13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. res_hes(Bora)

res_hes(Bora) TÜİSAG Üyesi

bilim bakanlığı olarak salladım ben tmmob ve mak muh od değil. 2 şıkta o piti piti sonucu:)

2. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Birde benim ortak saglik ve guvenlik birimi diye isaretledim bir soru vardi. Ayrica acil toplanma talebi kurul baskanina veya sekretere yapilir diye cevabim var.gerci o dogruymus ona baktim yonetmelikten

3. burakbrk

burakbrk TÜİSAG Üyesi

Kazandan ayrı bulunan buhar kızdırıcılarının buhar çıkış yerleri ile ön ısıtıcıların üzerine en az birer adet emniyet supabı konacaktır.

GKCN07 bu yazıya teşekkür etti.
  4. burakbrk

burakbrk TÜİSAG Üyesi

Sulu geri tepme emniyet tertibatları en az ayda bir kere temizlenmelidir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Yalniz o soruda kacar adet diye sormuyordu kac tane konulur diyordu. Tam emin degilim ama 1 i isaretlecek 1 tane konulmus olur.2 yi isaretlesek 2 tane koymus oluruz.yonetmelik geregi birer adet oldugunu icin ben 2 yi isaretledim cunku soru kokunde kacar adet demiyordu

6. burakbrk

burakbrk TÜİSAG Üyesi

mantıklı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

-havalandırmayla ilgili bir soru vardı 8,75 diye salladım.. :/
    -makinaların kontrolü için gerekli şartları belirleyen birim Çalışma Bakanlığı
    -köpükle yapılan söndürmelerde hangisi amaç dışı? hidrokarbon yüzey gerilimini arttırmak
    -kaynakla ilgili bir soru vardı alternatif akım dedim..
    -taşınan yangın tüpleri 6 ayda bir kontrol edilmeli
    -köpüklü söndürmede en uygun olana, asfalt ve ağır yağ dedim geçen senede çıkmış bu soru
    -şıklar arasında eşleştirme yapıldığında hangisi dışarıda kalır? kimyasal içerikli maddeler
    -37 aydır çalışan işçi ayrılırsa 8 hafta önceden bildirmeli

8. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

-çalışma bakanlığı hangi yönetmeliği çıkarmadı_ radyoaktif maddeler
    -isg kurul eğitiminde sendikalarla ilgili bilgi verilmez
    -isg hizmetlerini veren çalışma bakanlığının yetkilendirdiği - OSGB
    -kazan emniyet sübabı 2 dedim

9. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Kaynakla ilgili soru dogru alim olacak.Kopuklu soru asfalt olmasi ilginc bence eger dogruysa. İs ekipmanlarin korunmasi falanda bence calisma bakanligi degil

10. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

37 hafta mı diyordu 37 ay mı? birde köpükle yapılan söndürmelerde hangisi amaç dışımı diyordu?

11. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

37 ay diye hatırlıyorum ben.. 3 yılı geçiyor diye düşündüm hatta.

12. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

köpüklü soruda kömür ve ağır yağlı olan şık arasında kalınıyor genelde. geçen sene sorulduğunda da tereddüt yaşanmış ama köpük katı yangınlarda öncelikli tercih edilen madde değil. bende arada kaldım...

13. Burak GÖLLE

Burak GÖLLE TÜİSAG Üyesi

havalandırma sorusu 8 olması lazım
    azot tüpü yeşil renk
    kurşun sınır değeri 0,15

14. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

37 ay 3 yıldan fazla oldugu için 8 hafta bildirim suresi

15. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

37 ay diyormuş.

37 hafta nasıl 3 yıldan fazla oluyor?

16. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

pardon yaa 37 ay diyecektim kafamı kaldı sınavdan once ayrı sınavdan sonra ayrı :D:D

17. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

soruda hangisini istiyordu hatırlayamadım ama cvp 3 gibi duruyor

MADDE 39-
    2) Çıkış sayısı, 33 üncü madde esas alınarak belirlenecek sayıdan az olamaz. Aksi belirtilmedikçe, 25 kişinin aşıldığı yüksek tehlikeli yerler ile 50 kişinin aşıldığı her mekânda en az 2 çıkış bulunması şarttır. Kişi sayısı 500 kişiyi geçer ise, en az 3 çıkış ve 1000 kişiyi geçer ise, en az 4 çıkış bulunmak zorundadır.

Acil çıkışı zorunluluğu

MADDE 150- (1) Mevcut yapılarda, acil çıkış zorunluluğu için aşağıda belirtilen hususlara uyulur.

a) Mevcut yapılarda, 147 nci ve 148 inci maddeler esas alınarak her bir çıkışın genişliği 200 cm’yi aşmayacak şekilde çıkış sayısı bulunur. Bir katta veya katın bir bölümünde, hesaplanan değerden az olmamak üzere 25 kişinin aşıldığı yüksek tehlikeli yerlerde ve 60 kişinin aşıldığı yerlerde en az 2 çıkış, 600 kişinin aşıldığı yerlerde en az 3 çıkış ve 1000 kişinin aşıldığı yerlerde en az 4 çıkış olması şarttır.

18. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Cikiss sayisi 3 olmasi lazim zaten. Uzmanlik sorusunu ne yaptiniz 1200 kisinin calisitigi az tehlikeli yerde. 1 tane tam zamanli uzman kalan 200 kisi icin hesaplanir yaptim. Dogrumudur

19. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

e
    evet dogrudur cvp ama isg tüzügünde 500 den işçinin çalıştığı yerde 2 çıkıs kapısı diyor ama ben onlarda binaların yangından korunması yönetmeliğini baz aldım çünkü yönetmelik 2007 yılında yayınlanmıs tüzük 1974 en azından bendekinde ole bu yuzden ben çıkış sayısını 3 yaptım

20. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

kararlara katılma değilmiydi

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica