13.05.2012 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

13.05.2012 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

73,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

18,3%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

8,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bünyamin yavuz

bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

b
    bende satılması yaptım boz hnm aynı paralerde gidiyoz gecemezseniz anlaşılan bende kalırım:)

2. replican

replican TÜİSAG Üyesi

madenin analizi vardı şıklarda ben onu yaptım

3. serttt

serttt TÜİSAG Üyesi

8m3/sn * 5mg/m3 * 60/1000 (dk/gr ' a çeviriyoruz) = 2.4 gr/dk ....

yani cevap 8,00 m3/sn

4. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

Bende madenin işlenmesi yaptım. Mesela Demir Çelik fabrikalarına Demir saf maden halinde geliyor ordan yola çıktım. Fakat bence bu soru hatalı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. serttt

serttt TÜİSAG Üyesi

cevap madenin işlenmesi olması lazım, şöyleki, maden aranır, çıkarılır , satışa hazırlanır (yani zenginleştirilir) ve satılarak işlenmeye başlar...
    demir madeni için örnek zenginleştirildikten sonra demir çelik fabrikasına satılır ve çelik olması için işlenmeye başlar, demir çelik fabrikasıda maden işlerinden sayılmaz...

6. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

Acikcasi bende satisa hazirlanmadi yaptim ama dogru cevap sondajla cikartilmasiymis direk yer alti ve ustu maden isleri yonetmeliginde geciyor arkadaslar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. replican

replican TÜİSAG Üyesi

bende sondaj dan dolayı o şıkkı işaretledim

8. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

benm demek istediğim eğer tuzuk te olan bir değişiklik varsa bundan benm haberım yok cunku bende olan resmi gazete yayın tarıhı 1974 ama bina eklentileri yönet... 2007 yılında yayınlanmıs yanı demek istediği ,m en son bu değişiklik oldugu için ben buna göre yaptım

9. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

Sondaj olması cok saçma..

10. madenci81

madenci81 Guest

ya arkadaşlar sorular aslında basitti de birbirine karıştırdık çoğunu bu sınavı kazanamazsak 2.bir sınava girme hakkımız var değil mi?o sınav tarihi ne zaman ??

11. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sesle olan soruyu ne yaptınız ben 85 yaptım heralde kaç desibeli geçmemeli diyordu haftalık acaba 87mi olacaktı hatırlayamadım heyecandanmdırı nedir bazı sorularda direk işaretledim.

12. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

birde işveren iş kurulunda kimlerein egtimlerine dikkat etmeli gibi bir soru vardı. ben iletişimle alakalı olan işaretledim ama bir arkadaşım sendika temcilerinin görev ve yetkilerini işaretlemiş.

13. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

yüksekte çalışmayla ilgili bir soru vardı iskele sökümüyle ilgili
    -yükseklik ne olursa olsun parçalar yukardan atılır
    -iskele sökümüne alttan başlanır
    -parçalar uygun yerde istiflenir
    -iskele üzerinde takılıp düşmeye sebep olacak parçalar belirgin şekilde işaretlenir

14. boz72005

boz72005 TÜİSAG Üyesi

sendika olacaktı cevap benzer soruyu ben daha önce çözmüştüm

15. replican

replican TÜİSAG Üyesi

ekranlı araçlarda çalışmada ben ben zehirlenme yaptım

16. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar söyle bir soru vardı aşağıdakilerden hangisi yapı işlerinden değildir die ki cvp maden ocakları olacak

Madde 2 - Bu Tüzükte geçen "yapı işleri" deyimi, maden ocakları hariç olmak üzere, yerüstü veya yeraltında, su üstü veya su altında yapılan bina, set, baraj, yol, demiryolu, havai hat, tünel, metro, köprü, çelik yapı ve montajı, iskele, liman, gemi inşaatı, dalgakıran, kanalizasyon, lağım, kuyu, kanal, duvar ve benzeri inşaat, tamirat, tadilat ve yıkım işlerini; toprak kazı, yarma ve doldurma işlerini; elektrik, sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatı işlerini; dülgerlik, marangozluk, sıva, badana ve boya işlerini; bu işlerde kullanılan sabit ve haraketli makina ve tesislerin kullanılmasını kapsar.

17. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

a grubu son soru yetişkin insanlarla alakalı hangisi daha önemsizdir diyordu galiba. ben c ortamın daha pozitif olması gerek vardı onu işaretledim :D

18. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar birde çalıştıgım yerlerden çok az geldi genelde yoruma dayalı ve yönetmeliklerin açıklama kısımlarından sormuşlar. geçen seneki sorulara pek benzemiyordu.

19. replican

replican TÜİSAG Üyesi

bende c şıkkını işaretledim

20. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

bu sorunun şııklarını hatılayan varmı :S

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica