13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. serttt

serttt TÜİSAG Üyesi

isg yönetmeliğine göre 6 ayda bir,
    yangın yönetmeliğine göre yılda bir...
    soruda isg yönetmeliğine göre sorulmuştu....

2. şçağrı

şçağrı TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar, ben tekrar asit baz ile ilgili soruyu sormak istiyorum. cevaplar arasında asit baz diye bir şey gördüm ama ben ne soruyu ne cevabı hatırlıyorum. soru mu atladım diye endişeliyim. hatırlatabilecek biri var mı

3. ako

ako TÜİSAG Üyesi

gruplandırıldığında hangisi gruba dahil değildir diğerleri gürültü titreşim gibi fiziksel etmenlerdi asit baz da kimyasal kasmayın artık arkadaşlar yapan zaten yaptı benim gibi yapamayanda yapamadı bu kadar kolay bi sınavı yarın cevaplar açıklanınca bakalım ne olacak

4. köksal yağmur

köksal yağmur TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar soruları karıştırmayın. 2 soruyu birleştirdiniz.
    iş ekipmanlarının periyodik kontrolünü kim belirler diye bir soru vardı şıkları da
    tmmob
    çalışma bakanlığı
    sanayi ve bilim .. bakanlığı
    ...

herkes 2 şık arasında kaldı zaten cevap sanayi ve bilim bakanlığı olacak

diğer soruda bakanlığın ölçüm yapan birimini soruyordu cevap çasgem değil isgüm olacaktı casgem eğitim verir, isgüm ölçüm yaqpar. googlede isgüm yazın yeterli.

Kıymetli arkadaşlar, bu sorunun cevabını bilim ,sanayi ve ticaret bakanlığı olarak , emin işaretledim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

murkiv5555 bu yazıya teşekkür etti.
  5. köksal yağmur

arkadaşlar, tüzük hangi yılda çıkarsa çıksın eğer hala yürürlükteyse hiyerarşide o geçerlidir. ancak bu gibi sorularda belirtilirse iyi olur tabiki belirtilmiyorsa tüzük kuralları geçerlidir. Anayasa, kanun, KHK,Tüzük,Yönetmelik....

6. şçağrı

şçağrı TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim. gerçekten kafamı kurcalamıştı hatırladım:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. köksal yağmur

“BENCE BUNUN CEVABI EN AZ 30 DAKİKA ARA DİNLENME..KESİN:)
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/WLP Repository/itkb/dosyalar/yayinlar/kitaplar/kitap3
    veya googleden 30 soruda çocuk işçi yazın çıkan ilk sayfa.
    5. sayfada= 24 saatte dinlenme en az 14 saat olacak
    8. sayfada= ara dinlenme süreleri var, 2 saat 4,5 saat arası 30 dk. 4,5-7 saat bir saat ara dinlenmesi
    doğru cevap 24 saatte 16 saat dinlenme yazan şık """""""
    Alıntı metne istinaden:
    Yaw yapmayın eylemeyin yine söylüyorum arkadaş sen yanlış yaptın diye neden milletin aklını çeliyosunuz, gerçi doğru her yer doğrudur, kişiye göre değişmez ancak lütfen yapmayın , rica ediyorum..Aşağıda iş kanunundan alıntı var, sanırım bu yeterli bir kaynak olur.
    İş Kanunu 68.maddesine göre; Günlük çalışma süresinin ortalama bir zamanında o yerin gelenekleri ve işin gereğine göre ayarlanmak suretiyle işçilere;
    a- Dört saat veya daha kısa süreli işlerde onbeş dakika,
    b- Dört saatten fazla ve yedibuçuk saate kadar (yedibuçuk saat dahil) süreli işlerde yarım saat,
    c- Yedibuçuk saatten fazla süreli işlerde bir saat ara dinlenmesi verilir.
    Çalışma Süreleri ve Ara Dinlenme Süreleri
    Madde 6 —Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.
    Çocuk ve genç işçilerin günlük çalışma süreleri, yirmidört saatlik zaman diliminde, kesintisiz ondört saat dinlenme süresi dikkate alınarak uygulanır.

8. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

cevabı FORKLİFT KAZASI olan soru neydi bilen var mı

9. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Soru sayısal değerle ilgili diye hatırlıyorum link özlem hanımın kitabından alıntı bende ona nazaran aynı şeyi söyledim neyse artık doğru yanlış yarın belli olur herkese başarılar diliyorum...

10. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

6.25 cevabı geçen sınavda A sınıfı sınavında sorulan sorunun cevabı olarak bakanlığın beyan ettiği cevap sadece o soruyu paylaştım...

11. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Aşağıdakilerden hangisi İş kazası geçiren bir işçinin diğer iş arkadaşlarına uğrattığı iş stresi nedenlerinden değildir?
    Böyle bir soru hatırlıyorum cevabını ek mesai ücreti diye işaretledim...

12. metin152

metin152 TÜİSAG Üyesi

B kitapçığındaki ilk soru ışık şiddeti birimi nedir sorusu lüx değildir arkadaşlar...cevaplarda watt, ohm, lüx, ve başka bir şık daha vardı ama ışık şiddeti birimi kandela dır.Bu soru iptal edilecek bir soru

13. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Bird kaza piramidi diye bir soru vardı cevabı ( her işyeri için geçerlidir ) ?

14. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

mum varsa seçeneklerde mum da olabilir o zaman ( kandelaya mum da denir deniyor nette ) off gitti soru ozaman

metin152 bu yazıya teşekkür etti.
  15. sametti

sametti TÜİSAG Üyesi

lux ışık birimidir arkadaşlar tuzuktede var hatta 20 den başlar 1000 ekadar giden sıralaması vardır endişelenmeyin ışık lüx dür

isg barış bu yazıya teşekkür etti.
  16. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

g sınıfı ehliyetin en kucuk yası ıle ılgılı bır soru vardı...
    soruyu tam anlamıyla hatırlamıyorum... nasıldı arkadaslr?

17. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Ben sınavda sürekli bir bit yeniği aradım belki ondan kaygılıyız ama genelinde basitti sorular...

18. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

aşagıdakilerden bir grup olusturursak hangisi dısarda kalır.(tam hatırlayamadım ama )
    zayıf aydınlatma
    yetersız havalandırma
    ........
    asitler ve bazlar

19. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

G sınıfı ehliyet almak için kaç yasında olamk gerekir die cvp da 18 miş

20. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

G sınıfı 18 yaş diye biliyorum.

Yüklüyor...
Konu Durumu: