13 Mayis Sinavina Ait Püf Noktalar

21buğra

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
binalar için yılda bir,işyerleri için 6 ayda bir diye biliyorum.yönetmelik ve tüzük olarak iki ayrı soru şeklinde olmalı
evet cevap C ...ben 3 ay diye biliyordum teşekkür ederim

basri tezgeldi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar tüm sayfaları paylaşımlarınızı okudum, çok güzel oldu beyin fırtınası yapmanız ve belli noktalara odaklanmanız. Ellerinize, bilginize sağlık.

Ama benim de size danışmak istediğim bir konu var. Çalıştığım sorular içerisinde şöyle bir soru ile karşılaştım.

-3,6 milyonda bir defa kontrolsüz olarak istem dışı baskı yapan bir preste dakikada 60 stok yapıyorsa günde on saat haftada 5 gün çalışma periyodu ile kaç hafta içinde bir kaza olması olasılığı vardır?
Cevab:20

Hesaplama adımlarını merak ediyorum benim hesaplarıma göre 15 nasıl 20 cevabı bulunuyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Sınavda çıkar çıkmaz bilemem fakat sonuca ulaşamadığım zaman rahat edemiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

dakikada 60 baskı X 60=3600 1 saate ki baskı sayısı
3600 X 10=36000 1 gündeki baskı sayısı
36000 X 5=180000 1 haftadaki baskı sayısı
3600000/180000=20 hafta

Sena Y.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
dakikada 60 baskı X 60=3600 1 saate ki baskı sayısı
3600 X 10=36000 1 gündeki baskı sayısı
36000 X 5=180000 1 haftadaki baskı sayısı
3600000/180000=20 hafta

Çooooook teşekkürler :)

masum123

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar tüm sayfaları paylaşımlarınızı okudum, çok güzel oldu beyin fırtınası yapmanız ve belli noktalara odaklanmanız. Ellerinize, bilginize sağlık.

Ama benim de size danışmak istediğim bir konu var. Çalıştığım sorular içerisinde şöyle bir soru ile karşılaştım.

-3,6 milyonda bir defa kontrolsüz olarak istem dışı baskı yapan bir preste dakikada 60 stok yapıyorsa günde on saat haftada 5 gün çalışma periyodu ile kaç hafta içinde bir kaza olması olasılığı vardır?
Cevab:20

Hesaplama adımlarını merak ediyorum benim hesaplarıma göre 15 nasıl 20 cevabı bulunuyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Sınavda çıkar çıkmaz bilemem fakat sonuca ulaşamadığım zaman rahat edemiyorum.
Şimdiden teşekkürler.
senin sorun çok zor ya cevabını bize de paylaş öğrenelim

Murat Diker

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
evet doğru 1932 de üye olmuş...benim aklımda 1939 olarak kalmış..teşekkürler sayın üyemiz.....
· Türkiye ILO ya 1939 yılında girdi ve fiili işbirliğine 1946 yılında başladı.

selenchdr

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Aşagıdaki risk değerlendirme tekniklerinden hangisi özellikle sistemde hata ve kazadan sonra yapılır?
a)İş güvenliği denetlemesi
b)Ön tehlike analizi
c)İşlemleri inceleme tekniği
d)Tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları

İşlemleri inceleme tekniği cvp sanırım bilgilendirirseniz seviniriz saolun

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.