13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündügünüz Soru Yada Sorular ?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar merhaba,
    13.05.2012 tarihli iş güvenliği sınavı ile ilgili hatalı olduğunu, itiraz edilmesini düşündüğünüz soru yada soruları buradan paylaşabilirsiniz.

serkan4121 ve utkukaan bu yazıya teşekkür etti.
  2. bünyamin yavuz

bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

1- B ve C sınıfı yangınla söndürmede hangi yöntem daga uygundur.
    A- Uç kısımdamdan merkeze doğru
    B- Merkezden uç kısma doğru
    C- Boğma
    D- Havayı kesme
    2- Aşağıdaki yangın türlerinden hangisinde köpük kullanılması dah uygundur.
    A- Elektirik tes,sat yangını
    B- Asfalt ve ağır yağ yangını
    C- Kömür yangını
    D- LPG yangını
    Bu iki soruda kesinlikle tartışılır. Dahada eklenecek sorular var.

serkan4121, GKCN07 ve Ramazan Aydemir bu yazıya teşekkür etti.
  3. utkukaan

utkukaan TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığı 21-56-91-100.sorularda özellikle 56-91-100 soruların cevaplarının değişmesi gerektiğini düşünüyorum

GEREKÇE
    56.SORU:
    Elektrik hattı üzerinde topraklama için kaçak akım şalteri bulunuyorsa burada ayrı bir topraklama yapmaya gerek yoktur.
    Yalıtım düzeyine olursa olsun 50V üzeri tüm gerilim seviyelerinde topraklama yapılması gerekir.
    Bu nedenle cevabın yalnız 2 yani B şıkkı olması gerekir

91.Soru
    Degerler sektörden sektöre değişiklik gösterebilir gösterme yedebilir bu durum o piramide bakarak anlaşılmaz
    O piramide bakılarak 600 ramak kala sonunda,30 maddi hasarlı kaza,30 maddi hasarlı kazadan sonra 10 hafif yaralanmalı kaza,10 hafif yaralanmadan sonrada 1 ağır yaralanmalı kaza olduğu anlaşılır.
    Cevabın B olması gerekir

100.SoruAşağıdakilerden hangisi yetişkin eğitimi( androgoji ) ilkeleri içinde yer almaz?
    Cevap: Yetişkinin öğrenme süreçlerine katılmasının gerekmesi

Andragoji aşağıdaki ilkelere dayanır ;
    Yetişkin, kendi yaşamında daha önceden kazandığı deneyimlere sahipse yaşamına bağlı unsurları daha iyi öğrenir.

• Yetişkin, bilinçli öğrenen kişi olarak kabul edilir.
      • Yetişkin konuya odaklanmada düşüş yaşamaz, uyarıcılara karşı verdiği tepkilerin süresi yaşıyla doğru orantılı artış gösterir.
      • Kendisine güvenildiği ve katılımı tercih edildiği an yetişkin öğretimi giderek kolaylaşır.
      • Yetişkinde başarısızlıktan korku yoktur.
      • Yetişkin, eğitim içerisinde geçen ve geride kalan zaman veya yılları kayıp olarak görmez.
      • Yetişkin salt öğrenmek yerine şu anki problemin çözümünü öğrenir.Yetişkin eğitimi ilkeleri içinde Ölçme /değerlendirme yoktur Yani D şıkkı

yardımcı, serkan4121, GKCN07 ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Ramazan Aydemir

Ramazan Aydemir TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

İtiraz edilmesi gereken sorular evet var.?ama umarim kimse gectigi icin diger arkadaslarinin ihtiyaci olan yanlis ceevaplandirilis sorularda sessiz kalmaz ben itiraz gerektiren sorulara ortak cozum dogrultusunda itiraz edilmesini dusunuyorum umarim kimse 68 69 la kalmaz yaziktir duyarsiz kalmak lutfen herkes elini tasin altina koysun ve bir butunluk icinde hareket edelim hakli oldugumuz sorularda

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

yardımcı, serkan4121, umutist ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. fatyon

fatyon TÜİSAG Üyesi

İTİRAZI NASIL,NE KADAR SÜRE İÇİNDE ,NEREYE YAPCAĞIZ??

serkan4121 bu yazıya teşekkür etti.
  6. gzmgngr

gzmgngr TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar öncelikle merhaba..umarım hepiniz istediğinizi alabilmişsinizdir..ben maalesef 69 da kaldım..fakat tereddütte kaldıgım bi soru var..aynı soruyu kursta çözdüğümüzü hatırladım ve kurstaki notlarımda soruyu buldum..bu soruya kesinlikle itiraz etmeyi düşünüyorum.. kursun uzaktan eğitim sayfasından soru ve cevabını aynen iletiyorum....
    arkadaşlar soruyu hatırladım ve kurs notlarımdan buldum.uzaktan eğitimde çözmüştük.

