Tartışma 1 Temmuz 2013 Itibariyle Tüm Işletmelerde Zorunlu

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Mustafa ULUSOY tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Bir gazete ilanı.50 TL'lik OSGB.jpg

Yusuf SAYAR bu yazıya teşekkür etti.
  2. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Aklıma bazı sözcükler geliyor. Fakat tazminat ödemek zorunda kalabilirim. Kendinimize hakim olalım. Sadece diyorum ki " KİLO 2 lira 3 kilosu 5 lira"

Allahım ya ilana bak. PAatatez mi satıyorsun ? Birde şöyle bir durum var. 10 kişi altı 50 demişya. İşverene diyecek ki " biz 1-2 kişiye 50 tl yapıyoruz. " siz yanlış anlamışınız

Sabır sabır......

esin deniz, ARİS İSG, izmir35 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. steteskopla dosya hariç kilosuna 200 TL :D

:)))))

Yusuf SAYAR bu yazıya teşekkür etti.
  4. OHSISGUZ

OHSISGUZ TÜİSAG Üyesi

vay be!!!şaşırdım....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Böyle ilan verirler ,sonrada bu iş ayağa düştü diye ağlayıp dururlar.Tamam anlıyoruz serbest piyasa ,rekabet falan filan.Her sektörde sürümden kazanılır fakat İŞ GÜVENLİĞİ sürümden kazanılıp,fiyat düşürülecek bir iş değildir...Vay be 50 tl 'ye risk analizi.Ben işveren olsam bu işi 50 tl ye yapan birine, ne değer veririm,ne selam veririm,ne saat sorarım ne de sigara yakacaksam ateş isterim...

Yusuf SAYAR ve Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
  6. ako

ako TÜİSAG Üyesi

Ankarada öle firmalar var ki, overlock çu modunda, ostim de ivedik te bala da beypazarında geziolar. RİSK DEĞERLENDİRMENİZ YAPILIR diye, megafondan bağıra bağıra...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Yusuf SAYAR

Yusuf SAYAR TÜİSAG Üyesi

Güler misin ?
    Ağlar mısın ?

8. Berkay Hasan Yalçın

Berkay Hasan Yalçın TÜİSAG Üyesi

Ocak değil de, 1 Temmuz 2013 itibariyle zorunlu diye ilan vermeleri OSGB kartvizitini ortaya koymuştur.

sivriadem ve Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
  9. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

Güzelmiş, risk değerlendirmeci geldi işverennnn :) çalışana eğitim, işyerine risk analizi, acil durum eylem planı yapılır, 3 dane 50 lira gel işveren gellll,

10. mehmetaliozguden

mehmetaliozguden TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar maalesef içler acısı hali olmaya yakındır bu sektörde..
    Sizlere bir şey sormak istiyorum arkadaşlar risk analiz ve değerlendirme raporu 1 TEMMUZ 2013'ten itibaren tüm işletmeler için gerekli mi?Yoksa Temmuz 1 de Tehlikeli sınıfa 2014 Temmuzda ise az tehlikeli sınıfa mı uygulanacak?

11. Bakkal

Bakkal TÜİSAG Üyesi

aaaaa iyiymiş bu aldığımız işleri bunlara yaptıralım nasıl olsa kalanıyla onlardan kat be kat fazla kazanmış oluruz

12. uzmknn

uzmknn TÜİSAG Üyesi

Bakkaldan sakız alır gibi ver 50 tl yi al risk analizini, hayrına yapsın bari ayıp gerçekten

13. Berkay Hasan Yalçın

Of of off...
    Yorumsuz.

14. o ilanı paylaştığım gibi bu mesajı da onaylamak zorundaydım

15. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

bu ülkede bazı şeyler zaman alacak

16. Arkadaşlar, ben bu ilanı ah vah edilsin diye paylaşmadım. Sizden ricam, lütfen bu ve buna benzer konuların çözümü için öneride ve girişimde bulunmanız. Çünkü o işletmede de uzmanlar çalışıyor ve de hepimiz aynı gemideyiz. Ne olabilir somut çözümlerimiz???

Berkay Hasan Yalçın bu yazıya teşekkür etti.
  17. Zafer ÜNAL

Zafer ÜNAL TÜİSAG Üyesi

Ben şu anda Manisa'da bir OSGB de mesul müdürlük yapıyorum. Şirketin kurucusu parası olduğu için OSGB açtı ve bu işin kaymağını yeme düşüncesinde.. "Günde kaç tane risk analizi yapabilirsin?" gibi bir soruyla karşılaşmak inanın insanı üzüyor.. Çözüm olarak benim aklıma hiçbir şey gelmiyor. Elimden geldiği kadar işimi düzgün yapmaya çalışıyorum, işverene durumu açıklamaya çalışıyorum ama bu konuda gerçekten bir çözüm olduğunu düşünmüyorum.. Sürümden kazanma zihniyeti her zaman ve her sektörde vardır ve olacaktır.... Ne olursa olsun yaptığımız işe olan saygımızı yitirmemeliyiz...

18. Zafer bey biz istediğimiz kadar saygımızı yitirmemeye çalışalım. Ancak maalesef realite ortada. Ben bir çözümünüzün olmadığına, beni mazur görürseniz, inanmak istemiyorum.
    Türkiyedeki mevcut ekonomik durumu göz önüne alacak olursak, geçinme realitesini kısa vadede bir kenara bırakabilirsek, cesur olabilirsek, önce dersimizi kendimiz iyi çalışıp, tam donanımla insanların karşısına geçebilirsek ben herkesin aslında sadece 1 tane değil 1.000 tane çözümü olabileceğine inanıyorum.

19. Berkay Hasan Yalçın

Yanlış anlaşılmasın ama insanları karma karışık ettiler.

20. en karmaşığı da ben olduğuma göre, bence kimse yanlış anlamaz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica