13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arwin

arwin TÜİSAG Üyesi

hatırlayamadıklarımla beraber 80

2. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

en az 85

3. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar,
    Öncelikle hepinize geçmiş olsun dileklerimi iletir, herkesin sınavda ümit ettiği başarıyı yakalamış olmasını arzu ederim. Genel olarak baktığımızda kolay bir sınavdı, ben açıklanan cevaplara göre 95 alıyorum ama iki soruya itiraz edilmesi kanaatindeyim.
    Bu sorular;
    66.Aşağıdaki yangın türlerinden hangisinde söndürücü olarak köpük kullanılması daha uygundur?
    a.Elektrik tesisatı yangınları
    b.Asfalt ve ağır yağ yangınları
    c.Kömür yangınları
    d.LPG yangınları
    2 temmuz sınavında doğru cevabı "kömür yangınları " olarak açıklanan ve daha sonra cevabı "asvalt ve ağır yağ yangınları" olarak düzenlenen soru;
    13 mayıs sınavında Aynı şekilde sorulmuş ve cevabı "kömür yangınları" olarak açıklanmıştır.

100.Aşağıdakilerden hangisi yetişkin eğitimi( androgoji ) ilkeleri içinde yer almaz?
    a.Eğitimin amaç ve hedeflerinin belirlenmesi
    b.Yetişkinin öğrenme süreçlerine katılmasının gerekmesi
    c.Öğrenme için olumlu eğitim ortamı hazırlanması
    d.Eğitimin sonunda ölçme /değerlendirme yapılması
    Andragoji aşağıdaki ilkelere dayanır ;
    Yetişkin, kendi yaşamında daha önceden kazandığı deneyimlere sahipse yaşamına bağlı unsurları daha iyi öğrenir.
    • Yetişkin, bilinçli öğrenen kişi olarak kabul edilir.
    • Yetişkin konuya odaklanmada düşüş yaşamaz, uyarıcılara karşı verdiği tepkilerin süresi yaşıyla doğru orantılı artış gösterir.
    • Kendisine güvenildiği ve katılımı tercih edildiği an yetişkin öğretimi giderek kolaylaşır.
    • Yetişkinde başarısızlıktan korku yoktur.
    • Yetişkin, eğitim içerisinde geçen ve geride kalan zaman veya yılları kayıp olarak görmez.
    • Yetişkin salt öğrenmek yerine şu anki problemin çözümünü öğrenir.
    Yetişkin eğitimi ilkeleri içinde Ölçme /değerlendirme yoktur.

gzmgngr, zuzubank, glr ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

DENETİM diyor Belgelendirme denetimi denilmiyor ki Belgelendirme Denetimi Dış Tetkik olarak da geçiyor soru yanlış polat bey cevapta yanlış hangi mantıkta hazılıyorlar onu anlayamıyorum OHSAS 18001 ile ilgili soru hazırlayamıyorlar hayrına gelecek sınavlarda sorulması için bri kaç soru hazırlayıp komisyona göndereceğim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

sıkıntılı sorular: b grubu için;

65. soru kaza pramidi sorusu cevabının b olması lazımdı

74. soru yetişkin eğitimi sorusu d şıkkı olması lazım. aynı soru risk med 2200 soru kitabında (747 sayfa 7. soru) var ve cevabını d şıkkı olarak vermiş zaten.

97. soru köpüklü yangın söndürücü sorusu; 2 temmuz 2011 sınavında soruşup şıkkı değişmiş bir soru. şık değişmezse bakanlık kendini yalanlar.

bunlara ilaven

26. soru kuruluş içi denetim sorusu cevabı denetim olan; sıkıntılı bir soru. ohsas 18001 ve iso 9001 iyi bilenlere bırakıyorum konuyu

6. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

Bu konuyu iyi biliyorum çünkü hem 9001 hem 18001 hemde 14001 baş denetçilik yapıyorum geçen sınav da da bu sorular yanlıştı bu sınav da bu soru yanlış

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

Karayolları trafik Kanunu;

