13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Asetilen ile ilgili sorunun cevabını ve tam dayanılan kaynak bilgiyi paylaşacak var mı?

2. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

g sınıfı yaşı 18 tabiki de... sanki b sınıfı için 18 den gün almak gerekli ikisi de aynı 18 i doldurduğun zaman 18 sayılırsın.. yok 19 dan gün alman lazım falan olur mu öyle şey zorlamayın bence

3. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Benim fikrim amaca uygun tartışalım kendi fikirlerimizi veya cevaplarımızı empoze etmek amaç değil amaç doğruyu bulmak ve kısa kısa soruları gözden geçirmek

4. izzetyazgan

izzetyazgan TÜİSAG Üyesi

cevaplarda kandela yoksa soru iptaldir

 Işık akısı Φ: (Birim : Lümen (lm) ) Işık akısı (Φ) olarak , ışık kaynağından verilen ve tayfsal göz hassasiyeti ile değerlendirilen ışıyan güç olarak adlandırılır.
     Işık Şiddeti I: (Birim : Candela (cd) ) Bir ışık kaynağı, ışıksal akısını Φ genelde çeşitli yönlere ve değişik şiddette yayar. Belli bir yönde yayılan ışığın yoğunluğu, ışık şiddeti I olarak adlandırılır.
     Aydınlık Düzeyi E: ( Birim : Lux (lx) )Aydınlık şiddeti E, düşen ışıksal akının aydınlatılacak yüzeye olan oranını bildirir. Aydınlık şiddeti, 1 Lm değerindeki ışık akısının 1 m² yüzeye eşit yayılmış şekilde düştüğü durumda 1 lx değerindedir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

bende 2 saattir onu arıyorum :D saolun simdi heralde yeterınce acık olmustur.

6. AhmetBBozbay

hayır

Madde 401 5 ton veya daha fazla yük kaldiran rayli vinçlerde, 2 elektrikli fren veya bir elektrikli ve bir mekanik fren bulundurulacaktir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

isg barış ve hakan11 bu yazıya teşekkür etti.
  7. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

5 ton veya daha fazla yük kaldıran raylı vinçlerde 2 adet elektrikli fren VEYA 1 adet elektrikli ve bir adet mekanik fren bulundurulacaktır.

8. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

fizyolojik - sosyolojik sorusunun cevabı fizyolojik olarak bir kaynakta verilmiş :((

isg barış bu yazıya teşekkür etti.
  9. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

soruyu tam hatırlayan var mı arkadaslar ısık sıddetı dıye mı soruyor aydınlatma sıddetının bırımı dıye mı

10. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Acil çıkış sorusu da muallakta kaldı 3 mü 2 mi acaba? :)

Hasan_k bu yazıya teşekkür etti.
  11. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

abi çıkıyorum ben siteden valla moralim bozuluyor herkes farklı birşey söylüyor. inş hepimiz geçeriz sonra istanbulda ankara toplu yemek yemeye çıkarız rahat kafayla herkese iyi akşamlar. saygıda kimseye kusur etmeyelim lütfen.

12. metin152

metin152 TÜİSAG Üyesi

cok cok iyi hatırlıyorum....ışık şiddeti birimi nedir denilerek sorulmuş...bu soru iptal edilmeli

13. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

acil çıkış sayısı 3

14. tayfun1959

tayfun1959 TÜİSAG Üyesi

Doğru cevap 2 dir.Katılıyorum

15. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

bir kaç sayfa once acıklama yaptım bu soru ve yangın sondurucu kont ile ilgili sınav komısyonundan hocaya sorudum soruları tam bılmedıgım ıcın cvp veremem dedı ama bu tarz sorularda tuzuk dogru kabul edılır dedı

aslib ve isg barış bu yazıya teşekkür etti.
  16. Hasan_k

Hasan_k TÜİSAG Üyesi

tuzuge gore 2

17. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

İyimi şu sorularda geçemedim 70'i. Şaka gibi arkadaş :S

18. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

Çalışma yerlerine, dinlenme odalarına, soyunma yerlerine, duş ve yıkanma yerlerine yakın yerlerde yeterli sayıda tuvalet ve lavabo bulunacaktır.
    İşyeri bina ve eklentileri yön. bakınız. soruyu hatırlıcaksınız ;)

19. AhmetBBozbay

hocam tüzük te 2 geçiyor yönetmelikte 3.. soruda tüzüğe göre sorduysa yada belirtmeden sorduysa cevap 2 çünkü normlar hiyeraşisine göre tüzük yönetmelikten önce gelir. aynı şey geçen senelerde yangın tüpü bakımında olmuştu o da tüzük te 6 ay yönetmelikte 1 yıl geçer.geçen seneki soruda tüzük veya yönetmelik belirtmeden sormuşlardı ve doğru cevabı tüzüğe göre kabul etmişlerdi. bu yıl ki yangın söndürme araçlarını ise direk tüzüğe göre sordular.. kısacası şahsi yorumum cevap 2

20. utkukaan

utkukaan TÜİSAG Üyesi

seyyar yangın tüpü isg tüzügüne göre 6 ayda bir yangın yönetmeliğine göre 12 ayda soruda hangisine göre sordukları varmıydı hatırlayan varmı?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica