18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. melih1234

melih1234 TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 47. soru
    Motorlu arabaların klakson, çan veya zil sesleri için,
    1-İşyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı olacak,
    2-Aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar için farklı ses tonu kullanılacak,
    3-Diğer makinaların meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli olacaktır,

MADDE 459 - Motorlu arabaların klakson, çan veya zil sesleri , işyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı, diğer makinaların meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli ve titiz olacak ve aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar için aynı ses tonu kullanılacaktır.

cevaplarda 47- D olarak verilmiş ancak cevap hepsi şıkkı yani C olmalı ÇÜNKÜ aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar için aynı ses tonu kullanılacaktır. İBARESİ İşçi sağlığı ve güvenliği tüzüğü MADDE 459 da açık bir şekilde yazılı.

2. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

en az 3 iptal lazım bana ha gayret :)

3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

İŞ HİJYENİÖLÇÜM, TEST VE ANALİZİ YAPAN LABORATUVARLAR HAKKINDA YÖNETMELİK

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/08/20130820-3.htm

Madde 4
    f) İş hijyeni ölçüm, test ve analizi: Çalışma ortamında bulunan, çalışanların sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek her türlü fiziksel (gürültü, titreşim, aydınlatma, iyonlaştırıcı olmayan radyasyon, vb.), kimyasal (toz, gaz, buhar vb.) ve biyolojik, (virüs, bakteri, mantar, vb.) etkenlerin nicelik ve nitelik tayininin yapılmasını,

A kitapçığı 29. soruda doğru cevap "Odyometrik inceleme yapmak" kabul edilmiş. Odyometrik inceleme yapmak da gürültüye bağlı işitme kayıplarını ölçüm ve testleri içerir.

Bu soru için iptal başvurusu yapacak olan var mı?

sercans, şirvan kırkağaç, bbaşar ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

aynen ya :D kasten adam öldürmeye teşebbüs dilekçesi de verelim :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

bir tek 7.inci soru ve de metan sorusu oranları hatalı soruldu..
    23. maruziyet süresi sınırlandırması adı üstünde çalışma süresi idari yaptırımdır
    57. yükğn ağırlığı sabit olan bir kavramdır..çalışanın bilmesi gereken teknikal bilgilerdir...işveren ağırlıkla ilgili bir bilgi deil..sunun ağırlığı şudur demesi..bırak normal bir çalışanın bile demesi saçmalık olur zaten ağırlıkları standarttır..
    70..ben bu soruyu kazaran doğru yaptım evet soru nun a şıkkı en az 5 metre olmalıydı fakat toz moz sis buhar ortamlarında cebri havalandırma yapılır bunu da bilmek gerekirdi
    63.imalatçının adı adres, etikette kaplamada olur..imalat tanıtım formunda makinenin işlevleri ihtiyaçları özel önlemleri yazar..ben yönetmelik bile okumadan direk üretici adresi dedim ufak çocukken bile eve bir elektronik aldığımızda hatta ilaçlara ait kullanım kağıtları vardır orada bile yazmaz aynı şey bunlar..

geriye kalan bütün sorularda hata yok....bi 7.inci soru iptal olacak bir de gaz hacimleri sorusu..vinç sorusunu ben de yanlış yaptım ama inceledim bir yanlışlık yok...2 tane soru iptal edilip doğru kabul edilecek..bosuna masraf yapmayın

6. Bianegro

Bianegro Guest

ha bir de elektrik yangınlarına su dök korkunç birşey ama asla ve asla kattiyen köpüğün kullanılmayacağı tek yer c sınıfı yangınlar..köpükle c sınıfını söndürene kadar izle daha iyi..yangın sorularında hata yok

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

MEB'in projesi olan MEGEP'in (mesleki eğitim ve öğretim sisteminin güçlendirilmesi projesi) "Temel Oksijen Kaynağı" konulu çalışmasında, uygulama faaliyeti başlığı altındaki öneriler kısmında "Önce oksijen sonra asetileni açınız" ifadesi yer almaktadır.

(link http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprog...isat/moduller/temel_oksi_asetilen_kaynagi.pdf)

18 Ağustos 2013 tarihli C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavının B kitapçığının 42. sorusunda;

"Kesme ve kaynak işlerinde kullanılan gaz tüplerinin kullanılmasında hangisinin yapılması yanlıştır?" sorusu sorulmuştur.

MEB tarafından yayınlanan cevap anahtarında sorunun cevabı A şıkkı, yani "önce Oksijen tüpü açılmalıdır" olarak görünmektedir.

Oysa ki MEGEP'de de ifade edildiği üzere, "önce Oksijen tüpünün açılması" doğru bir davranıştır. Yani cevap anatharının işaret ettiği A şıkkı yanlıştır. Sorunun cevabı B şıkkı, yani "önce Asetilen tüpü açılmalıdır" olmalıdır.

8. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

bide A kıtapcıgına denk gelenlerı yayınlasaydınız ne güzel olurdu :)

9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

doğru demişsin dostum gözümden kaçmış.

B kitapçığı 30 uncu soru. biyolojik maruziyetlerin etkileri.. tüm çıklar yönetmelikte var. yanlış olan şık yok.
    dilekçeme onu ekledim.. cukkacukka

10. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

yönetmelik tarihi 20.08.2013 yani sınavdan sonra

11. orhanyilmaz

orhanyilmaz TÜİSAG Üyesi

resmen kendimi kandirilmis hissediyorum,verdiler medyada gazi şöyle açik var boyle açik var diye tabi insanlar yoneldi kurslara sonra boyle sacma bi sınav,hep milletin parasini nasil yerim mantigi hakim bu ulkede emin olun kasim sinavi bundan daha boru olcak isterse 1 milyon acik olsun,sonuc olarak 2 sinavdan kalan tekrar kurs almak zorunda yazik emeklerime.

Aysun BİROL ve kalewra bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum yanlışın olmasın? D şıkkı doğru. zira hangileri doğrudur demiş. 1 ve 3. 2 yanlış ki? neden hepsi olsn?

Aysun BİROL ve melih1234 bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bianegro

Bianegro Guest

arkadaşlar..b sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavını merak ettim 40 dakka da 86 net bıraktım..olacak gibi deil..b sınıfı daha kolay c sınıfı daha zor soruldu

14. harun aycan

harun aycan TÜİSAG Üyesi

arkadaslar yazılanlardan okuduğum kadarıyla 17 soruda itiraz var.
    B GRUBU KİTAPCIKTAN SOYLUORUM
    7. soru PUKO sorusu
    10.soru risk değerlendirme uzmanı isg uzmanı deilmidir. soruda zorunlu demiş VARSA destek elemenı nedir.
    15. soru tuisagın açıkladığı sınavdan önceki kısa kısa notlarda en fazla kaza makinalarda diodu
    16 soru hukuk sorusu yasama organı
    25.soru beta notron sorusu
    49.soru vincın kabını
    54.soru guven beyın oturuş şekilleri
    55.soru hesap makınası
    57.soru riskler Hakkında nasıl kesın bılfı verior yonetmelık yukun ağırlıgını soylemelı dıor
    64.soru azot zaten havada var pıs koku olan heryere havandırmamı yapılır
    70. soru kaynakcı sorusu 5 metreden fazla
    72. soru 3mü 4mü ikiiide var mevzuatda
    77.soru acil durum ekipleri
    89.soru işvewren eğitimverebilir
    91.soru uygulama koordinatöru işveren napar.
    92.soru gerekli guıvenlık tedbiriyle ruzgar kesici aynı deilmi
    95.soru 4 boşlukl karbonmonoksit
    LÜTFEN İTİRAZ EDİN NE KADAR İPTAL OKADAR DOGRU CEVAP DMEK. BENCE 7-8 KESIN IPTAL HATDA 10 OLURSA sınav BILE IPTAL OLABILIR. MEVZUATIN DERİNİNE OYLE BİR DALMIŞLARKI HERKES KALICAK EĞİTİM KURUMLARI ZENGIN OLACAK

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  15. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

a grubu 17. soru puko döngüsüyle ilgili olan.
    sorum şu ki c şıkkındaki faaliyet planının izleme ve gerçekleştirme demekte. gerçekleştirmek uygulamak değilmidir?

16. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica