13 Mayıs 2012 İptal Edilen Yada Değiştirilen Sorular

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında 455226 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Cevahirim

Cevahirim TÜİSAG Üyesi

ahhh ahh yazılanları okudum tüm fikirlerini paylaşanlara kucak dolusu sevgiler sunuyorum. Mühendis demekle pekte haksız olmadığımı tekrar anladım benim neyi ifade etmek istediğimi anlayamayan arkadaşlara ithafen yazıyorum ve bu kadar basit bi konu bu kadar uzatılmaz bizim sorunumuz birbirimizle değil sistemle alakalı olmalıyken onca saçma sapan soru varken bu kadar basit bi soru üzerine dikkati çekip 1 iptalle kurtulmalarına sebep olanlara lafım.
    Bu arada fizik dersi veren arkadaş söyliyicek söz dahi bulamıyorum o yazıyı okurken ben utandım mühendis zihniyeti... amaç burda şirket yöneticilerindeki insanlara köle gözüyle bakma zihniyetini yıkmak mı yoksa belgem var ben süperim diye dolaşmak mı objektif bakan arkadaşlarım ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır. Lütfen uzatmayın bu eğitime zaman, emek ve para harcayan gönül veren tüm arkadaşların belgeyi alması temennisiyle

serkancaner bu yazıya teşekkür etti.
  2. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Ali Bey;
    Saçma sapan suçlama içersinde değilim değilizde.Lüx sorusunada doğru yaptım bakkal mehmet efendi de doğru yapmıştır.Mühendislikle teknikerlikle alakası yok bunun.
    Ben endüstri meslek lisesi mezunuyum.Aynı zamanda teknikerlik diplomam var.Aynı zamanda Makina Mühendisiyim.
    Kendime aynada bakmıyorum.Kalitesizmi bir sınav mı evet.Kalitesiz.Bana sınavdan öbce sorsaydınız size yine kalitesiz olacak derdim.
    Ben sınava hazırlanamadım.İşten dolayı.Şu anda boşum o ayrı.Kaan hocama arkadaşıma sordum.Dedim ki;Ben sınava hazırlanamadım.İnternet yok.Siteyi takip edemiyorum.Bana ne önerirsin.Bana önerdiği soru ve spotane bilgiler veya bu sınava katılma sonrakine hazırlan.bende kısa bilgilerle bu sınava girmeye karar verdim.
    O komisyondakiler bedavaya çalışmıyor.Siz değerliyorumlarınızı burada sunuyorsunuz ama karşılığında bir şey almıyorsunuz.Size saygım var her zaman.
    Ama komisyon bizim geleceğimizi etkiliyor.Biz yani ben yüzde yüz doğru tartışmasız soru istiyorum. Komisyon kimlerden oluşuyor.Ben komisyonun aldığı kararlara katılmıyorum.Ben büyük ihtimalle geçtim.Ama katılmıyorum.Bu ahmet kalmış mehmet kalmış hüseyin geçmiş değil.Orada komisyon var.bu olay ciddi.ciddi olmasa komisyon olmaz.Her soruyu ciddi şekilde değerlendirmeleri gerekiyor.Diyeceksininiz belki değerlendirmediler mi?Değerlendirmişlerdir ama bunu bizlerle paylaşmaları gerekir.
    Yani şu şu şu soruya itiraz geldi.Biz değerlendirdik.Şu şu şu sebepten ötürü doğru bulmadık.Bizde diyeceğiz ki haklılar.Evet.
    Lüx sorusuna takılmayın.Asfalt sorusuna ne diyeceğiz.Bir yanlış 2 kez yapılır mı?Kimse uyanmasa daha doğrusu doğru nedir diye sorgulamasa bu soru hatalı şekilde geçecekti.Değil mi?

3. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar lütfen birbirlerimize hitap ederken uslubumuza dikkat edelim.

Kırıcı olmayaya özen gösterelim.

SAygılar.

izmir bu yazıya teşekkür etti.
  4. Mert Fatih Kesgin

Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi

Benim kendimi nerede gördüğüm yazdığım yazıdan anlaşılıyor. Kimseyi de küçük görmüyorum. Kibirli biri de değilim çok şükür. İşte acitasyon dediğim tam da bu. Ben otorite değilim. Sadece bu sınava girmiş bir kişiyim. Ben geçip belge aldıysam yada birileri geçip belge alabildiyse, diğerlerinin farkı ne? Olur olmaz her şeye itirazın sonucunun, gerçek yanlışların düzeltilmesine engel olacağını söylemiştik. Bakın haklı çıktık ne yazık ki. Şimdi de kibirli olduk. Ben itirazlara kızmıyorum. İtirazların şekline ve nedenine kızıyorum. Amaç, yanlışı düzeltmekse desteklerim. Ama amaç, birilerini sınavdan geçirmekse bunun sonu yok diyorum. 69+1 68+2 67+3 ....

Toplum olarak doğruyu arama şeklimiz sakat. Bu yorumdan sonra gerçekten bu memleketin olduğu yere şaşırmıyorum. Bazen birileri kaybetmeli arkadaşlar. Bu bir sınav. Hak, hukuk denen şey bunu gerektirir. Kimseyi yerdiğim de yok, yargıladığım da. Birileri bu sınavdan kalacaktır.

Burada bulmamız gereken şey şu. Hak ettiği halde geçemeyenleri mi korumalıyız, yoksa hak etmediği halde geçebilecek olanları mı? Bunun ayrımına vardığınız gün, benim ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ve yine söylüyorum. Bu kadar kolay bir sınavdan geçemeyen arkadaşlar uzman olamazlar. Hak olan budur. Bence bu sınavın geçme notu en az 80 olmalıydı. Ben de geçer miydim kalır mıydım bilmiyorum. Sonuçlar açıklanınca görücez. Ama böyle düşünüyorum. Doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri açıkça yazdığım için de kibirli ve ukala yerine koyulmam da ayrıca kendimce haklılığımın bir göstergesidir bence. Ben her yerde, her platformda doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri sonuna kadar savunurum. Ne birilerini düzeltmek amacım, ne de birilerini suçlamak. Sadece, adaletin birilerine göre değil, mutlak doğruya göre tecelli etmesini isterim.

"Yazık ya, kalmasın kimse herkes geçsin." demek adalet değildir. Adil olmakla, merhametli olmak aynı şeyler değildir. Kalan arkadaşların emeklerine üzülürüm elbette. Ama ben veya bir başkası kalan kalmıştır. O kadar.

Herkese iyi çalışmalar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

polat ve Mustafa ESEN bu yazıya teşekkür etti.
  5. utkukaan

utkukaan TÜİSAG Üyesi

Neriman hanım;
    Mühendismisiniz avukatmı?
    O soruları hazırlayanların bir görevi var 100 tane dogru soru hazırlamak kolay degil zorda olsa dogru.
    Sınava girenlere siz nasıl dersiniz 90 soruda ne yaptınız adam 90 65üzeri yaptıysa sizin mantıga göre geçmesigerekir.
    Çalışmayanın cezasını hatalı soru sorarak veremezsiniz.Kaldı ki insan hata yapar ama hataya devam etmek akıl işi degil.Bu sınavda kim ne derse desin 1-2 sorunun şıkkı değişmesi 2-3 sorununda iptal etmesi gerekirdi.Haliyle sınırda kalanlarında 67-68-69 tepkisi buna biraz empati kurun lütfen.
    Siz iş kazası geçirip kolunu kaybeden kişiye neden mi dikkatli olmadın işveren tedbirleri alasıya kadar sen neden dikkatli olmadın mı diyeceksiniz?Siz böylemi uzmanlık yapıyor yada yapacaksınız?
    Ben burda başarısız olanların tepkisini anlıyorum üzüntü hali herşey yazabilir ama siz ve sizin gibi alan alıyor sen neden alamadın zihniyetini anlamak için amlayabilmek imkansız o haldebede GERİZEKALIMIYIM? Yoksa sizin kadar İLERİZEKALIMI DEGİLİM?
    Siz burda dayanışmayı sağlayamazsanız haksızlıga ugrayan arkadaşınıza sahip çıkamazsanız.Yarın çalışanı nasıl koruyacaksınız?
    Burdaki geçen veya kalan herkezden beklerdim ki özellikle sizden 69 kalan yada 70 geçeni konuşmaktan ziyade asıl gerçekten iptal edilmesi gereken yada düzeltilmesi gereken soru yada sorular var mı ? Varsa neden iptal edilmedi bunun kavgasını verilsin?
    Sonuçta 1 degil 5 soruda iptal edilse mutlaka birileri 69 da kalacak ama asıl olan adalet yerini bulacak ozaman kaybeden diyecek ki hata bende nasip degilmiş biraz daha çalışıyım vs. ama şimdi adam hakkı yeniyor bunuda görüyor bedduada eder küfürde nedese haklıdır .
    Tüm fikirlere saygı duyuyorum ama size ve sizin gibi düşünenleri anlayamadığım için saygı duymuyorum.

münza, ufuk35 ve 455226 bu yazıya teşekkür etti.
  6. Ufuk Ylc

Ufuk Ylc TÜİSAG Üyesi

sınavda geçme sınırı %70, yani 100 sorudan 70 ini yapan geçiyor. 90 soru üzerinden geçme sınırı da 63 oluyor (%70 üzerinden). 100 soruluk sınav için 2-3 soru iptal olsunda geçeyim diyen arkadaşlara sormuşsunuz ya geri kalan 90 soruda ne yaptınız? Sonrada yazmışsınız hadi diyelim 10 soru hatalı. Tamam hadi diyelim 10 soru hatalı, 90 üzerinden geçme notu (%70) 63 yapar :) . Yani 2-3 soruya ihtiyacı olan arkadaş zaten 100 soruluk sınavda 67 yapmış demekki :) dolayısıyla 90 üzerinden rahatca geçiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

münza bu yazıya teşekkür etti.
  7. slazenger

slazenger TÜİSAG Üyesi

Şahsen bu sınavda 69 yada 68 le kalacak olan arkadaşlarımın haklarını aramalarını tavsıye ederım, madem sınır 70 ve hatalı hala birkaç soru var soruları düzeltilmesine yönelik çabaları belkide sonuç verecektir.Çünkü geçmiş sınava girenlerinn ne tür sorularla karşılaştığı belli bir de bu sınavı geçememek bir daha maddi kayıp ve zamanın oluşmasına neden olacaktır.Sorular kolay olabilir fakat hatalı sorulardan çalışanların 1 -2 puanla kalması emeği,zamanı,maddi kaybı yüzünden üzüntü vericidir.

melikealici bu yazıya teşekkür etti.
  8. tibet duman

tibet duman TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar daha önce sorular nedeni ile mahkemeye başvuran var mı ben 1 soru için mahkemeye başvurmayı düşünüyorum varsa bilgilendirebilir mi beni nereye başvuracağız başvurmak için ne kadar süremiz var bilgilendirme yaparsanız sevinirim

9. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

tibet bey..temmuz 2011 sınavından daha yeni 3 soru iptal edilmiş yani mahkeme daha yeni sonuçlanmış sanırım..karar temyize gider gitmez bilemem ama,haklı olduğumuzu düşündüğümüz her an mahkeme yolu her zaman açık olmalıdır diye düşünüyorum...
    iyi çalışmalar dilerim...

tibet duman bu yazıya teşekkür etti.
  10. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Bu konuda
    24 aralık sınavına Tuncay Tanrıverdi arkadaşımız idare mahkemesine dava açtı.Yanılmıyorsam 18 soruya.dava sürmektedir.Dava için yine yanılmıyorsam eğer 60 günlük süre zarfı var.yani siz sınav sorularına itiraz ettiniz.size bakanlık cevap yazısı gönderdiği tarihten itibaren 60 günlük süresi var.bu 30 gün de olabilir.tam hatırlamıyorum.
    dava idare mahkemesine açılıyor.İstediğiniz ilden.ama Ankara da açmanız daha iyi.Yaklaşık bulunduğunuz ilden 200 TL filan.
    Tuncay Bey le irtibata geçerseniz daha iyi olur.isterseniz size mail adresinide verebilirim.

tibet duman bu yazıya teşekkür etti.
  11. tibet duman

tibet duman TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim ilgilendiğiniz için mail adresini verirseniz sevinirim.

12. melikealici

melikealici TÜİSAG Üyesi

Bende slazenger arkadaşımıza katılıyorum iptal edilmesi gereken sorular hala mevcut hakkını doğru sorular üzerinden arayan ve 67-68 de kalan arkadaşlarımızda geçer sonuc alacaktır.

slazenger bu yazıya teşekkür etti.
  13. vivien

vivien TÜİSAG Üyesi

ben mesala sınırdan kalıyorum... nasıl bir yol izlicem itiraz için sonuca itiraz ederek mi

14. serkanie

serkanie TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bırakın itiraz etmeyide vs.. burdaki yorumları okuyorum gercekten cok komik! şunu söyliyeyim ben ilk girişimde bu sınavı 82 83 gıbı bır skorla gececegım, sınav komisyonu daha ne sorsun a dan sonra hangı harf mi gelir? yapmayın arkadaslşar bu işi ciidiye alın aın kıttapları detaylı brı sekılde calısın, alısmısnız her sınav sonrası ıtıraz ıtıraz, tamam aralık sınavına gıren arkadaslşara hak verebılıyorum, soru tarzları alısılmısın dısndaydı ama bu mayıs sınavı ıcın otuurun hatayı kendınızde arayın saygılar..

15. vivien

vivien TÜİSAG Üyesi

üff herkes çok biliyo zaten..benim sınava nasıl girdiğimi nerden biliyosun ki ne şartlarda..Ben yarısında çıktım nerdeyse sağlık sorunum var yoksa ben de biliyorum sorular kolaydı.. ama şimdi sınava tekrar girmek sadece vakit kaybıı!!

16. omeruni

omeruni TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,

Benim merak ettiğim, bu sınav sonrası bizlere sınav sonuç belgesi gelmiyor. Ve ben ilk sınavdan kaç aldığımı hatırlamıyorum eğer Temmuz 2011 sınavında 3 soru iptal edildi ise ben hakkımı nasıl arayacağım. 69 ile kalmıştım. Ben sınav sonuç belgemi nereden bulacağım?

saygılarımla

17. tibet duman

tibet duman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben androgaji sorusu için iptal başvurusunda bulunacağım sadece o soru ile ilgili dökümanım sağlam eğitim bilimleri kitapları ile destekleyeceğim diğer sorularda ki problemleri bana döküman ve kaynaklarla ulaştırırsanız onlarıda dosyaya dahil ederim bir de ilo sorusunu yasalardan inceliyorum şu an tam fikir sahibi olamadığım için bir avukat desteği alacağım sizlerin fikirleri varsa bana mail adresime e- posta ile ulaştırın transformator04@gmail.com eğer biraz sağlam olursa tazminat davası da açacağım artık gittiği yere kadar uğraşacağım soruları zor sormaları önemli değil önemli olan doğru hazırlamaları sırf 5 yanlışım hatalı soru hazırlamadan gitti. Bir lafta şu sınav kolaydı diyen arkadaşlara lütfen aynı şeyleri söyleyip durmayın kalanların hepsi soruların kolay olduğunu biliyor sınav psikolojisi bu hata yapılır ama güvendiğiniz sorular hatalıysa onlar sizi etkiliyor 24 aralık sınavı zor bir sınav değildi ki oradada çelişkili sorular olduğu için insanlar isyan etti ben o sınavda da 60 üstü aldım bu sınavdada 60 üstü alıyorum demekki zor değil zor olsaydı hiç yapamazdım ki 24 aralık sınavına hiç çalışmadan o puanı aldım biraz laflarınızı sarf ederken kırıcı olmamayı seçin resmen bizim gibi insanlara aptal diyorsunuz lütfen diyorum siz mühendis olduysanız biz mühendis olduysak demekki hepimizde zeka üst seviye de söylediğiniz laflar sadece insanları kırıyor ve üzüyor insanları üzmek bu kadar hoşunuza gidiyorsa diyecek lafım yok ama hiç kimsenin bu kadar gaddar olduğunu sanmıyorum. teşekkürler.

utkukaan ve sadeist bu yazıya teşekkür etti.
  18. akyol muhammet

akyol muhammet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar inşallah hepiniz kazanırsınız ancak asıl zorluğun sahaya inince olduğunu göreceksiniz.

esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
  19. Mesut KORKMAZ

Mesut KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

citasyon falan ne demek. saygısızca kelimeler kullanmaya gerek yok. herkes kendi düşüncesini die getiriyor.

umutist bu yazıya teşekkür etti.
  20. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

androgoji sorusu için tavsiyem 2 temmuz 2011 A sınıfı uzmanlık sınavı A kitap 95. soruya bakman. neredeyse aynı soru ama şk değişmiş. incelemeni tavsiye ederim. ayrıca risk med'in 2200 soru adlı kitabı 747 sayfa 7. soruda birkaç kelime dışında çok benzer bir soru var. risk med den bilgi alabilirsin. yardımcı olmak için yazıyorum. kolay gelsin

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica