18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. pardon42

pardon42 TÜİSAG Üyesi

soruda yanlış olanı soruyor, önce yakıcı gaz açılır, yani oksijen
    cevabımız asetilen olacak

2. seleste

seleste TÜİSAG Üyesi

Meslekle ilgili hastalıklar, doğrudan meslekteki nedenlerden kaynaklanmıyor ama o nedenlerden dolayı şiddeti artıyor

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

benimde :(
    angaranın yolları, büklüm büklüm die bi şarmı mı vardı neydi :)

4. Murat Erşahinoğlu

Murat Erşahinoğlu TÜİSAG Üyesi

Cevap Govdeyi elle durdurmak diye hatirliyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. 7 nisan 1948 who kuruluş

6. MUSTAFA TOKAY

MUSTAFA TOKAY TÜİSAG Üyesi

2ocak 1948 de türkiye uye oldu. Ancak resmi üyelik 9 haziran 1949 da oldu. Buradan su cıkar , who 1 ocak 1948 de mi kuruldu. Ben 1946 da kuruldu diye biliyordum. Bu yuzden direk unicefi işaretledim. Aam soru cok sacma :S cvbını merak ediyorum. Yada soru iptal olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. pardon42

pardon42 TÜİSAG Üyesi

torna tezgahı elde tahriş olması gerekiyor,
    o rüzgar sorusuna ise ben paravan yapılır dedim

8. pardon42

pardon42 TÜİSAG Üyesi

evet dogru günlük haftalık

9. pardon42

pardon42 TÜİSAG Üyesi

emniyet kemeri platform gibi kullanılamayan yerlerde 3 m yükseklikte takılması mecburidir

10. ya bize ne WHO nun kuruluş tarihinden saçma sapan soru zaten hakkaten
    eğer iş güvenlik uzmanı yeterli ise neden sınav hakkını senede 3 e çıkarttılar
    yok yeterli değilse neden sınav bu kadar çelişkili
    hayır en az 40 sorunun cevabını yarısı bu olacak diyor diğer yarısı bu olacak diyor
    bi sınavda ya 3 olur ya 5 böyle herkesin çelişkiye düşeceği sorular sorulmaz

thekayra ve Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

tuzaklı bir sınav olduğu çok açık.. anlayıp anlamadığımızı sorgulamışlar.. ama ben 161 le 155 i kesin iyice okuyarak yanıtladım.. şimdi soruyu görmeden bişi diyemicem..

bu arada 3 mt den itibaren yüksekte çalışma için nolursa olsun emniyet kemeri kullanılıo akradaşlar.. şimdi baktım bi ki yere, 4 mt yi göremedim? dedğiniz gibi 4 mt ysa benimde yannışlar 30 a yaklaştı.. kasım ayında angara ylları büklüm büklüm yine :(

çalışmaya başliyim barti şimdiden :(

12. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

13. Murat Erşahinoğlu

Murat Erşahinoğlu TÜİSAG Üyesi

Canim arkadasim. Yakici gazla bir dene bakalim alet calisirmi. Asetileni once acarsin oksijenlede alevin siddetini ayarlarsin. Yillardir kaynakla kesme ile ugrasirim hic oksijenle işe baslayamadim.. bu oksi propan dada aynisidir.

14. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

damacana su var orda onunda msds oluyo diye dusunuyorum

15. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Konu hesap makinası elektrikli daktilo Fax vb NİN nasıl çalıştığı değil , yönetmelikte kapsam dışı olması.

Ekranlı araçlarda çalışma deyince aklımıza bankalar, çağrı merkezleri, vergi dairesi nüfüs Müd. Gibi yerler gelmeli

16. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

topraklama kaçak akım rölesi insanlar çarpılmasın diye. doğru cevap sigorta olması lazım. çayına iddiaya giren:)

17. MUSTAFA TOKAY

MUSTAFA TOKAY TÜİSAG Üyesi

valla dostum tartısmalara bakıyorum da, o kadar cok bilgi karmasası var ki. daha dgrusu, sınav sorularından kaynaklanan neden bu. O kadar çok muğlak lık var ki? tamam 100 soru içersinde 3-5tane değer, tarih serpiştirirsin, ancak sınav kalitesi bence yoktu. zor bir sınavdı ama kaliteli bir sınav değildi bence. Doğru dürüst neden sorumlu oldugumuzu anlamadan sonava girdik. 6331 yürürlüğe girdi ama sınavda 4857 den de mesul olduk. oss, KPSS, farketmez , doğru dürüst sınav bile yapılamıyor.

Lal09, karbon ve thekayra bu yazıya teşekkür etti.
  18. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Şıklar neler ?

19. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

hatırlamıyorum uzundu diğer şıklar ve bir paragrafa bağlanmış soruydu direk soru değil bir paragrafı 5 soruya bağlamışlardı yani

Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
  20. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Hukuk hiyerarşisinde tüzük yönetmelikten üstündür. Bu nedenle yeni tüzük çıkmadığı sürece 4857 sayılı tüzük iyi bilinmeli.
    Hatta dershanede tartıştığımız bir deneme sorusu vardı;
    "Kaldırma ve taşıma araçları azami yükün kaç katını kaldırabilecek ve askıda olabilecek güçte olmalıdır? diye.
    Herkes yeni çıkan yönetmeliğe göre 1.25 olduğunu düşündü. Ancak hocamız tüzükte halen 1,50 yazdığından geçerli olanın halen 1,50 olduğu söylemişti. Yönetmelikte tüzükte yazmayan şeylerde var. Bu nedenle son yönetmeliklerinde bilinmesi gerekir.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica