18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hakanpandar

hakanpandar TÜİSAG Üyesi

2/10

2. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Doğru hatırlıyorsunuz. Hangisi risk analizi yaptırmalıdır diyordu soruda 6331'e göre. Cevap da tüm işletmeler olacaktı.

baktulga bu yazıya teşekkür etti.
  3. zekibaba

zekibaba TÜİSAG Üyesi

evet

4. makman

makman TÜİSAG Üyesi

personel, insan kaynakları, mali idari falan filan sorumlusu olacak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. cskcaner

cskcaner TÜİSAG Üyesi

Madde 75 - İskele sökülmesi aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:
    1 - İskelelerin sökülmesine en üst kısımdan başlanacaktır.
    2 - İskelelerin bina bağlantıları kalasların alınmasından sonra ve yukarıdan
    aşağıya sırayla sökülecektir.
    3 - Sökülmüş olan malzeme hangi yükseklikten olursa olsun doğrudan
    doğruya yere atılmayacak, iki yerinden bağlanarak dengeli şekilde
    indirilecek ve uygun bir yere istif edilecektir.
    4 - Söküm başlamadan önce herhangi bir sebeple, iskelenin takviye veya
    çaprazlarından hiçbir eleman alınamaz. Ancak söküme başlandıktan sonra
    iskele malzemesinin indirilmesi amacıyla iki dikme arası (aks)
    korkuluklarının alınması mümkündür.

Samet34 bu yazıya teşekkür etti.
  6. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Ben de aynı cevabı vermiştim. Evet belirli bir hızın üzerinde esmesi durumunda işlem durdurulmalı fakat rüzgar engelleyici kullanılması halinde bu hız düşürülerek çalışılabilir diye düşündüm. Keza yeni yönetmelikdeki rüzgar değerinin çok üzerinde şantiyeler var sonuçta vinç kullanılan hocalarımdan duyduğum kadarıyla, bu durumda rüzgar engelleyici gibi önlemlerle iş görüyorlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. erkanozturk

erkanozturk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

İSG Tüzüğü ile başlayan 2 veya 3 sorular ve Yapı işleri Tüzüğü İle başlayan sanırım 1 soru direk iptal olacak..Sebebi de bakanlık sınav uygulamasını açıkladığında yürürlükteki mevzuatlar geçerlidir dedi. dolayısı ile İptal edilen tüzükler iptal

8. İnis Mona

İnis Mona TÜİSAG Üyesi

Gidişata bakarsak ,kasım sınavında daha fantastik sorular bekliyorum ,herkese geçmiş olsun.

Samet34 bu yazıya teşekkür etti.
  9. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

Ekranlı araçlarla ilgili bir soru vardı: monitör sabit kalmalı şeklinde bir içerik bulunuyordu. oysa monitör hareketli olmalı.

Monitör: Ekranda görünen karakterler kolayca seçilebilecek sekil ve formda, uygun

büyüklükte olmalı, satır ve karakterler arasında yeterli bosluk bulunmalıdır. Ekran görüntüsü

stabil olmalı, görüntünün titremesi ve benzeri olumsuzluklar bulunmamalıdır. Parlaklık ve

karakterler ile arka plan arasındaki kontrast, operatör tarafından kolaylıkla ayarlanabilmelidir.

Ekran, operatörün ihtiyacına göre kolaylıkla her yöne döndürülerek ayarlanabilir olmalıdır.

10. Ertuğrul ASLAN

Ertuğrul ASLAN TÜİSAG Üyesi

Bende B grubuydum. Fakat 4 boşluk olduğunu biliyorum...

11. hsnrdgn

hsnrdgn TÜİSAG Üyesi

dogru böyle giderse oyle olacak.kurslar kazanacak..

betül alkan bu yazıya teşekkür etti.
  12. makman

makman TÜİSAG Üyesi

bende normatif dedim,
    çünkü dogmatik hukuk falan aklımda kalmış, dogmatik de olduğuna göre hepsi normatif değildir dedim ama bilemiyorum hukuk bir normatif bilimdir diye birşeyde okudum.

13. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Rüzgarlı soruda işlem durdurulmalı diyen arkadaşlar, soruda herhangi bir değer verilmemiş fakat sınır değerin üstünde rüzgar esmesi halinde -ki bence bu değerin verilmemiş olması da soruyu yanlış yapıyor- işlem durdurulmalıdır. Fakat, bu rüzgar seviyesini de bazı noktalarda -örneğin vinçin çalıştığı alanda- rüzgar engelleyicilerle düşürmek de mümkün. Ben o yüzden rüzgar engelleyiciler kullanılmalı denilen şıkkı işaretledim. 7/24 kuvvetli rüzgarın olduğu bölgeler var -ki soruda da sürekli rüzgardan bahsediyordu yanlış hatırlamıyorsam benzer şekilde- e bu bölgelerde inşaat yapmak mümkün olmaz her seferinde durursanız :) Rüzgar engelleyici ile rüzgarı bloke etme yoluyla vinç çalıştırmak daha mantıklı değil mi bu noktada? Sonuçta rüzgar seviyesini sınırın altına çektikten sonra ne diye durduralım işi :) Ha düşüremediysek yönetmelikde geçtiği gibi durdurmak gerekir elbette.

ebrurazr ve enginadil bu yazıya teşekkür etti.
  14. enginadil

enginadil TÜİSAG Üyesi

bu sınavdanda kaldık çok şükür...

Serdengeçti86, KADİR UGURLU ve Samet34 bu yazıya teşekkür etti.
  15. makman

makman TÜİSAG Üyesi

herkes tüzük kalkmadı mı kalkmadı mı diye soruyor. Tüzük henüz KALKMADIIIIIIIIIIIIIIII. öyle kolay kolay da kalkmaz.

16. enginadil

enginadil TÜİSAG Üyesi

nfpa ile alakalı soru vardı hatırlayab varmı?

17. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

hocam iyi diyorsun da şiddetli rüzgar ne demek? hızı nedir?

18. makman

makman TÜİSAG Üyesi

PÜKO sınavın en kolay sorularındandı.

volkan8503 ve büter bu yazıya teşekkür etti.
  19. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

sıralama soruları I-II-III-IV beni biraz tereddütte bıraktı açıkçası!!

20. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Normatif hukuk kuralları, bir ülkede belli bir dönemde uygulanmakta olan değil, ancak uygulanması gereken, yani sosyal ihtiyaçları adalete en uygun biçimde karşılayacağı düşünülen hukuka verilen isimdir. (Bilge, 1975:34-35). Özetle, normatif hukuk kuralları ideal bir toplum için olması gereken hukuk kurallarıdır.
    O zaman doğru cevap ne oluyor?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica