18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

nerden baksan 6-7 tane sıralama vardı!!

2. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

kursta ve daha sonraki çalışmalarımızda bir sürü sayısal değer ezberletildi , bugünkü sınavda sanırım 10-12 sayısal değer
    soruldu , kurslara gidip zaman ve para harcadık, madem kanun ve yönetmeliklerden bu kadar çok soru soracaktınız,kursa gerek yok ki ,oturup ezberlerdik satır ,satır

abbassahbey, Lal09, ebrurazr ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

LPG ve benzin yangınlarında en etkili söndürme ... köpük

Köpüklü Yangın Söndürücüler : A, B ve C sınıfı yangınlarda etkilidir. Kullanıldığında köpük, yanan maddenin üzerini kaplayarak oksijenin keser ve yangını söndürür. Bu özelliğinden dolayı özellikle benzin / mazot yangınlarında çok etkilidir

4. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

İşte bence orada sıkıntı var soruda :) Soruda bir değer verilmemişti.

Ama yönetmelikde diyor ki

"Kuvvetli rüzgar alan iş yerlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınmadan işçiler çalıştırılmayacaktır."

Şıklardan birinde rüzgar engelleyici tertibatların kullanılmasından bahsediyordu. Bu şekilde bir tedbir aldıktan sonra işçi çalıştırabilinir bence. Ancak böyle bir tedbirin yoksa işi durdurmak gerekir.

Yani ben böyle düşündüğüm için "rüzgar engelleyici" şıkkını işaretledim.

Gerçi diğer şıkları da net hatırlıyor değilim :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. İnis Mona

İnis Mona TÜİSAG Üyesi

Bileeen için :)

6. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Çok doğru söylemişsin. Aynen katılıyorum buna. Bence sınav "zor"dan ziyade, "saçma"ydı. Tüm emeklerimizi boşa çıkardı, asıl bilmemiz gereken noktalar belki soruların %10-20'si falandı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

abbassahbey, Lal09, thekayra ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. makman

makman TÜİSAG Üyesi

"Çalışanların hava kirleticilere maruziyetini azaltmak için genel yaklaşım olarak ortamda kaynakçı başına 284 m3 hava hacmi ve tavan yüksekliği en az 5 metre olmalıdır. Yapılacak genel havalandırmada birim çalışma alanı yüzölçümü için 50 m3/saat hava değişimi sağlanmalıdır. Genel havalandırmaya ilaveten yerel havalandırma yapılacaksa, kaynak işlemine uzaklığı 60 cm olmalı ve havalandırma hızı 30 m/dak olmalıdır."
    bende 284 lü şıkkı işaretledim ama 284 metreküp alması gerekiyormuş. 5 m yüksekliği biliyordum şıkta da 5 m den fazla olacak diyordu sınavda çakozladım olayı ama 284 yüksek geldiği için gitti soru, hayırlısı.

8. yvzserdar34

yvzserdar34 TÜİSAG Üyesi

maalesef üstan fiziksel, yanlış cevap vermişsin, kaynakta once asetilen sonra oksijen...

ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
  9. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

iyi de ama ipi söylerken her iki ucundan bağlı diye yazmamıştı ki...
    öyle yazsaydı ben de bu şıkkı işaretlemezdim. eğer doğru değilse direk itiraz ederim:)

volkan8503, Emar Store ve pasatchm bu yazıya teşekkür etti.
  10. makman

makman TÜİSAG Üyesi

çok enteresan yorum olmuş. o dediğin dikimevi ve benzeri TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) için.TSK da askerlik faaliyetlerinin yapıldığı işler haricinde dikimevi, fabrika vb. askeri işyerlerinde 6331 kanun kapsam içidir.

11. İnis Mona

İnis Mona TÜİSAG Üyesi

Soruların saçma oluşu doğru tespitte ,olay şurdan çıkıyor .Soruları hazırlayıp havuza gönderen kişiler 'Öyle bi soru hazırlamalıyım ki, vay kafaya bak nasıl sorular hazırlamışlar'' dedirtmek.Böyle oluncada biz uzman adaylarının sınav çıkışı kafada kocaman bir ünlem belirmesi ,gaaaaayet olası bi durum oluyor.

betül alkan bu yazıya teşekkür etti.
  12. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

betül alkan, heidi, didim ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. hobbytack

hobbytack TÜİSAG Üyesi

Sabahtan beridir dilim kurudu inandiramadim. :)

heidi ve fizikci04 bu yazıya teşekkür etti.
  14. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

defterın sayfaları zaten noter onaylı.cevap ıskurumu ve sgk bırlıktemıydı

15. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

ama berber rısk degerlendırmesı yapıyor.bence fındık ıscısı

16. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Zaman olarak insan faaliyetlerinin büyük bir bölümü kapalı ortamlarda geçirilmektedir. İçerisinde
    yaşanılan binanın kendisinden kaynaklanan “hasta bina sendromu (HBS)”, iç ortam hava kalitesini
    belirleyen etkenlerden bir tanesidir. Bina içindeki hava kalitesi tozlar, uçucu organik bileşikler,
    formaldehit, karbon monoksit ve biyolojik aerosoller gibi kirletici maddelerin ortamlardaki
    konsantrasyonları ile belirlenir. HBS’nin tespit edilen başlıca semptomları arasında, boğazda ve
    gözlerde tahriş ve yanma, öksürme, hapşırma, baş dönmesi ve baş ağrısı, yorgunluk, mide bulantısı,
    ciltte tahriş ve yanma olayları bulunmaktadır

heidi bu yazıya teşekkür etti.
  17. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

ıs hastalıgı dıye bısey yoktur.cvp meslek hastalıgı

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  18. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

hesap makınası

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  19. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

aynen...

20. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

hocam gayet net.. bende şöyle düşündüm...ortama neden önce yanıcı gaz verilsin ki!!

heidi bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica