13 Mayıs 2012 Tarihinde Yapılacak Işyeri Hekimliği Ve Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Ön Duyuru

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında Mustafa ESEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Mustafa ESEN

Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

13 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı için
    ön duyuru:
    Bilindiği üzere; işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarının eğitim, sınav ve
    belgelendirilmesi işlemleri 27.11.2010 tarihli ve 27768 sayılı resmi gazete’de yayımlanan
    Yönetmelikler kapsamında yürütülmektedir.
    Bu itibarla; 13.05.2012 günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak merkezi sınavla
    ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, eğitim kurumlarının ve adayların bu duyuruya dikkat
    etmeleri önem arz etmektedir.
    1) Sınava girmeye hak kazananlar; 30 Mart - 02 Nisan 2012 tarihleri arasında
    www.isggm.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ile ön kontrollerini yapabileceklerdir.
    2) sınav uygulama duyurusu 26.03.2012 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr ve
    www.isggm.gov.tr adreslerinde eş zamanlı olarak ilan edilecektir.
    3) Yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından (ÇASGEM, üniversite, özel eğitim kurumu);
    28.10.2011 - 26.03.2012 tarihleri arasında işyeri hekimliği ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı
    eğitimlerini tamamlayıp, eğitim kurumlarınca Bakanlığımıza isimleri bildirilen katılımcılar 13
    Mayıs 2012 tarihinde yapılacak sınava girebileceklerdir.
    4) 24.12.2011 tarihinde yapılan sınav baz alınarak;
    a) Yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından olan ÇASGEM, üniversiteler ve Türk Ticaret
    Kanununa göre faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarından 2011 yılı içinde eğitimlerini
    tamamlamış ancak sınava başvurmayan, sınav başvurusunda bulunduğu halde sınava
    girmeyen, sınava giren ancak kazanamayan işyeri hekimi ve C sınıfı iş güvenliği uzmanı
    adaylarının isimleri sınav listesinde olacaktır. Ancak, bu kişiler başvuru tarihlerinde tekrar
    sınav başvurusunu www.meb.gov.tr üzerinden 9-25 Nisan 2012 tarihleri arasında
    yapacaklardır.
    b) Yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından olan üniversitelerden 2010 yılında eğitimlerini
    tamamlayarak sınava başvurmayan, sınav başvurusunda bulunduğu halde sınava girmeyen,
    sınava giren ancak kazanamayan, işyeri hekimi adaylarının eğitimlerinin Danıştay kararı
    gereği yürütmesi durdurulduğundan sınava girmelerine hukuken imkan bulunmamaktadır.
    5) 13 Mayıs 2012 günü yapılacak işyeri hekimliği sınavına, ilgili Yönetmeliğin 14/1-b
    maddesinde belirtilen kişiler (iş sağlığı ve güvenliği alanında en az beş yıl teftiş yapmış olan
    hekim iş müfettişleri, iş sağlığı bilim uzmanı hekimler, iş sağlığı bilim doktoru ile Bakanlık
    ve bağlı birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az beş yıl fiilen çalışmış hekimler)
    doğrudan girebileceklerdir.
    Söz konusu adaylar; 02.04.2012 tarihine kadar; dilekçe, diploma örneği, lisansüstü eğitim
    mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve onaylı hizmet çizelgesi (hizmet çizelgesi
    sadece Bakanlık mensupları için gereklidir) ile Bakanlığa başvurmak zorundadır. Ancak,
    02.07.2011 ve 24.12.2011 tarihli sınav için başvuruda bulananlar yeniden başvuru evrakı
    vermeyecekler, bu kişiler doğrudan sınav listesine eklenecek ve başvuru tarihlerinde tekrar
    sınav başvurusunu www.meb.gov.tr üzerinden 09-25 Nisan 2012 tarihleri arasında
    yapacaklardır.2
    7) 13 Mayıs 2012 günü yapılacak A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili
    Yönetmeliğin 6/1-a maddesinde belirtilen kişiler (iş sağlığı ve güvenliği alanında en az 5 yıl
    teftiş yapmış mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişleri, en az 5 yıl uzman
    olarak çalışmış Bakanlık iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, Genel Müdürlük ve bağlı
    birimlerinde mühendis, mimar veya teknik eleman olarak en az 10 yıl görev yapmış
    olanlar) başvurmaları halinde doğrudan gireceklerdir.
    Söz konusu adaylar; 02.04.2012 tarihine kadar; dilekçe, diploma örneği, nüfus cüzdanı
    fotokopisi ve hizmet çizelgesi (hizmet çizelgesi sadece Bakanlık mensupları için gereklidir)
    ile Bakanlığa başvurmak zorundadır. Ancak, 02.07.2011 ve 24.12.2011 tarihli sınavlar için
    başvuruda bulananlar yeniden başvuru evrakı vermeyecekler, bu kişiler doğrudan sınav
    listesine eklenecek ve başvuru tarihlerinde tekrar sınav başvurusunu www.meb.gov.tr
    üzerinden 09-25 Nisan 2012 tarihleri arasında yapacaklardır.
    8) 13 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili
    Yönetmeliğin 6/1-b maddesinde belirtilen kişiler (iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği
    yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlar) başvurmaları
    halinde doğrudan girebileceklerdir.
    Söz konusu adaylar; 02.04.2012 tarihine kadar; dilekçe, diploma örneği, nüfus cüzdan
    fotokopisi ve yüksek lisans mezuniyet belgesi ile Bakanlığa başvurmak zorundadır. Ancak,
    02.07.2011 ve 24.12.2011 tarihli sınavlar için başvuruda bulananlar yeniden başvuru evrakı
    vermeyecekler, bu kişiler doğrudan sınav listesine eklenecek ve başvuru tarihlerinde tekrar
    sınav başvurusunu www.meb.gov.tr üzerinden 09-25 Nisan 2012 tarihleri arasında
    yapacaklardır.
    9) Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 26.03.2012
    tarihinde www.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak sınav duyuru
    metnini incelemesi gerekmektedir.
    10) Adaylar, 09-25 Nisan 2012 tarihleri arasında sınav ücretlerini (40 TL, EĞİTEK Döner
    Sermaye İşletmesi’nin Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA, Vakıflar Bankası Ankara Merkez
    Şubesi veya Halk Bankası Küçükesat/ANKARA Şubesinden herhangi birine “kurumsal
    tahsilat programı” aracılığı ile) yatıracaklar ve aynı tarihlerde sınav başvuru işlemlerini
    www.meb.gov.tr sayfasında elektronik ortamda yapacaklardır. (Bankaya, Çalışma ve Sosyal
    Güvenlik Bakanlığı işyeri hekimliği sınavı ya da iş güvenliği uzmanlığı sınavı ibaresinin
    dekont’a eklenmesi hatırlatılmalıdır). Ücret için hesap numarası bulunmamaktadır, sınavın
    isminin söylenmesi yeterlidir.
    11) Adaylar, ad ve soyadlarında olabilecek bir değişikliği; aagir@csgb.gov.tr,
    iacar@csgb.gov.tr ve fkarakaya@csgb.gov.tr adresine en geç 02 Nisan 2012 tarihine kadar
    bildirmek zorundadırlar. Bu tarihten sonra olabilecek değişiklikler dikkate alınmayacaktır.
    13) sınav listelerinin belirlenmesinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacak kontroller,
    eğitim kurumlarının bildirdiği devamsızlıklar, sisteme kaydedilenler ve denetimler sırasında
    tespit edilen devamsızlıklar göz önüne alınacak, yönetmelik gereği % 90 devam
    zorunluluğunu yerine getirmeyen adaylar sınava giremeyeceklerdir.

kaynak:http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/S...ry/isggm/dosyalar/13-05-2012-SINAV-DUYURUSU-1

cemakbulak, yucelguzel ve simyaci35 bu yazıya teşekkür etti.
  2. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler Hadi Hayırlısı :)

3. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

mustafacım bizim adımıza başvuru işlemlerini eğitim aldığımız kurum yapacak değilmi?

4. Mustafa ESEN

önce netten meb sitesine isminizin olduğuna bakacağiz kendimiz daha sonra belirtilen tarihde parayı :D belirtilen hesaba yatırdıktan sonra net üzerinden kendimiz onaylayacağiz .geçen dönem böyleydi değişiklik olmadı ise şimdide aynıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mustafa ESEN

T.C.
    MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
    Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
    13.05.2012 Tarihli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Başvurusu
    09/04/2012-25/04/2012 tarihleri arasında 'İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZM. SINAVI' sınav adını belirterek 40 TL. sınav ücretini Ziraat Bankası Vakıflar Bankası Halk Bankası şubelerinden KURUMSAL TAHSİLAT (MEB ödemeleri) ile yapabilirsiniz.
    DİKKAT : Sisteme yükleyeceğiniz resimler en fazla 105 X 120 pixel boyutlarında, 10 kilobaytı geçmeyen, JPG formatında, sizi ifade eden anlaşılır fotoğraflar olmalıdır.
    Fotoğraflar sınav giriş belgelerinde gösterileceği için sınav anında problem olmaması için resim yüklemesine dikkat ediniz.
    (Başvuru Tarihleri = 09/04/2012 08:00:00 - 25/04/2012 23:59:59)
    (sınav Giriş Kartı Alma Tarihleri = 03/05/2012 13:30:00 - 13/05/2012 12:00:00)
    Sorunsuz Kullanım için, Internet Explorer 5.0 ve üstü bir tarayıcı ile bu tarayıcının script özelliklerinin açık olması gerekmektedir.

gonzo01 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica