Haber 16 Yaşında Iş Kazası Kurbanı Oldu - Bursa

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

16 Yaşında İş Kazası Kurbanı Oldu

1.jpg

BURSA’nın İnegöl İlçesi Metal Sanayi Sitesi’ndeki bir demir doğrama atölyesinde çalışan 16 yaşındaki İbrahim Can Duran, devrilen demir yığınının altında kalarak yaşamını yitirdi.

Olay, saat 17.00 sıralarında metal sanayi sitesi 5’inci Sokak’ta meydana geldi. Demir doğramacıda çırak olarak çalışan İbrahim Can Duran, çalıştığı işyerine malzeme getiren kamyondan demirleri indiren iş arkadaşlarına yardım etmeye başladı. Bu sırada kamyondaki demirler aniden devrilmeye başladı. İbrahim Can Duran, bir anda kayan 2 tona yakın demir yığınının altında kaldı.

İbrahim Can Duran’ın demirlerin altında kaldığını gören diğer çalışanların çığlıkları üzerine çevredeki vatandaşlar da işyerine koştu. Olay hemen 112 acil servis, polis ve itfaiyeye bildirildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık 2 tonluk demir yığınının altında kalan çocuğu güçlükle çıkardı. Ağır yaralı genç, ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Hastaneye getirildiği sırada kalbi duran genç, acil serviste tedavi altına alındı. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen İbrahim Can Duran kurtarılamadı.

2.jpg

ACILI BABA; BEN ONUN OKUMASINI İSTEMİŞTİM

İbrahim Can Duran’ın iş arkadaşları olay yerinde devrilen demir yığınlarına bakarak gözyaşı dökerken, kazayı haber alan Duran’ın ailesi de hastaneye geldi. Çocuklarının hayatını kaybettiğini öğrenince aile sinir krizleri geçirirken, hastane görevlileri acılı aileyi teselli etmeye çalıştı. İbrahim Can Duran’ın babası “Ben onun okumasını istemiştim. Okumadı. Çalışacağım deyip okumadı” diye konuştu.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çıraklık sigortası bulunduğu öne sürülen İbrahim Can Duran’ın ölümüyle ilgili soruşturmaya başlattı.

3.jpg

Kaynak: http://www.haberartiturk.com/mobi/news_detail.php?id=12830

Ayça KOSOVA ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  2. Ayça KOSOVA

Ayça KOSOVA TÜİSAG Üyesi

Geçim sıkıntısı çeken bir ailenin koca yürekli evladıydı kesin. Ailesine yardım için okumamıştır Allah bilir. Allah rahmet eylesin. Çok acı bir kayıp

Serçin YAPRAK bu yazıya teşekkür etti.
  3. Oğuzhan YAVUZ

Oğuzhan YAVUZ TÜİSAG Üyesi

Çok üzülüyorum bu haberlere bu sebepten iş güvenliğini bırakamıyorum... Yazık günah:( Allah rahmet eylesin

4. Halit Çiçek

Halit Çiçek TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

:(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Murat Elçi

Murat Elçi TÜİSAG Üyesi

Allah mekanını cennet etsin. insan hayatı basit olmamalı. biz istifin yüksek dediğimizde gıcık gıcık gülen işverenlere daha ısrarlı yaklaşmalıyız. rapora yazdım benden çıktı zihniyeti bir hayatı geri getirmez. amaç kazayı engellemek olmalı her zaman.

6. aygunercan

aygunercan TÜİSAG Üyesi

Yazık, allah sabırversin ailesine

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica