13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

Sınavdan sonra gerekli açıklamalar, 14.5.2012 tarihinden itibaren duyurulacaktır.
    Bu duyuru, gerek eğitim kurumları, gerekse sınava girecek adaylar için resmi bir duyuru olup, başka bir bildirim yapılmayacaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Yetkilendirme Daire Başkanlığı

2. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

Sınavdan sonra gerekli açıklamalar, 14.5.2012 tarihinden itibaren duyurulacaktır.
    Bu duyuru, gerek eğitim kurumları, gerekse sınava girecek adaylar için resmi bir duyuru olup, başka bir bildirim yapılmayacaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Yetkilendirme Daire Başkanlığı

3. ahmetkartal

ahmetkartal TÜİSAG Üyesi

risk grublandırmada ayrı gruba koyarsınız diyordu cevap asitler ve bazlar dı diye hatırlıyorum

4. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

2 soru için birden yanıt asfalt yangını denen soruda sulu kullanılmıyor ve yangın söndürücüler 6 ayda 1 kontrol
    Tanımlar
    MADDE 4

2) B sınıfı yangınlar: Benzin, benzol, makine yağları, laklar, yağlı boyalar, katran ve asfalt gibi yanıcı sıvı maddeler yangınını,

Taşınabilir söndürme tüpleri

MADDE 99-(1) Taşınabilir söndürme tüplerinin tipi ve sayısı, mekânlarda var olan durum ve risklere göre belirlenir. Buna göre;

a) A sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, çok maksatlı kuru kimyevi tozlu veya sulu,

b) B sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, kuru kimyevi tozlu, karbondioksitli veya köpüklü,

c) C sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, kuru kimyevi tozlu veya karbondioksitli,

ç) D sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, kuru metal tozlu, söndürme tüpleri bulundurulur.

(2) Düşük tehlike sınıfında her 500 m2, orta tehlike ve yüksek tehlike sınıfında her 250 m² yapı inşaat alanı için 1 adet olmak üzere, uygun tipte 6 kg’lık yangın söndürme tüpü bulundurulması gerekir.

(7) Yangın söndürücülerin periyodik kontrolü ve bakımı TS 11748 standardına göre yapılır. Söndürücülerin bakımını yapan üreticinin veya servis firmalarının Sanayi ve Ticaret Bakanlığının dolum ve servis yeterlilik belgesine sahip olması gerekir. Servis veren firmalar, istenildiğinde müşterilerine belgelerini göstermek zorundadır. Söndürme tüplerinin altı ayda bir kontrol edilmesi, yıllık genel bakımlarının yapılması, standartlara uygun toz kullanılması ve dört yılsonunda tozunun değiştirilmesi şarttır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

GKCN07 bu yazıya teşekkür etti.
  5. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Yani cevap asfaltmi soruyu hatirlamiom gerci ama.... Birde kopugun amaci vardi orda yuzey gerilimini arttikmak mi azaltmaiydi??

6. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

EMNİYET SÜPABI:

Madde 205 - Buhar kazanlarında en az iki adet emniyet supabı bulunacak ve bunlar, doğrudan doğruya kazanla bağlantılı olacak kazanla emniyet supapları arasında bağlantı borusu üzerinde, hiç bir şekilde buharın geçmesini engelleyecek bir valf veya başka bir engel bulunmayacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

acil durum planlarının amacı vardı.
    -işçilere gelecek zararı en aza indirmek
    -olay sonrası oluşacak zararı en aza indirmek
    -maddi ve manevi zararları azaltmak
    hatırladığım kadarıyla maddeler böyleydi..

8. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

9. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

iç denetim, dış denetim şıklarını içeren bir soru vardı tam hatırlayamadım?

10. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

dış denetim yaptım o soruyu.

boz72005 bu yazıya teşekkür etti.
  11. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Asıl elektirikle ilgili bir soru var, el alektleri ile ilgili..Hangilerinde topraklama yapmaya gerek yoktur gibilerinden...?

12. karaman76

karaman76 TÜİSAG Üyesi

Is yerindeki havalandirma ile ilgili bir soru vardi, hani makinalarin hacmi dikkate alinmaz diye bir cevap vardi dogrusu neydi

13. karaman76

karaman76 TÜİSAG Üyesi

Fizyolojik,piskolojik,sosyolojik,fiziksel dogru cevap neydi

14. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

makinelerin hacmi dikkate alınmaz olan şıkkı işaretledim.
    Diğer soruda ise yanlış hatırlamıyorusam sosyolojik i işaretledim.

15. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

işçilerin boyu, kilosu diye bir şık vardı onu yaptım ben onlar dikkate alınmaz

16. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

sosyolojik diye biliyorum...

17. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

Kazanmadık iyimi :S

18. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

anayasayla ilgili bir soru vardı hatırlayan var mı?

19. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

o başka bir soru olsa gerek çünkü bende öyle bir şık işaretledim....

20. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

ne kadar yanlış oldu ki burda tartışıyoruz sadece kesin değil ki..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica