13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündügünüz Soru Yada Sorular ?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. nur

nur TÜİSAG Üyesi

kömür ocağı sorusu 2,4 gr/dk=40 mg/ sn olur.

(40mg/sn) / (5mg/m3) =8m3/sn olur.
    birim çevirme sorusu bence.soru da gayet açık aslında.

2. hakanisg80

hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

soru açık değerli katılımcılar için sorudaki hatayı anlamak biraz uzmanlık istiyor

3. nur

nur TÜİSAG Üyesi

tebrikler o zman size yıldızlı uzmanlık sertifikasını uygun görüyorum ben

hakanisg80 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

maden sorusunda itirazlar yapılmış sonucu beklemek gerekir. bu soruya spesifik özelliğinden dolayı çok karışmak istemesemde; aynı soru ÖSS'de çıksa iptal olurdu. İtiraz sebebi saçma gelebilir ancak; soruda gerçekten "en az" ifadesi eksik. Aslında bu 2 kelime bile soruyu iptal etmeye yeterli.

not1: bu soruyu 8 yaptım (doğru yaptım demiyorum çünkü; iptal olması gereken bir soruydu)
    not2: arkadaşlarımızın paylaştığı 4 işlem ve birim çevirme ile 8 bulunan işleme sözüm yok . bende o şekilde çözdüm 8 işaretledim. sorun "en az" ifadesinin olmaması.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. hakanisg80

hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

bu soru iki şekilde doğru olurdu
    1. 5mg eşit dense - geçmemesi denmiş
    2. en az ne kadar dense - ne kadar denmiş

6. raşit köseoğlu

raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR PEKİ SİZCE KAÇ SORU İPTAL OLUR DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR? BANA GÖRE 2 SORU İPTAL 1 SORUNUN ŞIKLARI DEĞİŞTİRCEKLER YADA EN SON SENARYO HİÇ BİRİ DEĞİŞMİYECEK

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mustafa üstün

mustafa üstün TÜİSAG Üyesi

B kitapçığının 49.soru kesinlikle düzeltilir bundan eminim.Yangın sorusuna gelince;daha uygundur demesi kafa karıştırıyor ama araştırdığımızda cevabın yinede ''ağır asfalt...'' olması gerektiği yönünde..

8. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

12 aralık sınavından kaldım.busınavda 1 gün önce çalıştım.mantık yok.kadar en fazla vb gibi ifadeler her sınavda yapılıyor.12 aralık sınavında 18 20 soru iptal olması gerekirken kaç tane iptal oldu.mantık aramamak gerekir.olması gereken bu değil.soruların anlaşılır ve net olması gerekir.asfalt sorusu mesela en uygun ifadesini eklemişler sadece.eğer soruyu böyle düzeltiyorlarsa eğer o zaman 12 aralık sınavında kadar fazla kelimeleri olmadığındanda iptal edilmesi sorular vardı. etmediler.bu sınavda da 2 - 3 soru iptal olur.1 sorunun şıkkı değişir.
    inanın bu sınavda kalanlar bir sonraki sınava girdiklerinde sorunun hatasından anlamından çok cevabına bakacaklar.mantık yok.

9. raşit köseoğlu

raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi

merhaba.. arkadaşların tek bir noktada birleştikleri bir sorunun şıkkı değiştirilmesi gerekiyor kesin gibi bakalım bende aynısını düşünüyorum..
    bana 4 iptal lazım:p

10. tibet duman

tibet duman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben ilo ile ilgili soruya itiraz etmiştim ilo sözleşme ve tavsiye kararlarına tüm ülkeler uymak zorundadır maddesine dayanarak zaten sözleşme kararlarına uymalıdır diye ayırmamış bu sorudan kimse bahsetmedi sorun bende mi ben mi yanlış anladım soruyu ayrıca ehliyet yaşına soru sorma yönergesinde olmadığından itiraz etmiştim bu sorunun iptal olma olasılığı varmı bir de arkadaşın birisi yazmış aralıkta bir çok soruya itiraz edilmiş 7 iptal olmuş fakat bence bu kez iptal için başvurularda dayanaklar çok sağlam iptal ve şık değişme ihtimali çok fazla değil mi bakıyorumda 3 soru haricinde çoğu gerçekten itirazlar daynaklandırılmış ki sağlam resmen arkadaşlar soruyu çözerek formülle izah etmişler
    B Kitapçığı – 73,21,92 sorular sadece iptali zor sorular ben itiraz ettim ama bunların iptal olacağını sanmıyorum aralık sınavında da itirazlar hep böyle sorulara yapılmış o nedenle fazla iptal olmamış bence bu kez iptal çok olabilir.umarım diyorum tabi yoksa yazık oldu emeklerimize zaten iptal olmazsa ben notları eğitim kurumumdaki hocaların yüzüne çarpacağım resmen kandırıldığımı düşünüyorum hep yanlış notlar

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  11. tibet duman

tibet duman TÜİSAG Üyesi

kardeşim allah senden razı olsun başkaları dertlinin halinden ne anlar emek nedir bilmiyorlar demekki sonrada uzman olacaksınız diye afra tafra yaparlar dayanaklarıda yoktur insanları karamsarlığa iterler benim doğru yaptığım sorulara bile itiraz ediliyor ama ben haktan yanayım hakkım olan varsa verilsin yoksa da silinsin ben 24 aralıktaki sınava itiraz etmedim çünkü çalışmamıştım ve salladım hakkım yoktu yani başkalarının itirazından faydalanmamada gerek duymadım ama bu kez çalıştım emeğimin hakkını istiyorum ve beni yanlışa yönlendiren cevaplara ve yanlış olanlarada itiraz ettim bu bize verilen hak ha itiraz etmemizi istemeyn arkadaş varsa hepimizin emekleri var o emekleri maddi ve manevi olarak karşılasın maddiyat olurda manevi nasıl olacaksa o zaman ben itirazımı haksız olarak kabul ederim kimse boş konuşmasın bekleyelim başka yapacak bir şey kalmadı

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  12. musa_tabak

musa_tabak TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum zaten sınavdan oncede herdefasında buradan yorumlara iştirak ederken soyledıgım yanlış soru vurgusuydu yıne karsımıza cıktı cevapları almıştım sınavdan 73 alıyorum allah aksılık kaza bela vermezse yanlız 24 aralık magduru olarak ogrendıgım tek gercek yukarıda yazılanlara paralel bu sınav osym tarafından zaten yapılamaz:):) oldu.....isg uzmanlıgı ıcın ısrarla hazırlanan sorular zaten sınavın mahiyetını apacık ortaya koymakta....

13. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz süresi bitti 82 beklememe rağmen bende iki soruya itiraz ettim biri eğitim sorusu diğeri piramit sorusu evet haklısınız derdi olmayan derdi olanın derdinden anlamaz... Bende anlamıyorum açıkcası nedir derdiniz gecenlerle lafların çoğu onlar geçti itiraz etmez, onların tuzu kuru itiraz etmezler şeklinde lütfen arkadaşlar yorum yaparken başkalarını incitecek şekilde değil fikirlerimizi pekiştirecek şekilde yorumlar yapalım. Saygılar...

14. tibet duman

tibet duman TÜİSAG Üyesi

Biz kimsenin itiraz etmesini istemiyoruz sadece itiraz edenlere saçma sapan yorumlar yazana söylemek istiyoruz zaten geçiyorsan itiraz etmenin mantığı yok 30 tl itiraz ücreti kargo ücreti bunları geçen kişi neden ödesin itiraz edenlere saygı gösterilmesi yeterlidir. kritik olanlarda haklı ama benim anlamadığım onların kritikse itiraz edilen sorulardan mutlaka yanlış yaptıkları vardır zaten 65 net garanti herkes yapmıştır problem geri kalan sorularda onlarda telaşlanmasın iptal edilen soru artarsa onlar daha yüksek puanla geçecektir niyet fazla kişi kazanmasın bize iş imkanı artsın diyorlarsa o farklı bir düşünce ama sonuçta herkes farklı illerde iş yapacak ve zaten uzman sayısı yetersiz telaşlanmaya ne gerek var anlamadım.

15. tibet duman

tibet duman TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 21,26,49,97,99,59 bu sorular bence düzeltilir. Bir ihtimal 3 sorununda bunlara dahil edilebileceğini düşünüyorum.Örneğin 1.soru cevabı lüx olan sınavda dahi yanlış olduğunu biliyordum ama aydınlatma şiddeti demek istediler diye onu işaretledim aslında cevabı şıklarda olmayan candela'dır.Buna itiraz eden olduysa iptal edilir.adamlar nasıl sorular hazırlıyorsa kimin hazırladığını çok merak ediyorum nereden hazırladıysa okumayımı bilmiyor google a yazsa yine cevabı çıkar işte kimlerin eline kalmışız.Birde buna rağmen bazı arkadaşlar neden itiraz ediyorsunuz diyor resmen adamlar dalga geçiyorlar yaa

16. serkan4121

serkan4121 TÜİSAG Üyesi

Bakanlıktan haber varmı arkadaşlar yada kaç kişi başvurmuş acaba?

17. hakanisg80

hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

aslanı kediye boğdurmak buna denir (askerlik yapan bilir)

18. samed

samed TÜİSAG Üyesi

daha uygun diye bir terim olabilir mi? peki çok daha uygun derse bir daha ki sınava, cevap lpg derse kabul mu edicez? ben itiraz ettim o soruya.

esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
  19. münza

münza TÜİSAG Üyesi

Tibet kardeşim biraz komik olacak ama uzman olduğumuzda İş Makinesi kullanan oparötöre G sınıfı ehliyetin var mı diye soracağız :D Malesef bu bizim görevimiz ve belgesini göstermesini isteyeceğiz. Çünkü iş makinesi çalışırken bir kaza durumunda Oparatörün belgeleri incelenecek. Sürücü bize G sınıfı belgem var dese ve bizi kandırsa bunun bütün mesuliyeti bizim üzerimize kalıyor. Onun için tabiri caizse oparatörün kaç dişi olduğunu bile soracağız. Uzmanlığın kötü bir yanı kaza anında ilk aranana kişi biz oluyoruz ve bütün hatalar bizim üzerimize yıkılıyor.

20. tibet duman

tibet duman TÜİSAG Üyesi

Oldu olacak bir makbuz versinler de ceza da keselim :D acaba mendil verirler mi sümüğü akanın da sümüğünü silelim yazıktır işçilere nede olsa yapacağımız bir iş yok ayda 4 gün çalışacağız bir sümük silmek mi bizi sarsacak

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica