18.08.2013 Sınavında Itiraz Edilen Sorulara Gelen Cevaplar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında halerdo tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. halerdo

halerdo TÜİSAG Üyesi

Öncelikle herkese geçmiş olsun.
    sınav oldu bitti. İtirazlar edildi. Şimdi de itirazlara gelecek cevapları bekliyoruz.
    hangi soruya itiraz ettiniz ve gelen cevap nedir burada paylaşalım istedim.

2. ugurcaner

ugurcaner TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı soru 28

Hasta bina sendromu belirli bir iç ortamdayken ortaya çıkan ve o ortam terk edildikten sonra kaybolan ve binada yaşayan

kişilerin çoğunluğunu etkileyen semptomlar dizisidir. Bu semptomların iç ortama girildikten sonra 15–

30 dakika ile birkaç saat içinde başladığı ve binadan ayrıldıktan sonra 30 dk ile birkaç saat içinde

düzeldiği bildirilmiştir. http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/0565ab715bcfd5a_ek.pdf

Hasta bina sendromu için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır.
    A) genel bir yorgunluk hissi en sık rastlanan semptomdur.
    B) Şikayetler işe gelişi izleyen bir kaç saat içerisinde başlar, binadan ayrıldıktan bir kaç dakika sonra düzelir.
    C) Kişilerin içerisinde bulundukları, iş ya da yaşam alanlarına ait kapalı ortam atmosferine bağlı solunan havanın kalitesinin bozukluğu sonucu oluşur.
    D) Isı, relatif nem, gürültü ve aydınlatma hasta semptomlarına katkıda bulunan fizik faktörlerdir, sigara içimi, iç ortamlar için önemli bir kirlilik olarak kabul edilmemektedir.

Sorunun doğru cevabı D olarak ilan edildi.

ama burada b şıkkında binadan ayrıldıktan bir kaç dakika sonra demektedir.. yukarıda ki yazıda ise 30 dakika ile bir kaç saat içinde olduğu belirtilmektedir. bir kaç dakika demek 30 dakikaya tekabül eder mi?
    benim bir kaç dakikadan anladığım 3 ile 5 dakika arasıdır.

Bu durumda iki cevap da yanlıştır, hem b şıkkı hem de d şıkkı... soru iptal edilmelidir...

halerdo bu yazıya teşekkür etti.
  3. vinç,co,5m,hukuk,damacana

halerdo bu yazıya teşekkür etti.
  4. halerdo

halerdo TÜİSAG Üyesi

Forum sayfalrinda itiraz edilmesi gereken sorular diye basliklar var. Buraya dilekce ile itiraz ettigimiz sorulari ve neticesinde aldigimiz cvplari yazalim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

İtiraz ettiğim sorular
    Korkuluk platform sorusu (3m-4m),
    vinç,
    metan, co... ( 4 boşluk 3 cevap sorusu )
    asetilen okseijen kaynak sorusu,
    nötron beta sorusu,
    uygulama koordinatörü proje sorumlusu işveren yapı işleri ile ilgili soru

6. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Ben bu soruyu doğru cevaplamıştım, sigarının kirlik olarak kabul edilmemesi saçmalık. Ama b şıkkındaki bilgi hatalı. Nasıl bir sendromdur ki bir kaç dakika içerisinde düzelsin :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica