13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

Orkun Bey kelime kelime söyleyemem tabi ki ama seyyar yangın tüplerinin tüzüğe göre kaç ayda bir kontrol edilmesini soruyordu... tekrar söylüyorum eğer belirtmemiş olsaydılar bile cevap yine altı ay.. 2011 temmuz b sınıfı sınavında mevzuat belirtilmeden sorulmuş ve doğru cevap altı ay kabul edilmişti

2. madenci81

madenci81 Guest

yok abi ya atılır diyordu ben öyle hatırlıyorum

3. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

İki tanemi iskele sorusu vardı ?

4. madenci81

madenci81 Guest

abi 6 ayda bir tüp mü kontrol edilir gözünü seveyim:))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

Bende onu demek istedim Ahmet bey zaten ama benm hatırladıgım tuzuk e gore yada yonetmelıge gore belirtilmedi yada ben hatırlamıyorum cunku aynı sekılde 600 işçi sorusuda var ne tuzuk ne yonetmelık dıyordu. ben sınav komısyonundan hocayla konustum bunu bırkac sayfa oncede soyledım bu tarz sorularda belirtilmeyse tuzukte yazan kabul edılır( ama soruyu tam gormedıgım için net bir acıklama yapamam dedı)

6. polat

polat TÜİSAG Üyesi

Öncelikle herkese teşekkürler... Sorularınız için, kaynaklarınız için, ileride daha da iyi bir site olmanızı dilerim.
    Bu sınavı geçtim diye düşünüyorum. Her türlü paylaşımlarınız için herkese teşekkürler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

site kilitlenmişti daha önce yazılanlarda silinmiş herhalde
    İNŞALLAH herkes geçmiştir. 88 aldım ama 2-3 tane soruya itiraz edilmesi gerektiğini düşünüyorum

8. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

umarım herkes gecmıstır.. yalnız ıptal edılmesı gerekn soru var.. g sınıfı ehlıyet sorusu..

9. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

Evet site kilitleniyor bende anlamadım

10. raşit köseoğlu

raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi

bende kaldım 34 yanlış 66 dogru::p

11. TuncayTanriverdi

A kitapçığı 100. soru Yetişikin eğitimi ile ilgili soruda aşağıdaki ilkelerden hangisi yer almaz demiş
    cevap olarak ta Yetişikinin öğrenme süreçlerine katılmasının gerekmesi denilmiş
    yetişkin eğitimi kriterlerinde Yetişkinlerin öğrenme süreçlerine katılması gerekiyor fakat her eğitim sonunda ölçme değerlendirme olmasına gerek yok bu konu ile ilgili yasal mevzuat var mı arkadaşlar

zuzubank bu yazıya teşekkür etti.
  12. AhmetBBozbay

çok şükür 83 benimde

13. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

kanımca g sınıfı ehliyet sorusunda bir problem yok en az diyor ve altını çizmiş zaten açık görünüyor soru ... yangın sorusu var kömür cevabı olan belki o iptal olabilir ama çok fazla iptal sorusu beklemiyorum en fazla 2 çıkar

14. AhmetBBozbay

g sınıfı ehliyeti sorusu doğru 18 yaş... kişi a8 yaşını doldurduğunda 18 yaşına-da sayılır. Aynı şey b sınıfı ehliyeti için de geçerli. 18 i doldurmak gerekir ve kişi o zman 18 yaşında sayılır

15. TuncayTanriverdi

Kuruluş içi uygunsuzlukların ele alındığı inceleme hangisi olamaz da da cevap olarak DIŞ TETKİK denilmiş
    Çalışam Sosyal güvenlik BakanlığıNA SESLENİYORUM dış tetkikte kuruluş içi uygunsuzluklar incelenir düzeltici faaliyetler incelenir risk analizi incelenir yönetim ssitemi açısınıdan herşey incelenir. İç Tetkiktede incelenir Yönetimin gözden geçirme toplantılarıdan da incelenir. olabilecek cevap sadece DENETİM diye bir cevap var doğru cevap o olması gerek neyin denetimi olduğu belirtilmemiş sağlık denetimi mi çalışma ortamı denetimimi yoksa çalışma sosyal güvenlik bakanlığı müfettişlerinin yaptığı denetim mi hangisi aslında bu soru soruluş tarzı itibariylede yanlış benim için hava hoş geçtim fkat bir net ile kalanlar var yazık değil mi böyle saçma sapan sorular soruyorsunuz.

16. canertiryaki

canertiryaki TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, soruda eğer yönetmeliğe göre cevap istenseydi doğruydu sadece en az ne kadar olur diyor. Böyle olunca da normlar hiyerarşisinde tüzük daha önde olduğundan 2 yaptım bende. Yönetmeliğe göre nedir diye sorsaydı 3 olurdu diye düşünüyorum.

Saygılar

17. polat

polat TÜİSAG Üyesi

Aynı siz gibi ölçme değerlendirme şıkkını işaretledim ama yanlışmış. Allah dan geçer notumuz var. O da Bakanlığa hediye olsun.

18. isg barış

isg barış TÜİSAG Üyesi

yeraltı ve yer üstü maden işl de risk değerledirme işveren yükümlülüğü ( belki tartışılabilinir ? )

19. polat

polat TÜİSAG Üyesi

Dikkat ettiyseniz burada şıkkar şöyle idi;
    A) İç tetkik
    B) Dış Tetkik
    C) Denetim
    D) Yönetimi Gözden Geçirme

OHSAS da kuruluş içi uygunsuzlukların giderilmesi içi yapılan incelemeler; İç tetkik, Denetim ve Yönetimin Gözden Geçirmesi.
    Burada dikkat edilecek husus Yönetimin Gözden Geçirmesi ile Yönetimi Gözden Geçirme kavramları. Birinci kavram kesinlikle doğru ancak sınavda yer alan seçenek kafa karışıklığı oluşturuyor.

redlion999 bu yazıya teşekkür etti.
  20. deniz ankut

deniz ankut TÜİSAG Üyesi

C sınıfı için girdiğim üçüncü sınavdı. (Sonuçlar 82-68-88) :D
    Son olmasını diliyorum.
    Mümkünse bundan sonra B sınıfı için sınava girelim.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica