14 Mart Tıp Bayramı

Konu, 'Kutlama Mesajları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

14 Mart, ilk olarak 1919 yılında Tıp Bayramı olarak kutlanmıştır. O dönemde işgal altında olan İstanbul'da tıbbiyeliler işgali protesto amacıyla bu günü, savaş sırasında hayatlarını kaybeden tıbbiyeliler anısına Tıp Bayramı olarak ilan etmişlerdir.
    1929 ile 1937 yılları arasında, Bursa'da Yıldırım Beyazıt Darülşifa'sında tıp eğitiminin ilk kez Türkçe okutulduğu 12 Mayıs tarihi Tıp Bayramı olarak kutlanmıştır. 1937 yılında tekrar 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır.
    Sağlık çalışanları böylesine meşakkatli ve önemli sağlık hizmetlerini yerine getirirken birçok zorlukla karşı karşıya kalmaktadırlar. İnsan hayatı ile uğraşmak, hata affetmeyen hizmeti sunmak onurlu bir mücadeledir aslında. Bu nedenle bu onurlu mücadelede, bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; gecesini gündüzüne katarak hizmet veren değerli doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını TÜİSAG ailesi olarak kutluyoruz.

.

uzmancan, mühendis85, enzetsafety ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Tüm cefakar sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramlarını kutlarım.
    Sağlık çalışanlarımızı, sağlıklı günlerinde hatırlamayan fakat en ufak bir hastalıkta en yakındaki sağlık personelinin yanına koşan tüm insanlarımıza sesleniyorum;
    İyi günde, Kötü günde sağlık çalışanlarımızın yanında olmalıyız, tıpki onların bizim yanımızda oldukları gibi.

Fatih ÖZKAN, enzetsafety ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  3. enzetsafety

enzetsafety TÜİSAG Üyesi

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun Tüm Sağlık çalışanlarına sevgiler saygılar.
    Allah muhtaç etmesin eksiklerini de göstermesin.

Vural EROL
    Satış Danışmanı
    Enzet İş Güvenliği Teçhizatları

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  4. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyorum, saygılarımla

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hakiki Bilgi

Hakiki Bilgi TÜİSAG Üyesi

Tüm sağlık çalışanlarının ve emekçilerinin tıp bayramı kutlu olsun,doktorlara gerekli saygının verildiği ve hastanelerde darp edilmediği nice 14 Martlar görmek üzere

6. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

Evet, son zamanlarda sağlık personeline ve doktorlara karşı saldırılar arttı.

Bugün kendi hastanemde oldu, hastalar gereksiz yere şımartıldı. Hasta topu topu 20-30 TL para harcıyor ve tüm hastaneyi satın aldığını zannediyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica