Tartışma : 1 Temmuz 2013 Itibariyle Tüm Işletmelerde Zorunlu

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bir gazete ilanı. 50 TL'lik OSGB.jpg

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Aklıma bazı sözcükler geliyor. Fakat tazminat ödemek zorunda kalabilirim. Kendinimize hakim olalım. Sadece diyorum ki " KİLO 2 lira 3 kilosu 5 lira"

Allahım ya ilana bak. PAatatez mi satıyorsun ? Birde şöyle bir durum var. 10 kişi altı 50 demişya. İşverene diyecek ki " biz 1-2 kişiye 50 tl yapıyoruz. " siz yanlış anlamışınız

Sabır sabır......

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
steteskopla dosya hariç kilosuna 200 TL :D

:)))))

OHSISGUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
vay be!!!şaşırdım....

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Böyle ilan verirler ,sonrada bu iş ayağa düştü diye ağlayıp dururlar.Tamam anlıyoruz serbest piyasa ,rekabet falan filan.Her sektörde sürümden kazanılır fakat İŞ GÜVENLİĞİ sürümden kazanılıp,fiyat düşürülecek bir iş değildir...Vay be 50 tl 'ye risk analizi.Ben işveren olsam bu işi 50 tl ye yapan birine, ne değer veririm,ne selam veririm,ne saat sorarım ne de sigara yakacaksam ateş isterim...

ako

Üye
TÜİSAG Üyesi
Böyle ilan verirler ,sonrada bu iş ayağa düştü diye ağlayıp dururlar.Tamam anlıyoruz serbest piyasa ,rekabet falan filan.Her sektörde sürümden kazanılır fakat İŞ GÜVENLİĞİ sürümden kazanılıp,fiyat düşürülecek bir iş değildir...Vay be 50 tl 'ye risk analizi.Ben işveren olsam bu işi 50 tl ye yapan birine, ne değer veririm,ne selam veririm,ne saat sorarım ne de sigara yakacaksam ateş isterim...

Ankarada öle firmalar var ki, overlock çu modunda, ostim de ivedik te bala da beypazarında geziolar. RİSK DEĞERLENDİRMENİZ YAPILIR diye, megafondan bağıra bağıra...

Yusuf SAYAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Güler misin ?
Ağlar mısın ?

H. Berkay Yalçın

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Ocak değil de, 1 Temmuz 2013 itibariyle zorunlu diye ilan vermeleri OSGB kartvizitini ortaya koymuştur.

uzmannn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ankarada öle firmalar var ki, overlock çu modunda, ostim de ivedik te bala da beypazarında geziolar. RİSK DEĞERLENDİRMENİZ YAPILIR diye, megafondan bağıra bağıra...

Güzelmiş, risk değerlendirmeci geldi işverennnn :) çalışana eğitim, işyerine risk analizi, acil durum eylem planı yapılır, 3 dane 50 lira gel işveren gellll,

mehmetaliozguden

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar maalesef içler acısı hali olmaya yakındır bu sektörde..
Sizlere bir şey sormak istiyorum arkadaşlar risk analiz ve değerlendirme raporu 1 TEMMUZ 2013'ten itibaren tüm işletmeler için gerekli mi?Yoksa Temmuz 1 de Tehlikeli sınıfa 2014 Temmuzda ise az tehlikeli sınıfa mı uygulanacak?

Bakkal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
aaaaa iyiymiş bu aldığımız işleri bunlara yaptıralım nasıl olsa kalanıyla onlardan kat be kat fazla kazanmış oluruz

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bakkaldan sakız alır gibi ver 50 tl yi al risk analizini, hayrına yapsın bari ayıp gerçekten

H. Berkay Yalçın

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar maalesef içler acısı hali olmaya yakındır bu sektörde..
Sizlere bir şey sormak istiyorum arkadaşlar risk analiz ve değerlendirme raporu 1 TEMMUZ 2013'ten itibaren tüm işletmeler için gerekli mi?Yoksa Temmuz 1 de Tehlikeli sınıfa 2014 Temmuzda ise az tehlikeli sınıfa mı uygulanacak?

Of of off...
Yorumsuz.

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
o ilanı paylaştığım gibi bu mesajı da onaylamak zorundaydım

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
bu ülkede bazı şeyler zaman alacak

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, ben bu ilanı ah vah edilsin diye paylaşmadım. Sizden ricam, lütfen bu ve buna benzer konuların çözümü için öneride ve girişimde bulunmanız. Çünkü o işletmede de uzmanlar çalışıyor ve de hepimiz aynı gemideyiz. Ne olabilir somut çözümlerimiz???

Zafer ÜNAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben şu anda Manisa'da bir osgb de mesul müdürlük yapıyorum. Şirketin kurucusu parası olduğu için osgb açtı ve bu işin kaymağını yeme düşüncesinde.. "Günde kaç tane risk analizi yapabilirsin?" gibi bir soruyla karşılaşmak inanın insanı üzüyor.. Çözüm olarak benim aklıma hiçbir şey gelmiyor. Elimden geldiği kadar işimi düzgün yapmaya çalışıyorum, işverene durumu açıklamaya çalışıyorum ama bu konuda gerçekten bir çözüm olduğunu düşünmüyorum.. Sürümden kazanma zihniyeti her zaman ve her sektörde vardır ve olacaktır.... Ne olursa olsun yaptığımız işe olan saygımızı yitirmemeliyiz...

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Zafer bey biz istediğimiz kadar saygımızı yitirmemeye çalışalım. Ancak maalesef realite ortada. Ben bir çözümünüzün olmadığına, beni mazur görürseniz, inanmak istemiyorum.
Türkiyedeki mevcut ekonomik durumu göz önüne alacak olursak, geçinme realitesini kısa vadede bir kenara bırakabilirsek, cesur olabilirsek, önce dersimizi kendimiz iyi çalışıp, tam donanımla insanların karşısına geçebilirsek ben herkesin aslında sadece 1 tane değil 1.000 tane çözümü olabileceğine inanıyorum.

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
en karmaşığı da ben olduğuma göre, bence kimse yanlış anlamaz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.