Sürücü adaylarında aranacak şartlar:
    Madde 41 – Sürücü belgesi alacaklarda aşağıdaki şartlar aranır.
    a) (Değişik: 18/1/1985 - KHK 245/11 md.; Aynen kabul: 28/3/1985 - 3176/11 md.)
    Yaş şartı :
    1. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü belgesi alacakların onyedi,
    2. (Değişik : 17/10/1996 - 4199/18 md.) B ve G sınıfı sürücü belgesi alacakların onsekiz,
    3. (Değişik : 23/2/2000 - 4535/1 md.) C, D ve E sınıfı sürücü belgesi alacakların yirmiiki, (Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokulları ve Türk Silâhlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.),
    yaşını bitirmiş olmaları gerekmektedir...

18 yasını bitirmiş olmak nasıl olur da 18 yasında olmak olur...gercı ben 76 aldım ama 69 alanlar ve bu soruyu 20 yapanlar nasıl olucak??

8. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

siz doğar doğma bir yaşında mı oluyorsunuz 12 ayı doldurduktan sonra 1 yaşında sayılırsınız..

cordial bu yazıya teşekkür etti.
  9. madenoğlu

madenoğlu TÜİSAG Üyesi

Yaşar bey öncelikle sınavdan önce göndermiş olduğunuz spot bilgilerin çok faydalı olduğunu ve bunun için çok teşekkür ettiğimi belirterek, 18 yaşını bitirmiş olmanın 18 yaşında olmak olduğunu düşündüğümü bildirmek isterim. Neticede hepimiz hangi yaşı tamamlamışsak o yaştayız değil mi? ben mesela 1979 doğumluyum ve 33 yaşındayım. 34 'ten gün aldım diye 34 yaşında olmuş olmuyorum diye düşünüyorum :)

cordial bu yazıya teşekkür etti.
  10. utkukaan

utkukaan TÜİSAG Üyesi

Bu soru için sana katılıyorum notlara göre D şıkkı ama mevzuatta yeri varmıdır ???

gzmgngr bu yazıya teşekkür etti.
  11. hakanisg80

hakanisg80 TÜİSAG Üyesi

b grubu 53 .soru A ) sökülen iskeleler yere (atılır) diye okudum sınavda benden başka okuyan arkadaşlarda vardı halen bende atılır diye okudum diyen var mı ?

12. utkukaan

utkukaan TÜİSAG Üyesi

78-83 arası birşey alırım gibi
    A Kitapçığı 21-56-91-100. sorularda hata olduğunu düşünen var mı?

13. zuzubank

zuzubank TÜİSAG Üyesi

aynen tuncay bey benim 69 ve kara kara ne olacağını düşünüyorum... ben şimdi itiraz edicem fakat bu konuyu uygun bir şekilde itiraz dilekçemde nasıl anlatırım ve neyi dayanak gösterebilirim bana yardımcı olabilir misiniz ???

14. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ TÜİSAG Üyesi

56. soruda bende hata olduğunu düşünüyorum

15. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

dilekçenin ne şekilde ve nasıl yazılacağı konusunda bende yardımlarınızı bekliyorum

16. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

ve a grubu 91. soru

zuzubank bu yazıya teşekkür etti.
  17. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

· Genç işçi : 15 yaşını tamamlamış, ancak 18 yaşını tamamlamamış kişidir.

bu genç işçi sorusunun cevabı 16 yaş olarak verilmiş ancak hatalı. 4-5 tane değişmesi gereken soru var.

18. zuzubank

zuzubank TÜİSAG Üyesi

mrb yüceL bey ;
    benim doğru sayım 69 ve senin de işaret ettiğin bu 2 soru kafamı çok karıştırdı ve haliyle yanlış yaptım.. önümüzdeki itiraz döneminde bu soruları itiraz dilekçeme uygun bi şekilde yazmak istiyorum ama neyi kaynak göstermeliyim bana yardımcı olabilir misin ??

19. orhan domurcuk

orhan domurcuk TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar umarım herkesin sınavı 70 puan ve üzeridir

20. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

soru hatalı değil evet genç işçi 15 yaşını doldurmuş kişidir ama ağır ve tehlikeli işlerde çalışacaksa 16 yaşını doldurması gerekir

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica