TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. foodengineer01

foodengineer01 Guest

herkese geçmiş olsun ohhh be rahatladık çok şükür :) sınava kaç kişi girdi acaba bilen var mı?

2. Murat Erşahinoğlu

Murat Erşahinoğlu TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)

Netten çalışma notu indirip çalışırsak olacağı bu. Onlari oraya koyanlarda kaş yaparken göz çıkardılar.

3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

doğru demişsiniz. arkadaşlar tüple karıştırmış sanırım. sınavda basınçlı tüp dememiş ve onların kontrol süresi 1 yıl ama kazanlar 5 yıl...

5. W.SNEİJDER

W.SNEİJDER Banned

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    ben sınavda sorular çok kolay diyordum ama bu kadar da çelişkili olmazmış
    cevap şu dediğin sorular ama şöyleyse değişire döndü neyse hayırlısı ama ben kasımda ki sınavdan korkmaya başladım bile
    bu sınava sadece soru çözerek hazırlandım ama öyle kolay değilmiş
    kolay gibi görünse bile baya yanıltmalı yani 155 iş sağlığı ve çalışma ortamıyla alakalı ama
    şıklarda bunu 161 diye yazmış
    161 de hşzmete yönelik olacak onuda 155 diye yazmış yani ikside yanlış sırf yanlış ypsınlar diye yapılmış
    şimdi yanlış şıklara bakıp bakıp gülüyordur benim sorumu yanlış yaptılar diye

6. BekirHarıkcı

BekirHarıkcı TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    arkadaslar uzulmeyin itiraz edin soru iptale acik. cunku karbonmonoksit orani %0,5 degil, 50ppm yani %0,005 olmali. sivri akillilar karbondioksit oranini sikka koymus...

7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    o ölümlü kaza.. bu iş kazası diyor.. en çok iş kazası metal işleri diyebiliyorum.. ama ölümlü olanlar inşaat.. aklımda kalan o tabi.. doğrusundan bende emin değilim artk :)

8. w w w . 1 K P S S . com
    KPSS ve ÖABT Sınavlarına Hazırlık, Videolar, Günlük Kamu İş İlanları

9. derya_0642

derya_0642 TÜİSAG Üyesi

en çok iş kazası metal sektöründe oluyor. o yüzden bende kesme ezilme gibi bir şık vardı onu işaretledim

10. foodengineer01

foodengineer01 Guest

torba yasada sınav yılda 3'e çıktığı için kazanamayanlar da 3 kez sınava girebilecekmiş diye bir madde varmış öyle bir duyum aldım bilgisi olan var mı?

11. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

fatih bey,
    eğer yanlış hatırlamıyorsam onları bir de arıtmadan derelere akıtıyorlardı değil mi? akıllara zarar... buradan bile çıkarılabilir rahatlıkla.

12. zekibaba

zekibaba TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    yalnız arkadaşlar meslekten kaynaklanan demiyordu ordaki tam aklıma gelmiyor soru ama bence işle ilgili hastalıklar ama cevaplar gelmeden bilemem bende muallakta kaldım

13. idaseyfi

idaseyfi TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

Hocam üzülmeyin o soru İPTAL edilir. Dikkat ettiyseniz orada 4 adet noktalı boşluk vardı fakat şıklar üçlü idi ;)
    HATALI SORU :))

14. reactor

reactor TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Sonuçlar ne zaman açıklanir beyler?

15. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

hasta kayıtları 40 yıl saklanır ondan eminim ama yeni kanuna göre, eskiden işçi kayıtları 10 yıl saklanıyordu bu süre 15 yıl oldu. en azından ben öyle biliyorum ama yanlış olmaması lazım...

thekayra bu yazıya teşekkür etti.
  16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    nedne cevap unicef olsun? iş güvenliği ile ne alakası var? ben orda tarihe değil, açıkklamaya baktım.. açıklama who yu anlatıyordu..

ersinacikgoz, ali ragip ve aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  17. zekibaba

zekibaba TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    evet büyük olmasına gerek yok ama kullanım diğerlerine göre daha az sürüyor ve devamlı değil diye düşünmüştüm ben

18. idaseyfi

idaseyfi TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

Sorunun tamamını hatırlayamadım ama eğer o ise zaten tanım içinde "Meslek Hastalığı" ifadesini kullanmış !!!

19. özden yıldız

özden yıldız TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    gama ışınları dedim. çünkü gama ışınlarının girişim değeri oldukça yüksektir.

thekayra bu yazıya teşekkür etti.
  20. kutsalus

kutsalus TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

21. kutsalus

kutsalus TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Iskele sorusunda surdaki nuansa dikkat edin kalaslar alindiktan sonra bina ile baglanti noktalari cikartilir diyor, burda maddeden ayriliyor iste yanlis olan bu bnce

22. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

kesme falan olan doğru cevap. yüzde olarak çok yüksek...

23. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    ben geçmiş sınav sorularına güvendim.. orda böle aldatmacalar yoktu.. bu sınavda resmen aldatmacalar var eğer burda denilenler doğru ise.. çok üzücü..

birde bize kursta tüzükten gelmicek dediler. tüzükler kalktı.. e iş sağlığı ve güvenliği tüzüğünden soru geldi. nasıl yani? iş sağlığı ve güvenliği kanunu çıkmadı mı? tüzüğü noldu? bide tüzüğümü var? kalktı diye biliyorum..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica