13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. şçağrı

şçağrı TÜİSAG Üyesi

soru İSG tüzüğünde diyordu sanırım

2. İsmail Polat RAHAT

İsmail Polat RAHAT TÜİSAG Üyesi

gravimetrik kesinlikle doğru cevap.

3. res_hes(Bora)

res_hes(Bora) TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu elektrik sorusunda bir gariplik var 1.çift yalıtım 2.kaçak akım rölesi 3.sigortaydı.

bence kaçak akımvarsa topraklamaya gerek yok yanlış mı biliyorum? cevaplarda yanlız 2 varsa onu yoksa 1-2 yi cevapladım sizce doğrusu nedır?

4. Doğuş

Doğuş TÜİSAG Üyesi

mak değerde limit diye birşeyden bahsedilmiyor 8 saatlik çalışma süresinde ortamda işlerin maruz kalabileceği maksimum konsantrasyondur mak değer TWA da 8 saatlik çalışma süresinde haftada 40 saat ağırlıklı ortalama konsantrasyondur

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

GKCN07 bu yazıya teşekkür etti.
  5. res_hes(Bora)

res_hes(Bora) TÜİSAG Üyesi

bir önceki sınavın b sınıfı sorularında vardı :) aynısı hiçbir fikrim yok ama oradan hatırladım cevap doğru:)

6. Hale Ikizler

Hale Ikizler TÜİSAG Üyesi

"4 yönetmelik adı verip hangisine göre risk değerlendirmesi yaptırmak işverenin görevidir" diye bir soru vardı... risk değerlendirmesi her zaman işverenin asli görevi değil midir? Sorumu düzeltiyorum...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Doğuş

Doğuş TÜİSAG Üyesi

valla kardeş gerçekten soruyu tam hatırlamıyorum ama ben A şıkkında yalnız 2 birşey vardı alet saptı galiba :) ama bunda yanlız 1 yaptım yanlış bilgi vermiyim yanlışsa yanlıştır takma kafana diğerleri doğru olsun

8. Doğuş

Doğuş TÜİSAG Üyesi

yaaa bu meb akıllanmayacak yine sanki soru yokmuş gibi bok var töbe töbe ordan soru almışlar ben de gravimetrik yaptım ama bunlar harbi eşek yaa ;:D

9. şçağrı

şçağrı TÜİSAG Üyesi

ben de yalnız 1 yaptım:k_karışık: doğrusunu bilen var mı?

10. kadirozgan

kadirozgan TÜİSAG Üyesi

Hidrokarbonun yüzey gerilimini küçülterek köpük filminin ani olarak yayılmasını sağlar, izolasyon etkisi uzun süre devam eder. Geri alev almayı kesinlikle önler.

Bu soru hidrokarbonun yüzey gerilimini arttırmak olacaktı doğru cevabı değil mi?

11. Bahadır Öndersev

Bahadır Öndersev TÜİSAG Üyesi

hocam uemek yesin ortaya

12. burccc

burccc TÜİSAG Üyesi

Bende yüzey gerilimini arttırmak işaretledim.

13. hakanclnr

hakanclnr TÜİSAG Üyesi

''4 yönetmelik adı verip hangisine göre risk değerlendirmesi yaptırmak işverenin görevidir'' arkadaşlar bütün soruları hatırlıyorum ama böyle bir soru hatırlamıyorum cevabıda kimyasal deniyor.soruyuda yada cevap şıklarını tam olarak hatırlayan var mı? yoksa bir kazaya mı kurban gittim

14. desperadoking

desperadoking TÜİSAG Üyesi

Bir konuya açıklık getireyim emin olarak.
    4-7,5 saat 1 saat yanlış
    0-4 saat arası 30 dk yanlış
    18 yaş küçüklerde 16 saat dinlendirmek yanlış 3 yanlış var zaten

ama bu soruda çocuk ve genç işçilerde çalışma ile ilgili yanlış olan hangisidir diye soruldu.
    buda direk 18 yaş 16 saat yapar
    doğru cevap 18yaş 14 saat

15. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

bende mak yaptım..arkadaşlar benim çok yanlış var ya...:((((

16. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR O SORUDA ZAMANLA İLGİLİ BİŞEY YAZILMIŞ MIYDI?GÜNDE SEKİZ SAAT VS?SADECE AŞILMAMASI GEREKEN DEĞER DİYE HATIRLIYORUM..

17. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

tam olarak tüpün kontrolü değil, tüpün sulu birşeyi idi muhtemelen üst bölümünde bulunan bir parçaydı bende 1 diye attım.

18. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

ortamda bulunması gereken limit değer diye sormuşlardı bende MAK dedim

19. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

soru İSG tüzüğüne göre diye başlıyordu o yüzden 2 olması gerekiyor.

20. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

ama o soruda da bi hata olabileceğini düşünüyorum çalışırken yemek yeneceğini düşünmüyorum ama lavabolara da yakın olmamalı diye düşünüyorum çunku 1. iş kazası olabilr 2. dede biyolojik risk olur sonuçta ama nasıl değerlendirirler bilmiyorum

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica