1. Seviye Yangin Eğitici Eğitimi

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında xhumz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. xhumz

xhumz TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar,

Namık Kemal Üniversitesinde 1.seviye yangın eğitici eğitimi önkayıtları başlamıştır.Ücreti 1950+KDV Katılımcılar önkayıtlarını 01.02.2013 tarihine kadar 05418187025 telefon numarasını arayarak yaptırabilirler.

2. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

Çerkezköy' de düzenlenecekmiş ben gideceğim :hey:

3. sukru_ozgur

sukru_ozgur TÜİSAG Üyesi

akreditasyonu olmayan eğitim boşa zaman /para kaybı olabilir.Sormak lazım 1.seviye yangın eğitici eğitimi sertifikası verme yetkisini hangi kurumdan almışlar.Kurumun ve eğiticilerin akreditasyonu nereden geliyor.Akrediyasyon ya ilgili bakanlık /milli eğitim yada TÜRKAK kanalı uluslararası sistemden gelmeli,bunun dışında bir kanal ben bilmiyorum.?
    Şükrü ÖZGÜR
    İ.G.U(C)- L.Auditor
    QMS-EMS-OHSAS-FSMS
    www.sukruozgur.com

hakan.duman, omeydanchem, erkan aktaş ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. süleymanyılmaz

eğitimi Namık Kemal Üniversitesi tarafından veriliyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. isg.doruk

isg.doruk TÜİSAG Üyesi

para tüzağı

omeydanchem bu yazıya teşekkür etti.
  6. süleymanyılmaz

Para tuzağı derken?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. xhumz

xhumz TÜİSAG Üyesi

Sayın Özgür,

Bu eğitimle ilgili herhangi bir akreditasyon yapabilecek bir kurum ya da kuruluş yoktur.Üniversitede yangın konusunda çalışan bir akademisyene de böyle bir sertifika verecek bir kurum yok.

Bilgilerinize

mehmet3207 bu yazıya teşekkür etti.
  8. xhumz

xhumz TÜİSAG Üyesi

9. Kadir Erdogan

Kadir Erdogan TÜİSAG Üyesi

Bı konuda Kocaeli üniversitesi de eğitmen eğitimi veermekte , üstelik yetkili olarak Hanefi Ateş hoca ,,arkadaşların bilgisine

10. turanmst

turanmst TÜİSAG Üyesi

yangın eğiticilerin eğitimi için 3 seviye var bunların anlamları nedir

11. alix

alix TÜİSAG Üyesi

A, B ve C sevıye olmak uzere..

12. turanmst

turanmst TÜİSAG Üyesi

nasıl yani 3. sınıf az tehlikeli iş yerlerinde 2. sınıf tehlikeli işyerleride 1. sınıf çok tehlikeli işyerlerinde mi eğitim verebiliyor...

13. alix

alix TÜİSAG Üyesi

hayır konu içeriklerine gore, teknik, mevzuat etc. grupları gıbı

14. turanmst

turanmst TÜİSAG Üyesi

bunlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi bulabileceğim bir link var mı acaba cünkü sorularım fazla biraz sizi yormayam yada kısaca ben igu olarak çalıştığım yerde tatbikat yaptırmak istiyorum bunun için hangi sınıf eğitim almam gerekir

15. slhsmsk

slhsmsk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Gideceginiz üniversitenin akademik kadrosunu iyi inceleyiniz. Yeni yüzyıl üniversitesinde eğitime katıldım ve hiç memnun kalmadım. Kimya mühendisiyim ve yaklaşık olarak 2 senedir yangın üzerine araştırma yapıyorum,okuyorum. Akademik anlamda eğitim çok zayıftı ve eğitimciler maalesef çok yetersizdi. Artık maalesef üniversitelerde isg işinden nasıl para kazanırımın peşine düşmüş...Mimar bir hoca sınıfa "Yanma Kimyası" dersi verdi düşünün artık..! Gerisine devam bile etmek istemiyorum...Sadece bilgimi tescillemiş oldum...Size son olarak tavsiyem çok iyi araştırın..!!!

barann ve fatih mehmet cansız bu yazıya teşekkür etti.
  16. slhsmsk

slhsmsk TÜİSAG Üyesi

http://www.mfsertifika.sakarya.edu.tr/ Arkadaşlar Sakarya Üniversitesinde Prof. ve Doçent seviyesinde hocaların hazırladığı 1. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi eylül ayında başlıyormuş...Kadro ve içerik doyurucu...İlgilenen arkadaşlara duyurular...

17. gülşah mutlu

gülşah mutlu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

400 çalışanı olan bir fabrikada Çevre ve İş Güvenliği Uzmanı olarak yaklaşık 2 ay önce işe başladım. Çalışan sayısı fazla olduğu için yangın eğitimlerini dışarıdan almakta problemler çıkabiliyor ve anlaşmalı olduğumuz firmada belgeli yangın eğiticisi bulunmamaktadır. Bu sebeplerden dolayı yangın eğitimlerini benim vermem isteniyor, fakat benim de yangın eğitici belgem yok. Bu belgenin olma zorunluluğu var mıdır? Varsa hangi yönetmelikte geçiyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

18. alix

alix TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği uzmanı olarak elbette yangın eğitimlerini elbette verebilirsiniz. Eğitici belgesi olacak diye zorunluluk yok. Sadece arama kurtarma tahliye konularında dış destek alınabilir. Eğitim, yangın yönetmliği ve acil durum yönetmeliğine bakın

gülşah mutlu bu yazıya teşekkür etti.
  19. turanmst

turanmst TÜİSAG Üyesi

acil durumlar hakkındaki yönetmeliği oku orada yazıyor iş güvenliği uzmanı yaptırabilir diye

20. suatt_19

suatt_19 TÜİSAG Üyesi

Çalışanların bilgilendirilmesi ve eğitim
    MADDE 15 –
    (1) Tüm çalışanlar acil durum planları ile arama, kurtarma ve tahliye, yangınla mücadele, ilkyardım konularında görevlendirilen kişiler hakkında bilgilendirilir.
    (2) İşe yeni alınan çalışana, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilave olarak acil durum planları ile ilgili bilgilendirme yapılır.
    (3) Acil durum konularıyla ilgili özel olarak görevlendirilenler, yürütecekleri faaliyetler ile ilgili özel olarak eğitilir. 11 inci maddenin birinci fıkrası uyarınca görevlendirilen çalışanlara, eğitimlerin işyerinde iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekimi tarafından verilmesi halinde, bu durum işveren ile eğitim verenlerce imzalanarak belgelendirilir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. yangın eğitici eğitimi

Yandex.Metrica