Aşağıdakilerden hangisi yetişkin eğitimi (andragoji) ilkeleri içinde yer almaz?

( )Yetişkinin öğrenme süreçlerine katılımı
    ( )Eğitimin amaç ve hedeflerinin belirlenmesi
    (x)Eğitimin sonunda mutlaka ölçme/değerlendirme yapılması ← Doğru Cevap
    ( )Öğrenme için olumlu eğitim ortamı hazırlanması

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

cgrttt, serkan4121, GKCN07 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. serkan4121

serkan4121 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 56,66,68,91.sorular kesinlikle hatalı itiraz edelim hep birlikte

8. tuncay

tuncay TÜİSAG Üyesi

serkan4121, GKCN07 ve umutist bu yazıya teşekkür etti.
  9. samed

samed TÜİSAG Üyesi

Androgojik yaklaşımla eğitim programlarının geliştirilmesi, oluşturulması ve yönetimi yedi
    adımda sağlanır. Bunlar:
    1- Öğrenme için uygun ortam oluşturma,
    2- Ortaklaşa plan yapmak için bir yapı oluşturma,
    3- İlgilerin, gereksinimlerin ve değerlerin saptanması,
    4- Amaçların açık ve net olarak belirlenmesi,
    5- Öğrenim etkinliklerinin planlanması,
    6- Öğrenim etkinliklerinin uygulanması,
    7- Sonuçların değerlendirilmesi (gereksinimlerin, ilgilerin ve değerlerin yeniden değerlendirilmesi).

serkan4121 ve GKCN07 bu yazıya teşekkür etti.
  10. gzmgngr

gzmgngr TÜİSAG Üyesi

evet itirazı nereye nasıl yapıcaz yardımcı olursanız seviniriz ?ayrıca bir çok kişiyle konuştum herkes 100.sorunun hatalı oldugunu düşünüyo benim gibi..

serkan4121 bu yazıya teşekkür etti.
  11. ako

ako TÜİSAG Üyesi

katılıyorum itiraz etmeliyiz

12. cemoo

cemoo TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iş makinaları ehliyeti G sınıfının yaş sorusu vardı (61.soru)bu soruyada itiraz edelim.çünki bizim sınav soru sorma yönergesinde sorulacak soru konuları belirtilmiştir.belirtilen konularda 2918 sayılı karayolları trafik kanunu yok yani bizim yönetmeliğimizde ehliyet yaşı ile ilgili bir madde yoktur.şimdi bize soru olar denilseydi iş makinalarını hangi sınıf ehliyet kullanır denilseydi haklıydılar ama biz ehliyet alacak kişinin yaşını bilmek zorunda deiliz.yani bu soru mevzuat dışı bir soru.genel kültür yada trafik sorusudur bizim mevzuatta böyle bir şey yok.itiraz edilirse kesinlikle iptal olur çünki beliritlen konular dışında soru sorulamaz
    ayrıca ehliyet yaşı da yanlış 2918 sayılı karayolları trafik kanuna göre 18 yaşını bitirmiş 19 yaşında gün almış olmak şartı var.sınvda ise en az kaç yaşında olması gerekiyor diyor ve cevap şıkları arasında 19 olmadığı için yüzde yüz iptal edilecek bir soru

Ahmet Toper, umutist, gzmgngr ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. yasemin altunkılıç

yasemin altunkılıç TÜİSAG Üyesi

bu iki soru ve cevapları bencede tartışılmalı...

14. replican

replican TÜİSAG Üyesi

asfalt sorusunda daha kelimesine dikkat edin 2 temmuzda kullanılmamış fakat 13 mayısda altı çizilerek daha uygundur deniliyor bunu ayarlayıp öyle sormuşlar bu srunun cevabı değişmeyebilir

15. esmerkurdele

esmerkurdele TÜİSAG Üyesi

2918 sayılı Trafik Kanununa göre G sınıfı ehliyet alabilmek için en az 18 yaşını bitirip 19'dan gün almak gerekmektedir.
    Sınavda çıkan soru da ise en az kaç yaşında olunmalıdır diye soruyor. aslına bakarsanız şıklarda 19 olsaydı doğru şık o olması gerekirdi. olmadığı için 20 olması veya sorunun iptalinin gerekmesi gerekiyor.

cemoo bu yazıya teşekkür etti.
  16. hsk01

hsk01 TÜİSAG Üyesi

aynen arkadaşa katılıyorum benimde durumum çok kritik umarım geçeriz. 69 la kaldığımı düşünemiyorum.

