13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

trafuk kanunda 18 yasını bıtırmıs olması gereklı dıyor...yanı 19 dan gun almıs olmak gereklı...19 sıkkı yok...
    soruyu tam hatırlamıyorum....g sınıfı ehlıyet almak ıcın kac yasını doldurmus olmak mı gereklı dıyordu?
    yoksa kac yasında olmak mı?
    eger kaç yasında olmaksa 19 yasında olmak lazım...soru ıptal edılebılınır...

2. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Meslek hastalıklarıyla ilgili bir soru vardı ben cevabını türkiyede meslek hastalıkları az tespit edilmiştir dedim ama doğrumudur acaba?

3. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

evet dogru olan olan cvp o olamsı lazım

4. tayfun1959

tayfun1959 TÜİSAG Üyesi

Bende aynı cevabı verdim .Yangın söndürme tüpleri de 6 ayda bir olması lazım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

ben bu soruyu çok farklı düşündüm :) asitler titreşim ve havalandırmadan etkilenirler geriye aydınlatma kalır dedim ne alakaysa sınavda heyecan yaptım baya çok basit soruları yanlış yapmışım

6. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

birde türkiyede hastalık sayısı beklenenden azdır vardı galiba ben onu işaretledim arkadaşlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

Karayolları Trafik Kanunu;

Sürücü adaylarında aranacak şartlar:
    Madde 41 – Sürücü belgesi alacaklarda aşağıdaki şartlar aranır.
    a) (Değişik: 18/1/1985 - KHK 245/11 md.; Aynen kabul: 28/3/1985 - 3176/11 md.)
    Yaş şartı :
    1. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü belgesi alacakların onyedi,
    2. (Değişik : 17/10/1996 - 4199/18 md.) B ve G sınıfı sürücü belgesi alacakların onsekiz,
    3. (Değişik : 23/2/2000 - 4535/1 md.) C, D ve E sınıfı sürücü belgesi alacakların yirmiiki, (Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokulları ve Türk Silâhlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.),
    yaşını bitirmiş olmaları......

yani 18 yası bitmiş olacak.....19 yasında olması gerekıyor..

8. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

aydınlatma titresim havalandırma fiziksel risk etmeni diyerek grupladım asit baz a kimyasal dedim ben bu sekilde gruplandırdım dısarda asit baz kaldı farklı yanıtı olan arkadaslar soyleye bilri mi acaba

9. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Eğer kaç yaşını bitirmiş olması gerekiyor diye sorduysa 18 doğru cevaptır.
    Kaç yaşında olması gerekiyor diye sorduysa şıklarda 20 vardı.Doğru cevap 20 olur.. İptallik bişi yok.

10. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

cevap bencede asit baz olacak ben o esnada çok farklı dşündüm aceleden aklıma gelmedi ama cevap asit bazdır. kimyasal ve fiziksel olarak dışarıda kalan o

11. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

evet, eger cevaı 18 dıye yayınlarlarsa iptal edılır...

12. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Bird ün kaza piramidi sorusunun cevabı her kaza için kullanılır mı olacak acaba?

13. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

ben ona D sıkkı dedım.. yanı hafıf yaralama gecıren kısa zaman içerisinde agır yaralanma gecırebılır..

14. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

anlayamıyorum ya, Karayolları Trafik Kanunundan niye soru soruyorlar bize...Biz bu kanundan sorumlu değiliz ki..İlginç yani..

15. madenci81

madenci81 Guest

iptal olmaz sorunun cevapbı 20 dir arkadaşlar şaşırtmalı sorulara çok yer verildi bu sınavda herkes sazan gibi atladı benim gibi doğru cevabı güvenilir yerden öğrendim cevap 20 dir arkadaşlar bu sınav kolay gibi gözükse de dikkati ölçtüler!....

16. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

:) dikkat sınavı degıl kı bu, uzmanlık sınavı... sınav dedıgınız gibi kolay gorunse de hafıf yanıltıcı durumlar vardı..
    ben dahıl etrafımdakı herkes sınavdan cıkınca sınavın kolay oldugunu ama ıclerınde bır suphe oldugunu da soyledı..
    herkes ıcın hayırlı olur ıns

17. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

2918 sayılı Trafik Kanununa göre G sınıfı ehliyet alabilmek için en az 18 yaşını bitirip 19'dan gün almak gerekmektedir.

Mustafa ESEN bu yazıya teşekkür etti.
  18. metin152

metin152 TÜİSAG Üyesi

H
    ayır arkadaşlar istediğiniz yerde araştırın ışık şiddeti birimi kandela dır. Çünkü böyle bir soru çözmüştüm ama şıklarda kandela bulamayınca watt diyerek işaretledim. Şaşırtmaca bir cevap sadece google yazıp araştırmanız yeterli.Eger kandela mum demekse ki şıklarda mum vardı cevabı malesef mum

19. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

dogru diyorsunuz ikeremk de bu sınavda cvpları nasıl ne sekılde kabul edeceklerı belli olmaz :D:D

20. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

cevaplarda mum yoktu.... db, watt,luks,ohm vardı...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica