13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

21 56 bence doğru ama 91 ve 100 ü bilmiyorum yoruma açık sorular gibi bence

2. utkukaan

utkukaan TÜİSAG Üyesi

91.soru da yoruma açık evet ama o piramide bakarak başka sektörleri bilemeyiz diye düşünüyorum onun için B degil de D şıkkı olabilir bence
    100.soruda ise yukarıda bir arkadaşda paylaşmış yetişkinlerin eğitimlerinde andragoji ilkelerinde ölçme degerlendirme yapılamaz diyor

3. madenoğlu

madenoğlu TÜİSAG Üyesi

Sizinde dediğiniz gibi o cümleden diğer sektörlerle ilgili bir çıkarım yapılamacağından cevabın B olması gerekiyor.

4. AhmetBBozbay

91 i bende d yaptım sizin gibi düşünerek ama bilmiyorum iki şık arasında kalmıştım açıkçası

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

piramit sorusunda, 10 hafif yaralanma geçiren işçi yakın zamanda ağır tehlikeli yaralanma geçirecektir yorumu çıkarılamaz sayın madenoğlu çünkü aynı işçi 100 hafif yaralanma da geçirse ağır yaralanma geçirmeyebilir.Diğer yandan hiç hafif yaralanma geçirmeyen bir işçide ağır yaralanma geçirebilir. İşin püf noktası aynı işçi olması

madenoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  6. zuzubank

zuzubank TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu bahsettiğiniz soruların çoğu benim de yanLışlarım ve toplam doğru sayımda 69 , bana uygun bi şekilde nası itiraz edebileceğim konusunda yardım ederseniz ve itiraz dilekçemde hangi kaynakları göstermem gerektiği konusunda yardım ederseniz çook sevinirim !!

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. AhmetBBozbay

hangi sorulara itiraz edeceksiniz?

8. replican

replican TÜİSAG Üyesi

91 . soruda hata olduğunu düşünüyorum eldeki 1 tane veriyle nasıl olurda sektörden sektöre değişir gibi bir sonuç çıkıyor anlamadım
    100.soruda şık değişimi olabilir
    56.soruda şık değişimi olabilir
    21.soruda b şıkkıyla d şıkkında takıldım

9. zuzubank

zuzubank TÜİSAG Üyesi

66.Aşağıdaki yangın türlerinden hangisinde söndürücü olarak köpük kullanılması daha uygundur?
    a.Elektrik tesisatı yangınları
    b.Asfalt ve ağır yağ yangınları
    c.Kömür yangınları
    d.LPG yangınları
    2 temmuz sınavında doğru cevabı "kömür yangınları " olarak açıklanan ve daha sonra cevabı "asvalt ve ağır yağ yangınları" olarak düzenlenen soru;
    13 mayıs sınavında Aynı şekilde sorulmuş ve cevabı "kömür yangınları" olarak açıklanmıştır.

öncelikle bu soruya itiraz etmeyi düşünüyorum... kaynak olarak neyi göstermeliyim !!

10. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Tabiki Abdullah bey,başüstüne, öncelikle kömür sorusunda kaynak göstermene bence gerek bile yok çünkü temmuz sınavındada aynı soru vardı ve sonradan bakanlık asfalt ve yağ yangınlarını doğru kabul etti. Bu sınavdada aynısı olacağı kanaatindeyim yoksa bakanlık kendisiyle çelişkiye düşmüş olur.Bir soru bir sınavda kömür diğer sınavda asfalt ve yağ yangınları kabul adilemez.
    Yetişkin eğitiminde ise tüm kaynaklar katılımın sağlanması konusunda hemfikir.sağlam bir kaynağı ekliyorum. Bu iki soruya ben de itiraz edeceğim, inşaalah durum lehinize değişir.

zuzubank bu yazıya teşekkür etti.
  11. utkukaan

utkukaan TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığı 21-56-91-100.sorularda özellikle 56-91-100 soruların cevaplarının değişmesi gerektiğini düşünüyorum

GEREKÇE
    56.SORU:
    Elektrik hattı üzerinde topraklama için kaçak akım şalteri bulunuyorsa burada ayrı bir topraklama yapmaya gerek yoktur.
    Yalıtım düzeyine olursa olsun 50V üzeri tüm gerilim seviyelerinde topraklama yapılması gerekir.
    Bu nedenle cevabın yalnız 2 yani B şıkkı olması gerekir

91.Soru
    Degerler sektörden sektöre değişiklik gösterebilir gösterme yedebilir bu durum o piramide bakarak anlaşılmaz
    O piramide bakılarak 600 ramak kala sonunda,30 maddi hasarlı kaza,30 maddi hasarlı kazadan sonra 10 hafif yaralanmalı kaza,10 hafif yaralanmadan sonrada 1 ağır yaralanmalı kaza olduğu anlaşılır.
    Cevabın B olması gerekir

100.SoruAşağıdakilerden hangisi yetişkin eğitimi( androgoji ) ilkeleri içinde yer almaz?
    Cevap: Yetişkinin öğrenme süreçlerine katılmasının gerekmesi

Andragoji aşağıdaki ilkelere dayanır ;
    Yetişkin, kendi yaşamında daha önceden kazandığı deneyimlere sahipse yaşamına bağlı unsurları daha iyi öğrenir.

• Yetişkin, bilinçli öğrenen kişi olarak kabul edilir.
      • Yetişkin konuya odaklanmada düşüş yaşamaz, uyarıcılara karşı verdiği tepkilerin süresi yaşıyla doğru orantılı artış gösterir.
      • Kendisine güvenildiği ve katılımı tercih edildiği an yetişkin öğretimi giderek kolaylaşır.
      • Yetişkinde başarısızlıktan korku yoktur.
      • Yetişkin, eğitim içerisinde geçen ve geride kalan zaman veya yılları kayıp olarak görmez.
      • Yetişkin salt öğrenmek yerine şu anki problemin çözümünü öğrenir.
    Yetişkin eğitimi ilkeleri içinde Ölçme /değerlendirme yoktur Yani D şıkkı

12. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Dosyayı bir türlü yükleyemedim Abdullah bey ,size özelden gönderirirm.

13. zuzubank

zuzubank TÜİSAG Üyesi

çook teşekkürLer yücel bey sabırsızlıkla ekleyeceğiniz kaynakları bekliyorum...

14. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Bakanlığın kendisini gösterebilirsiniz..

15. madenoğlu

madenoğlu TÜİSAG Üyesi

Teşşekkür ederim yücel bey, sanırım ben aynı işçi noktasını atladım. Ancak sektörden sektöre farklılık göstermesi hususu da çıkarılamaz değilmi? Neticede Cümleye göre yorumlanamayacak durum soruluyor

16. replican

replican TÜİSAG Üyesi

100 . soruda iki şıkda doğru B ve D onun için sorunun iptal edilmesi gerekiyor
    B şıkkında yetişkinin öğrenme süreçlerine katılmasının gerekmesi böyle bir zorunluluk yok onun için 2 şıkda doğru

gzmgngr bu yazıya teşekkür etti.
  17. replican

replican TÜİSAG Üyesi

91.soruda bir tek veriyle nasıl anlıyoruz sektörden sektöre değiştiğini birisi anlatsın bana

18. HATİCEORKUN

HATİCEORKUN TÜİSAG Üyesi

bende 85 alıyorumm arkadaslar inşallah , herkese hayırlı uğurlu olsunn......

19. AhmetBBozbay

herkes yanlış yaptığı her soruya hatalı diyor... 21 56 falan kesinlikle yanlış değil bence...

dünde herkes yangın tüpü ve acil çıkış sorularına itiraz ediyordu.. yok altı ayda bir yangın tüpü mü kontrol edilirdi falan

20. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Rica ederim sayın Madenoğlu, o piramit tüm sektörlerin ortalamasını alan genel bir değerlendirme. Ortalama alındığı için ,hesabın içerisine giren değişkenlerin birbirinden farklı olması kaçınılmaz. Her genellemede mutlaka özel durumlar mevcut olur.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica