10 Bin Iş Güvenliği Istihdam

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. beşnbirk

beşnbirk TÜİSAG Üyesi

http://guncelsinav.amirler.net/gunc...ninda-10-bin-kisiye-istihdam-imkani-h268.html
    Bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz... yani iş güvenliği uzmanı alımımı yapılacak demek bu?

2. beşnbirk

beşnbirk TÜİSAG Üyesi

amacım bu kadar konu başlığı açmak değildi ama hata veriyodu vermiyormuş demek ki:)

3. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

hattrick yapmak böyle bir duygu olsa gerek :)

4. chemistanbul

chemistanbul Banned

demek istediği şu;
    aslında daha önceki kanunlarda da aynı şekilde İGUzmanı istihdam edilmesi yönünde gereklilik vardı fakat bu kanunla yaptırımlar uygulanmaya başlanacak.yani para cezası.eskiden kaza olduğunda sorgulanıyordu İGUzmanı.fakat şimdi olmayan firmalara tl ceza kesilecek.ayrıca İGUzmanı bulundurması gereken işletmelerin kapsamı genişletildi.
    bu da yeni iş kapıları demek.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

beşnbirk bu yazıya teşekkür etti.
  5. beşnbirk

beşnbirk TÜİSAG Üyesi

Sanırım öyle olmuş mehmet bey araya hiçbir konu almadan artarda aynısından 3 konu. büyük başarı:)

6. beşnbirk

beşnbirk TÜİSAG Üyesi

Peki devlette böyle bir alım olabilir mi? Benim gittiğim kursta ki hocalarım böyle bir ihtimal olabileceğini söylemişti. Ancak kurumlar kendi bünyelerinde ki elemanları göndermeye başlamış bile karayolları müdürlüğüde bu konuda ilk sıralarda.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. buketdemir

buketdemir TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLANLAR EK GELİR KAZANACAK
    Henüz kapsamlı bir iş güvenliği kültürüne sahip olmayan işyerlerinde gerekli niteliklere sahip bir personelin iş güvenliği uzmanı olarak da görevlendirilebildiğini anlatan Arme İstisnai Eğitim ve Danışmanlık Genel Müdürü Serkan Küçük, “Üretimde çalışan bir mühendis aynı zamanda o firmanın iş güvenliği uzmanı olarak da görev yapabilir” diyor. Öte yandan görevinin yanı sıra uzmanlık yapmak isteyenler için ek bir gelir oluşturacağını da belirtiyor. Küçük, “Örneğin, bir firmanın bakım bölümünde çalışan bir mühendis aynı zamanda o firmanın iş güvenliği uzmanı olarak da Bakanlığa bildirildi ve kendisiyle sözleşme yapıldıysa, çalışma süresine bağlı olarak maaşında önemli bir artıştan bahsetmek mümkün” diye konuşuyor.

:S

deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  8. Mehmet Emin DİNCEL

kamuda mühendis olarak hatırı sayılır bir gelirimiz var. kurumumuz kursa gönderip birde asli görevimizin yanında ek görev olarak iş güvenliği uzmanlığı yükleyecek. işin büyük sorumluluğu yanında bir güvencemiz olmamasına rağmen bu yükün altına gireceğiz kaçınılmaz son olarak. özel sektörde belki maaş artışı olabilir ama kamuda aynı kurum içerisinde ek görev olarak yapıldığında bir artış olmayacak. başka bir kurumda servis yaptığımız zaman olacak. şahsen o riske girmeyi de düşünmem

9. chemistanbul

chemistanbul Banned

kamuda alım olacak tabi.kanuna göre..hatta geçenlerde bir ilanı gördüm memurlar.net te 300 e yakın iş güvenliği uzman yardımcısı alınacaktır diye.
    ama kamuda bu iş zor olur kanaatindeyim.özellerde de büyük istihdam olacak.

yanlız; bulundurmayana uygulanacak 5000TL cezayı düşünüp düşük ücretlere gitmeyelim özellere de..

10. Mehmet Emin DİNCEL

kamuda 4B'li olarak devlet memurluğu kapsamında alabilmeleri için KPSS şartı olur. başka türlü mevcut şartları taşıyan personeller kursa gönderiliyor. 2 yıl taahhüt vermek suretiyle

11. beşnbirk

beşnbirk TÜİSAG Üyesi

KPSS şartı tabi olur olsunda zaten ben kimya mühendisiyim mühendis olarak atanabilmem için 90 almam şart diğer mühendislikler içinde böyle ama isg de o kadar yüksek olacağını sanmıyorum...bu da avantaj olur

12. beşnbirk

beşnbirk TÜİSAG Üyesi

zor olsun artık zorluğunda değiliz ki yeter ki güvencesi olan bi işimiz olsun...

13. mervea.

mervea. TÜİSAG Üyesi

keşke dediğiniz gibi olsa. Tabi kontenjan artarsa düşebilir ama hiç sanmıyorum...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica