13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 2004'de üniversitede yapmış olduğum iş makineleri sunumunda yaş 18 bitmiş olacak demiştim. Bugün acaba bir değişiklik varmı diye sürücü kurslarından birini aradım internetten aradım buldum aradım 18 bitmiş olacak diyor ben bu sorunun yanıtını 20 olarak verdim.

2. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Nerden,kimden öğrendin doğru cevabın 20 olduğunu ?

3. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

şuan 30-40 sorudan şüpheliyim ya. lüx dururken kandelayı sormak ne alaka arkadaş uzmanlık sınavı bu. bu ayrıntıya girmek niye kandelamı lüxmü..

4. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

arkadaslar ben sınav komısyonunda olan bir hoca ile konustum bu yangın sondurmelerın 1 yılmı 6 ay mı 500 işçi için cıkıs sayısı 2 mi 3 mu diye

bana verdiği yanıt;

soruları tam olarak gormedıgım ıcın net bır cvp veremeyecem ama bu tarz seylerde oncelik olarak tüzük de olanı tercih ederler bilginize herkesin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hasan_k

Hasan_k TÜİSAG Üyesi

arkadaslar meslek hastalıgı ıle ılgılı soru hangısı yanlıstır degılmı her ılde meslek hastalıgı bulunur cevabı dıye hatırlıom ama?

6. metin152

metin152 TÜİSAG Üyesi

tuncay bu yazıya teşekkür etti.
  7. metin152

metin152 TÜİSAG Üyesi

lm varsa bu dogru cevap...lümen yani :şaşırma:

8. Hasan_k

Hasan_k TÜİSAG Üyesi

9. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Neyse daha fazla stres olmaya gerek yok,yarın öğleden sonraya kadar öğreniriz tüm cevapları..Biraz daha sıkıcaz dişimizi..

10. Hasan_k

Hasan_k TÜİSAG Üyesi

BU SORU IPTAL BIR KERE AYDINLATMA BIRIMI DEMIYOR ISIK FREKansı sıddetı dıyor

11. madenci81

madenci81 Guest

a sınıfı iş güvenliği uzmanı abimizden o soru şaşırtmalı doğru cevap 20 dedi..

12. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Riskle ilgili bir soruda cevabı fizyolojik olarak işaretledim çünkü kaynaklarda ( Özlem Hanımın kitabı )

Fiziksel-Kimyasal-Biyolojik-Psikososyal-Ergonomik olarak sınıflandırılmakta Fizyolojik diye bahsedilmiyor

13. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

böyle olmayacak en iyisi yarınki sonuçları beklemek bakalım ne nedir

14. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

volkan bey o soruda aydınlatmanın birimi nedir diye sorulmadı mı
    atdınlatmaını n birimi lüx
    ışık akısının birimi kandela cunku cvp larda kandela vardı da ben mı gormedım :D :D

15. madenci81

madenci81 Guest

kardeş o sorunun cevabı sosyolojik olacaktır...sosyolojik kişinin sadece kendisini içermez çevre ile olan ilişkilerini içerir....

16. metin152

metin152 TÜİSAG Üyesi

Kandela yoktu cevaplarda özellikle aradım ama yoktu ve soru ışık şiddeti birmi nedir diye sorulmuş bu soru iptal :D

17. NERIMAN

NERIMAN TÜİSAG Üyesi

herkes kafasına göre birşey işaretlemiş söylüyor..şuraya acemi uzmanlar yerine tecrübeliler cevap yazsada ne olduğunu bilsek

18. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

bencede lüx dogru cevap kandela yoktu zaten. g sınıfı için olan sorudada cevap 18 dir heralde o kadar tuzak soru soracaklarını düşünmüyorum. soru kaç yaşını bitirmiş olabilir diyede sorulmuştur belki kimse hatırlamıyor çünkü.

19. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

lütfen başkalarına cevap verirken saygı unsurunu elden bırakmayalım yarın herkes görecek neyin ne olduğunu belki en iyi bildiğimizi iddaa ettiklerimiz çokta doğru çıkmayacak onun için önce saygı...

DERYA bu yazıya teşekkür etti.
  20. madenci81

madenci81 Guest

aydınlatma şiddeti birimi doğru cevap budur arkadaşlar:

AYDINLATMA ŞİDDETİ BİRİMİ:Bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan birim yüzeye düşen ışık akısının miktarı. (Illuminance) Birimi MKS sisteminde lüks, CGS sisteminde ise phot 'tur.

köksal yağmur ve Orkun ULU bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica