13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

siyasal kişisel sosyal diye şıkları vardı sorunun

2. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

bakıyorum tüzükten 13-14 tane yalnış çıktı şimdiden.

3. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

cvp dış denetım onun

GKCN07 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

galiba siz antropometri yi soran soru ile karıştırdınız

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

olabilir ama sanki o insan vücudu, kilosu olan şık hava hacim sorusunda vardı gibi hatırlıyorum. son şıktaydı hatta ama yanılıyorda olabilirim tabi..

6. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar maden havalandırma sorusunu ben 6,25 yaptım.Eger madene verilecek hava akım hızını sorsaydı cevap 8 m/sn olurdu.Fakat hava yoğunluğunu mg/m3 cinsinden soruyor ve bunun 5 mg/m3 u geçmesin diyor.Şıklardan 6,25 mg/m3 ü hesapladim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

J

Ama normlar hiyerasisine gore tuzuk ile yonetmelik catisirsa tuzuk alinmaz mi bence dogru cevap 2

8. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

Bence sınav sistemi cok yanlış.Boyle devam etmemeli.Herkes kendi dalında İSG uzmanı olmalı ve kendi meslegindeki risklere karsı kendini geliştirmeli ve sorumlu olmalı.Ben Harita Mühendisiyim yok basincli kapla yok madenle yok elektrikle benim ne isim olabilir ya??Beni sorumlu tutabilecegin alan yapılacak bina ve eklentilerinin İmar Yönetmeliğine, ruhsat verilen binalarda acil durum çıkış yerleri koyuluyor mu? İnsaat şantiyelerinde güvenlik önlemi alınıyor mu? Asbestle, dalgıçların basıncıyla benim ne isim olabilir?Sacmalik diz boyu... Boyle gittiği sürece kazalara karsı aynı düzende devam edicek ülkemiz...

mehmetpalta bu yazıya teşekkür etti.
  9. replican

replican TÜİSAG Üyesi

hangisi yapı işlerinden sayılmaz diye bir soru vardı gemi inşatı gibi şıklar vardı ben cevabı maden yaptım

10. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

Bende maden yaptım umarım doğrudur. Acil çıkış kapısı 3 olmayacak mı arkadaslar?

11. olcay altay

olcay altay TÜİSAG Üyesi

Brk tbk . . Soylediginde haklisin ama bu soru sizin icin gecerli . . Harita muhendisinin tabikide bu islerde isi yok . Ama ben maden muhendisi icin degerlendir bunu birde? Bizde tam tersi hem devlet fenni nezaretci sorumlu diyor hemde is guvenli calistircan dior ama sorumlulugu yok :) kisacasi sacmalik . Elektronik muhendisi masa basinda yada baska meslekten arkadasn ama biz madencilerin cektigi ne olcak?

Mustafa ESEN bu yazıya teşekkür etti.
  12. replican

replican TÜİSAG Üyesi

hangisi c sınıfı yangınlarında kullanılmaz vardı şıklarda halon co2 su vardı ben onu su yaptım

13. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

Doğru cevap su.

14. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

Sizde haklısınız. Fakat benim demek istedigim olay su. İş Güvenlik Uzmanı olan bir harita mühendisi atıyorum bir makina imalat fabrikasında calistirilmamali. Herkes kendi mesleğinin İSG uzmanı olsun. Mesela Maden Mühendisi İSG Uzmanı vs gibi. Sizin bildiginiz maden bilgisiyle tecrübesiyle bir insaat Yada makina mühendisinin bir olabilir mı?

15. bünyamin yavuz

bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

kesiklikle katılıyorum işyeri hacmindeki sorunun doğru cvp insanın vucudu kilosu olan şık boz72005 doğru hatırlıyo

16. cagatay060606

cagatay060606 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

2 Temmuz 2011 Tarihli Kitapçık Türü A Soru 37 ve Soru 57 bu sınavda da çıkmışlardır.

37 - İnsanda hastalığa yol açma olasılığı bulunmayan biyolojik etkenler hangi gruptadır?

A) 1 .Grup Biyolojik Etkenler
    B) 2. Grup Biyolojik Etkenler
    C) 3. Gruo Biyolojik Etkenler
    D) 4. Grup Biyolojik Etkenler DOĞRU CEVAP A (Soru tam olarak böle değildi ama mantığı aynıydı)

57 - Aşağıdakilerden hangisi A-Sınıfı yangın grubuna girmez?

A)Mazot B)Plastik C)Kömür D) Kumaş DOĞRU CEVAP A

24 Aralık 2011 Tarihli Kitapçık Türü A Soru 92

92 - Ülkemizde Standart olarak kabul edilen ''toz ölçer'' hangi esasa dayanmaktadır?

A) Elestrostatik çökeltici esaslı
    B) Termal çökeltici esaslı
    C) Gravimetrik esaslı
    D) Optik esaslı DOĞRU CEVAP C

Görüldüğü gibi ne kadar C sınıfı iş güvenliği uzmanı sınavına girsekde A ve B sınav sorularına da bakmakta yarar var. Şahsen ben bakarak bu 3 souyu yakalamış oldum.

17. bünyamin yavuz

bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

92 sorunun cvp gravemetrik analız old eminmisiniz bende mantıken sallayarak yaptım ama?

18. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

Bir maden sorusu vardı cevabı madenin işlenmesi olucaktı

19. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

herşeyden önce geçmiş olsun arkadaşlar umarım herşey istediğiniz gibi olur olmazsa da moralinizi bozmayın dünyanın sonu değil

20. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

hangisi madencilik faaliyetlerinden sayılmaz diyordu sanırım ben madenin satılması dedim
    diğer şıklar;
    -maden arama
    -madenin çıkarılması
    -madenin işlenmesiydi

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica