisi ol'' sen mesleğini hakkıyla icraa ediyorsan korkmanı gerektirecek bi durum yok bırak herkez kendi hayat tecrübesini kazansın.

Beysoy ALPER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
hocam kendinle çelişmedir bu ben başlamadım mesleğe diger konuda bahsettiğiniz şeyleri bende bilmiyordum fakat bunları araştırarak, sorarak, okuyarak teoride öğrendim kimse bana çok iyi meslek 5 10 bin kazanacaksın da demedi gerçek olan şeyleri söylemek yeni başlayanları caydırmak istiyorsun anlıyorum her meslek için gerekli olan kaideyi unutma ''en iyisi ol'' sen mesleğini hakkıyla icraa ediyorsan korkmanı gerektirecek bi durum yok bırak herkez kendi hayat tecrübesini kazansın.

Bunu neden bu şekilde yorumladığınızı anlayabilmiş değilim. Rızkı veren Allah' tır. Neden bu polemik şimdi? Bu nasıl bir art niyet? Ben üstüme düşen görevimi yaptım. Uyardım, herkes kendi yolunu çizer. Hiç kimsenin kaderine, bir sonraki adımına müdahil olma gibi bir niyetim yok. Bu iş düşündüğünüz gibi değil. Bunu göreceksiniz yakında. Ama iş işten geçmiş olacak demek istedim. Her neyse, daha fazla polemiğe gerek yok. Anlayan anladı ne demek istediğimi. Siz de bu saatten sonra dilediğiniz gibi algılamakta özgürsünüz.

çanakkale

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İsg cilere hem isg hem sorumlu müdürlük yaptırıyorlar. Adam 1500-2000 alıyor. Kendinden tecrübeli iş görüşmesine geliyor: mesul müdür işveren yancısı da diyor ki ben malım yani 1500 alıyom sana ne verdirem ki :)

Yasemin Kalemkuş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Başarılı olan adaylardan istenen zorunlu 5 adet belge görünüyor sistemde bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Yasemin Kalemkuş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Başarılı olan adaylardan istenen zorunlu 5 adet belge görünüyor sistemde bilgisi olan yardımcı olabilir mi
Sistemde nerde yazıyor bu arkadaşım. Bir kaç arkadaşda böyle birşey yok, bizde teyit edelim
Merhaba arkadaşlar. Sistemde önemli olan kısımları belirttim. Bahsettiğiniz zorunluluklar hepimizde mevcut ama bir sorun teşkil etmiyor. Kırmızı ile işaretlediğim yerler önemli olanlar (zorunluluk kısmı hariç).

Screenshot_1.jpg

ozgurcalikusu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
benim sayfada sertifika ve yetki belgesi boş çıkıyor neden acaba?

Samet Çat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sertifika detay raporu yeterlimi yoksa x sinifi isg belgesinin butun yetkilerini kullanabilir tarzinda bi belge olmasimi gerekiyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.