AHMETYİLDİZ81 bu yazıya teşekkür etti.
  17. gzmgngr

gzmgngr TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar görüşlerinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederim fakat 100.soru KPSS türkçe anlatım bozukluğu sorusu mu yoksa iş güvenliğimi sorusu mu belli değil... yani burda androgoji ilkelerini değil biçimce zorunluluk belirten cümleyi bul gibi bişey olmuş ... yinede itiraz etmeyi düşünüyorum nihayetinde bir çok forumda ölçme-değerlendirme konusunun yönetmelikte olmadığı söyleniyor bende bununla ilgili bir kaynak bulamadım ...

18. silaefe

silaefe TÜİSAG Üyesi

A grubu soru 75 kesinlikle yanlış
    Tüzükte ;
    MADDE 217 - Yüksek ve orta basınçlı kazanlarla yapılan çalışmalarda, aşağıdaki tedbirler alınacaktır:

1) Yüksek ve orta basınçlı kazanlarda; akaryakıt, kömür tozu veya gaz yakıldığı hallerde, Cehennemliklerin en yüksek noktasında bir veya daha fazla sayıda atlama kapakları bulunacaktır. Yerden 2 metre yüksekliğe kadar olan patlama kapaklarının önüne, yeteri sağlamlıkta koruyucu bir siper konacaktır.

2) Kazandan ayrı bulunan buhar kızdırıcılarının buhar çıkış yerleri ile ön ısıtıcıların üzerine en az birer adet emniyet supabı konacaktır.

Soruda kaç adet diye sorulmuş : 2 ünitede en az birer adetten 2 adet olması gerekir.
    Soru kaçar adet diye sorulsaydı : 1 cevabı doğru olurdu ama sorunun soruluş şekline göre 2 adet olarak cevabın A şıkkı olması gerekirdi.

19. AHMETYİLDİZ81

AHMETYİLDİZ81 TÜİSAG Üyesi

56.AŞAĞIDAKİLERDEN HANGİSİ KÖPÜK KULLANILARAK SÖNDÜRÜLMESİ UYGUN YANGINLARDANDIR?
    A)LPG YANGINLARI
    B)KÖMÜR YANGINLARI
    C)ELEKTRİK TESİSATI YANGINLARI
    D)SICAK ASFALT VE AĞIR YAĞ YANGINLARI

2 TEMMUZ 2011 DE SORULAN SORU AYNEN BÖYLEYDİ...
    CVP:B ŞIKKIYDI DAHA SONRA DÜZELTİLDİ VE CVP: D ŞIKKI OLDU

20. gzmgngr

gzmgngr TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar öncelikle merhaba..umarım hepiniz istediğinizi alabilmişsinizdir..ben maalesef 69 da kaldım..fakat tereddütte kaldıgım bi soru var..aynı soruyu kursta çözdüğümüzü hatırladım ve kurstaki notlarımda soruyu buldum..bu soruya kesinlikle itiraz etmeyi düşünüyorum.. kursun uzaktan eğitim sayfasından soru ve cevabını aynen iletiyorum....
    arkadaşlar soruyu hatırladım ve kurs notlarımdan buldum.uzaktan eğitimde çözmüştük.

Aşağıdakilerden hangisi yetişkin eğitimi (andragoji) ilkeleri içinde yer almaz?

( )Yetişkinin öğrenme süreçlerine katılımı
    ( )Eğitimin amaç ve hedeflerinin belirlenmesi
    (x)Eğitimin sonunda mutlaka ölçme/değerlendirme yapılması ← Doğru Cevap
    ( )Öğrenme için olumlu eğitim ortamı hazırlanması
    ------------------
    arkadaşlar görüşlerinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederim fakat 100.soru KPSS türkçe anlatım bozukluğu sorusu mu yoksa iş güvenliğimi sorusu mu belli değil... yani burda androgoji ilkelerini değil biçimce zorunluluk belirten cümleyi bul gibi bişey olmuş ... yinede itiraz etmeyi düşünüyorum nihayetinde bir çok forumda ölçme-değerlendirme konusunun yönetmelikte olmadığı söyleniyor bende bununla ilgili bir kaynak bulamadım eğer bulup paylaşırsanız sevinirim ...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica