Tartışma 13 Mayis 2012 Sinavinda Hakki Yenenler!

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında umutist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, Sayın Site Yönetimi Merhaba,

13 Mayıs 2012 sınavına C sınıfı İSG Uzmanlığı belgesini alabilmek için girmiştim. Sınavdan 69 aldım tüm itirazlarıma rağmen bir sonuç alamadım ve 69 ile sınavdan kalmış bulundum. Ekim 2012'de yapılan sınava da kişisel sebepler dolayısıyla giremedim. Daha sonra ikinci sınav hakkımı 18Mayıs 2013 te kullandım ve sınavı kazanarak C sınıfı İSG Uzmanı oldum.

Geçtiğimiz Şubat Ayı'nda sonuçlanan mahkeme kararıyla 13 Mayıs 2012 yılında girdiğim sınavdaki puanım 75 olarak tescillendi. Yani iki tane sınav kazanmış oldum.

Bu durumun bana maddi ve manevi birçok etkisi oldu. Bunlardan en önemlisi, 13mayıs 2012 ile 18 mayıs 2013 arasındaki bir sene boyunca bir firmada iş güvenliği mühendisi oalrak görev yapmama rağmen belgem haksız nedenlerle sınav komisyonun hatası sebebiyle bana verilmediği için C sınıfı belgemi işletememiş oldum. Dolayısıyla B' ye geçmek için fazladan bir sene daha beklemek zorunda kalıyorum.

Benimle aynı durumda olan birçok arkadaşım olduğunu biliyorum. Konu ile ilgili bakanlığa mail yazdım. Üzerine bir de posta ile dilekçe gönderdim. Fakat hiçbir cevap gelmedi. Bizi kaale alan yok.

Sayın site yönetimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği'nden yardım talep ediyorum. Biz sesimizi nasıl duyuracağız ve mağduriyetten nasıl kurtulacağız? Bizi temsil eden birlik olarak bu konuda birlik olmaya ve yardımınıza ihtiyacımız var..

Saygılarımla,

Umut Aslan

Çevre Mühendisi
    C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı

semra bu yazıya teşekkür etti.
  2. ensarr

ensarr TÜİSAG Üyesi

Umut Bey;

Bende sizinle aynı durumdayım... yaptığınız işlemleri bende yapıyorum şimdi... Saygılar...

3. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

Herhangi bir cevap alabiliyor musunuz Ensar Bey?

4. semra

semra TÜİSAG Üyesi

umut bey ;
    bende temmuz 2011 sınavında 67 ile kalmıştım ve o dönemde isg mühendisi olarak çalışıyordum..Ücretimi firma ödediği için çok zor durumda kaldım kazanamadığımda...2012 de temmuz2011 sınav sorularını iptal ettiler 70 le kazandım ancak kendi paramla tekrar eğitim kurumuna gitmiştim, mayıs2012 de kazandım...2014 de tekrar temmuz 2011 sınav sorularını iptal ettiler yine 75 e yükseldim...kaybımı düşünebiliyor musunuz...şimdi b sınıfına girebilecekken sertifikamı işletemediğim için b sınıfına geçemiyorum...sizce karşılaştığımız haksızlıkla ilgilenen olurmu??

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

Semra Hanım, ben bakanlığa elektronik posta gönderdim. Yetmez diye bir de APS ile dilekçe gönderdim. Ses seda yok. Gerçekten bize ve bizim gibilere çok yazık oldu. Sizin maddi kaybınız çok daha fazla olmuş ama ikinci girdiğim sınavı kazanamasaydım ben de muhtemelen tekrar para verip kursa gidecektin. Bu yapılan büyük bir haksızlıktır.. Ben artık dava açma yoluna gideceğim. Sesimizi çıkarmadıkça daha fazla tepemize çıkıyorlar. İşin insana daha dokunan yanı ise, bu yaptıkları yanlışların üzerine bir de pişkin pişkin eski belgesini geçerli kılmak isteyenler aynı belge ücretini tekrar ödemeli diyorlar. Bu kadar para hırsı bu kadar vatandaşını gerizekalı yerine koyan bir devlet anlayışı daha görmedim. Ben hakkımı haram ediyorum. Ama haram etmekle kalmayıp avukatlar ile görüşmeler yapacağım ve hakkımı arayacağım.. Tavsiyem siz de sessiz kalmayın bu duruma..

6. ensarr

ensarr TÜİSAG Üyesi

Hiçbirşey yok Umut bey... İSAG derneği el atmasa zor abi işimiz bence onlarla görüşeceğim... bakalım...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica