13 Mayıs Sınavını Kazanıpta Henüz Belge Için Başvuru Yapmayanların Dikkatine!

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında KadirCoskun tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. omeryavuz

omeryavuz TÜİSAG Üyesi

Bende 29 haziranda gönderdim, varış tarihi 2 temmuz fakat kargoyu kabul etmediler. Bu durum için pek hayırlı olsun değilde, geçmiş olsun desek daha uygun gibi :)

2. KadirCoskun

KadirCoskun TÜİSAG Üyesi

Yavuz bey iadeli taahhütlü göndermiş olsa idiniz sıkıntı yaşamazdınız hayırlısı olsun.

3. GreatWhite

GreatWhite TÜİSAG Üyesi

Bencede kurumların hatası yok ama kullanıldılar. Bursa'da mavi akademiden eğitim aldım, sahibi Güler hanım geçen gün mail attı durumu özetledi, sınav sonucu açıklanınca başvurular eğitim kurumları üzerinden yapılacak dendi, dilekçeler onlara verildi bu sefer şahsen başvurulması istendi, Arada yazışmalar sürdü, bekletmeler oldu ve Kurumdan 26 haziranda herkes evrağını alıp gönderilsin mesajı geldi. Tamamen oyalamacaydı, tabii başvurulurda süre sınırlaması yok ibaresi bizi rehavete sürükledi :mustafa:

4. cnskkrk

cnskkrk TÜİSAG Üyesi

bende 29unda yollamıştım evraklarımı ptt aracılığıyla taahütlü olarak..evraklarımı teslim almışlar ama tabi ellerine geçme zamanı 30undan sonraki bir tarih olduğu için kocaman bir muallak benimde durumum..nasıl olurda posta tarihi esas alınarak işleme konmaz anlayamıyorum. genel müdürlüğü aradığımda bir müddet beklememi ücret ödememin istenmesi halinde bildireceklerini söylediler..pek inandırıcı gelmedi açıkcası..aynı dönemde aynı mevzuat kapsamında uzmanlığa hak kazananlar nasıl aynı hükümle değerlendirillemiyor..ayın 30una kadar belgelendirme ücretinin bende alınmaması kazanılmış hakkım sonrası ????..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. sinem-d

sinem-d TÜİSAG Üyesi

sizin haberiniz varsa onların da haberlerinin olması gerekmez mi? Bence yeterince iyi bilgilendirme yapılmıyor eğitim kurumlarından.

melikealici bu yazıya teşekkür etti.
  6. KadirCoskun

KadirCoskun TÜİSAG Üyesi

benim haberimin olmasının tek sebebi bakanlıkta bi tanıdıgımın olmasıdır ki o bana soylemese bende yapmazdım ve ben bu olayı ogrendigim gun hem eğitim aldıgım kursa haber verdim hemde yöneticiliğini yaptıgım forumda herkes ile paylaştım. Yani sonuc olarak bu konuda sucu ister eğitim kurumlarına isterseniz bakanlıga atın sonuc değişmeyecektir ki bakanlık bu konuda oyun oynadı, sınavı gec acıklamarının daha onceki donemlerde kursların gonderdiği belgeleri sahısların gondermesine cevirilimesi ve en onemlisi yapılan acıklamada basvuru süresinin SÜRESİZ ibaresi eklenerek sunulmasıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

MakMuhAhmet bu yazıya teşekkür etti.
  7. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Olayın özeti ancak bu kadar iyi anlatılır.Tşkler Kadir Bey

8. sinem-d

sinem-d TÜİSAG Üyesi

Kimseye suç atmak gibi bir niyetim yok sadece ben kendi eğitim aldığım kurs adına söyleyebilirim ki bilgilendirme konusunda çok zayıflar bu işe sadece ticari olarak bakıyorlar. Her neyse dediğiniz gibi yapacak bir şey yok artık, parayı paşa paşa ödeyip belgemizi de alacağız başka çaremiz yok.

9. ycet

ycet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bende eğitim kurmunun kurbanıyım, ancak adaleti herkese eşit dağıtmalı 30 haziran önce ve 30 haziran sonrası diye sınavı kazananları ikiye ayırarak ticari kaygılara olayı dökmemeli. Ne yaptıkları belirsiz geçen sınavda kaldırdılar. Bu sınavda 30 haz. öncesi ve sonrası diye birşey getirdiler. Hem kdv'si ne oluyor. Sertifika paraları nereye gidiyor. Yazık değilmi bu insanlara kabul edilmeyen eğitimler sonucunda belgesi iptal olanlar, 24 aralık sınavı mağdurları ... ya bu insanlar eğitim bedelleri, konaklama, ulaşım, sınav giriş ücretleri, sınav itiraz ücretleri gibi habire zaten paralar ödeniyor. Neyi doğru yaptılarda birde bu paraları istiyorlar. Dönerden paylaşmak için mi?
    Yazık gerçekten yazık, bu iş ticarete döndü, sözüm ona iş kazalarını, meslek hastalıklarını önlemeyi amaçlıyorlar....mış.?!? Lafın kısası yönetilmiyoruz, resmen yöneltiliyoruz.
    Güle güle harcasınlar başka diyecek birşeyim yok.

senel, melikealici, Nurdan DAHİ ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica