13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

BEN 4 DEDİM SALLAMASYONNNN

2. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

A GRUBU SON ÜÇ SORUYU D ŞIKKI YAPTIM BEN..96. SORUYU DA B ŞIKKI YAPTIM..ÇOCUK İŞÇİLERİN ARA DİNLENMESİ 30 DAKİKA DİYORDU YANLIŞ OLARAK BUNU İŞARETLEDİM.

3. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

sınır değerin sorulduğu soruda cevap tlv değilde mak olabilir

köpük kullanılacak olan yangın çeşiti nedir diye soru vardı cevabı ağır yağ ve asfalt yangınları değil, kömür yangını olacaktı yanlış yaptım.
    makinelerin periyodik kontrolünü kim belirler sorusunda cevap bilim ve teknoloji bakanlığı olacaktı.
    hangisini bakanlık yetkilendirir sorusu vardı cevap ortak sagğlık birimi olacaktı
    b ve c sınıfı yangınların ortak özelliği sorulan soruda cevap boğma değil havayı kesme olacaktı.
    maden işleri sorusıunda cevap madenlerin işlenmesi olacaktı.
    hangisi yapı işine girmez sorusunda cevap maden işleri olacaktı. gemi inşaatı girer.
    sağlık güvenlik dökümanı hangi yönetmelikte geçer sorusu cevabı yeraltı ve yer üstü...yönetmeliği

4. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

Öncelikle herkese geçmiş olsun.Geçen sınava göre daha net daha anlaşılır bir sınavdı.gerçi geçen sınavı yaşamamış olsak belki zor bile gelebilirdi.3 yada 5 soruyu mantık kurmaya çalışıp attım.umarım hepimiz geçeriz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

çocuk işçi sorusu c şıkkı doğru cevap; ara dinlenmesi 16 saat olmaz

6. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

O SORUDA MAKİNE DEĞİL EKİPMANLARIN PERİYODİK KONTROLÜ DİYORDU.BEN MÜH. MİM. ODASI DİCEKTİM AMA EKİPMAN DEDİĞİ İÇİN ÇSGB'Yİ İŞARETLEDİM..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

ARA DİNLENMESİ OLARAK DEĞİL KESİNTİSİZ 16 SAAT DİNLENDİRMEDEN ÇALIŞTIRILAMAZ DİYORDU.BENCE BU DOĞRU.NORMAL İŞÇİLERİN ARA DİNLEMESİ 30 DAKİKA OLURSA ÇOCUKLARINKİ 30 DAKİKA OLMAZ DİYE DÜŞÜNDÜM BEN.B ŞIKKINI İŞARETLEDİM.

8. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

HATTA DİĞER SORUDA DA AYNI ŞEYİ SORUYODU İŞÇİLERİN 4 SAATTEN 7.5 SAATE KADAR ARA DİNLENMESİ NEDİR DİYE SORUYODU.BUNU 30 DAKİKA İŞARETLEDİM.

9. omeryavuz

omeryavuz TÜİSAG Üyesi

fiziksel ile sosyolojik arasında tereddütte kaldım fakat sağlığın tanımı bedensel, ruhsal ve sosyal sağlığın iyilik durumu diye belirtildiği için, bende fizikseli işaretledim

10. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

zaten o şekilde yazıyor günlük 24 saatlik zman dilimi içerisinde genç ve çocuk işçilerin kesintisiz olarak 14 saat dinlendirilmeleri gerekmektedir diye
    2-4 saat arası 30 dk dinlenme
    4-7.5 saat arası da 1 saat dinlendirme

11. Elif İlkadlı

Elif İlkadlı TÜİSAG Üyesi

cevap anahtarı bugün yayınlanacakmı?

12. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

13. Elif İlkadlı

Elif İlkadlı TÜİSAG Üyesi

14. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

gerçektenmi ben yarın biliyorum

ataselim bu yazıya teşekkür etti.
  15. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

bedensel zaten fiziksel olmuyor mu diye düşünüp sosyolojik dedim

16. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

meb in sitesinde 15 mayısta yayınlanacak diyor

17. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

PARDON ARKADAŞLAR BEN BUGÜN 15İ ZANNEDİYORUM..DÜN 1 GÜNDE 2 GÜN YAŞAYINCA BÖYLE OLUYOR :))

18. köksal yağmur

köksal yağmur TÜİSAG Üyesi

kişiseldi o soru ANAYASA sorusu

cevap:sosyal haklar

19. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

BİDE HANGİSİNDE TERMAL KONFOR SICAKLIĞI EN DÜŞÜKTÜR GİBİ Bİ SORU VARDI..ONU BÜRO YAPTIM..FAKAT ŞIKLAR ÇOK YANILTICIYDI..

20. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

KİŞİNİN TEMEL HAKLARI OLMUYOR MU ARKADAŞLAR?SOSYAL HAKLAR DİYİNCE SOSYAL GÜVENLİK VS AKLIMA GELDİ BENİM..TEMEL EĞİTİM SDAĞLIK HİZMETLERİNDEN YARARLANMA GİBİ..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica