18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

oksijeni nasıl yakacağız, önce asetilen açılır sonra oksijen verilerek alev ayarı yapılır[/quote]

yanlıs bılıyosun.once asetılen acılır sonra oksıjen.kapatılırken tam tersı

2. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

yılda 1 kez
    dogru cvp

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    155 ve 161 in nesi yanlış? özellikle dikkat ettiğimi hatırlıyorum ama açıklamalarını hatırlayamadım doğrusu...

thekayra bu yazıya teşekkür etti.
  4. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

o zaman neden rısk analızı yaptırmak zorunda.ama fındık ıscısı rısk analızı yaptırmak zorunda degıl
    tarımdan sayılan aıle ıcınde yapılan ıslerde ıs kanunu uygulanmaz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

capraz sokme

6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bu soru beni çok üzdü.. 19.5 kalmış aklımda.. ve gerçekten 19.5 lu şık vardı.. inanamıyorum yani.. bu kadar mı şaşırtma yapılır.. iş güvenliği uzmanı az diyorlar, piyasaya çıkkmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar.. :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Kaanka, serkanserdar61, cherry_tr ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Aynı durumdayım ben de.

betül alkan bu yazıya teşekkür etti.
  8. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bu da yanlış :(
    iple indirme seçmiştim.. daha önce bir test sınavında yine iple indire sormuşlardı sanırım? aklımda öyle kalmış..

didim bu yazıya teşekkür etti.
  9. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

Ali kardeş bu soru seni çok üzmüş fakat beni perişan etti. inan sınavdan çok önce bunu kaç kez not ettiğimi bilmiyorum.. peki neden aklımda %19 kalmış onu düşünüyorum. Hayırlısı!!!

10. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

yangın söndürme yöntemlerine ilişkin bir soru vardı, bu soruda emülsiyon su ile söndürmenin bir çeşidi olarak yer alıyor.

* Emülsiyon İçin Kullanma Özelliği: Birbirleriyle karışmayan iki sıvıdan biri diğerinin üzerine dağılarak küçük damlalar meydana getirir. Bu damlalar bir süre için yanıcı sıvının üzerini, kaplar, yanmayı durdurup yayılmasını önler. Fuel-Oil üzerine ince damlalar halinde püskürtülecek su yanmayı durdurur ki bu olaya Emülsification (Emülsifikasyon) denir.

11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ağlicam şimdi valla.. :(

Kaanka bu yazıya teşekkür etti.
  12. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

cok kolay alevlenır 0 dereceden dusuk parlama 35 dereceden dusuk kaynama kolay alevlenebılır parlama noktası 21 derecenın altında alevlenır 21 55 derece arasındakı madde

13. zkb

zkb TÜİSAG Üyesi

Gerçekten daha zor bir sınavdı,sebebi de ben son günlerde özellikle hap bilgi çalıştım, sayısal değerler ezberledim.bir önceki sınavlar giib olacağını düşünmüştüm.mevzuat soruları eski sınavlarda bariz belli olurdu cevaplar, ehliyet sınavı mantığındaydı.şimdiki öyle değildi.

thekayra ve ebrurazr bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

19 doğru zaten dostum.. notlarıma baktım ben.. yanlış olan 19.5 lu şık..
    sen hangisini yanıtlamıştın?

15. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

ınsan kaynakları

16. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

19.5 i işaretledim ve işaretlerken zaten bunda bir iş var dedim!! hayırlısı olsun!

17. temsasafir

temsasafir TÜİSAG Üyesi

20 ağustosta meb gov tr ve isggm gov tr de sorular yayınlanacak. 12 eylülde de sınav sonuçları yayınlanacak. yani gerizekalı meb, altı üstü 100.000 kitapçık okumak için (ki o da optik formve 4 tane şık var) 22 gün istiyor. daha kendi öğretmen açığını, atamalarını beceremeyen, eşleri birbirlerine kavuşturamayan ve bunu 2000 yıldır çözemeyen, her isg sınavında en az 5 tane hatalı soru bulunduran (ki bunda da olacak) bu kadar ahmak bir kurum nasıl olurda bizim gibi her işini noksansız yapmak zorunda olan binlerce teknik personelin sınavlarını hazırlar anlamıyorum... sonuçlara itiraz süresi ise sadece 3 gün. neden acaba??? başarısızlıklarını örtbas mı etmek istersel??? artı itiraz edilecek soru başına da 10 TL cik yatıracaksınız efendim... bazen LYS yi iki gün içinde açıklayabilme kapasitesine sahip osym yi acaip takdir edesim geliyor... onu da istedik ama yapmadılar bi türlü... yıllar sonra meb e işimiz düştü, şu soruların ve şıkların haline bak... oldu olacak, çoktan seçmeli değil yazılı olsaydı da bari hepimiz kalsaydık, kimse attığını tutturamasaydı...

Kaanka, isgkemal2013, serkanserdar61 ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

aynen.. ama 19 değildi notlarda sanki 19.5 du die kalmış nedense.. çok üzdü beni bu soru :(

19. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

mesut kardeş peki cevap hangisiydi?

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Valal arkadaşlar 2010 dan beri çıkan tüm sınavları yanıtladım. 2011 in ilk sınavı birde böle kazık gelmişti bana. birde bu sınav.. o kadar çalış çabala, şaşırtma sorularla allak bullak ol..
    birde bu konu konuşuldumu forumda bilmiyorum ama ankarada olması sınavın başlı başına bir stress kayn ağı zaten.. :deli:

21. temsasafir

temsasafir TÜİSAG Üyesi

konuşulan ve hatırladığınız ilk 60 soruda daha şimdiden 16 kesin yanlışım var... bi daha mı gidecez ankaraya şimdi :'(

22. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Ben de 19.5 dedim malesef. Birbirine bu kadar yakın iki ayrı cevap şıkkı olması nedeniyle bence bu soru iptal edilmeli.

23. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

cvp %19.5

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica