18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. idaseyfi

idaseyfi TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR KAMU KURUMLARI RİSK ANALİZİ YAPTIR MI?

2. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

şıkların tamamını hatırlıyormusunuz lpg tankının sondurulmesıyle ılgılı

3. ebulyasir

ebulyasir TÜİSAG Üyesi

Hepinize paylaşımlarınız için teşekkür ederim. An itibari ile 65 kesin burda yazılmayanlardan 5 doğru çıkarsa geçeriz inşallah... Kimsenin emeğinin boşa gitmemesi duası ile...

didim bu yazıya teşekkür etti.
  4. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

azot MSDS lerde zararlı bir etkisi yoktur yazıyor valla sınavdan çıkar çıkmaz ilk baktığım oydu:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  5. Demet GÜRPINAR

Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

3 ü de doğru dedim ben??

6. mehmet birol yapacı 2

mehmet birol yapacı 2 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar geceden gündüze geçecek insanlar 24 saat gündüzden geceye geçecekler en az 11 saat aralıksız dinlendirilmeli

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Maalesef ancak gaz yangını sorusuysa KKT yaptım, teması kesen soru diyorsa köpük yaptım sadece o ikisini hatırlıorm

8. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

kkt köpük emilsiyon diğer şııkı hatırlayan varmı?

9. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

madenlarde co miktarı 0.005 tir bu soru yanlış , ayrıca metanın oranını % 1 diyen arkadaşlar var, metan % 1 olduğunda lağımlar doldurulmaz, % 2 ve üstü olduğunda kurtarma ve grizu temizlemesi dışında hiç bir çalışma yapılmaz.....

10. idaseyfi

idaseyfi TÜİSAG Üyesi

Sorun değil o soru cepte. Muhtemelen İPTAL hocam.

11. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Yalnız soruda proje değil sağlık güvenlik planı diyordu sanırım ben işveren yaptım %60 eminim:)

12. mehmet birol yapacı 2

mehmet birol yapacı 2 TÜİSAG Üyesi

ben de sizin gibi düşündüm ancak özel okulda bir öğretmen çalışan değil midir diye düşünüyorum şimdi

13. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

boğma,soğutma,engelleme yapılır emilsiyon varsa onu hiç duymadım demek ki onu işaretlemişim

idaseyfi bu yazıya teşekkür etti.
  14. idaseyfi

idaseyfi TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR SORULAR NE ZAMAN YAYINLANACAK BİLGİSİ OLAN VAR MI?
    ZOR BİR İŞMİŞ GİBİ GÜNLERCE BEKLETMESELER BARİ. HEPSİ HEPSİ 100 SORU, SİTEYE EKLEMEK NE KADAR ZOR OLABİLİR Kİ :D

15. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

evet yapmalı diyordu tüm işyerleri risk değerlendirme yapmak zorundadır tek çalışanı olsa bile

Deryagüler bu yazıya teşekkür etti.
  16. idaseyfi

idaseyfi TÜİSAG Üyesi

:D

17. KadirAhmet

KadirAhmet TÜİSAG Üyesi

O kadar ki aradan 1 sınav dönemi geçmesine rağmen 18 Mayıs ssınav sonuçlarına yapılan itirazlara cevap vermedi. Dediğin doğru o kadar geri zekalılar.

18. emineerdoğan

emineerdoğan TÜİSAG Üyesi

Gece vardiyasindan gunduze gecerken 24 saat dinlenilmeli yaptim normal vardiyalida 11 saat degilmiydi

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  19. suat2509

suat2509 TÜİSAG Üyesi

DİĞER 3 MAKAM VAR IKEN SGK ONAYLAMAZ NOTER ONAYLAR

20. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

arkadaşım who ( Dünya Sağlık Örgütü) 1946 yılında kuruldu Türkiye 1948 de üye oldu , doğru cevap UNİCEF.
    WHO'nun amaçları ve görevleri bunlardır,
    • Sağlık alanında uluslararası nitelik taşıyan çalışmalarda yönetici ve koordinatör makam sıfatıyla hareket etmek.
    • BM, İhtisas Kuruluşları, sağlık idareleri, meslek grupları ve keza uygun görülecek diğer örgütlerle fiili bir işbirliği kurmak ve sürdürmek.
    • Hükümetlere, istek üzerine, sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi için yardım yapmak.
    • Uygun teknik yardım yapmak ve acil durumlarda, hükümetlerin istekleri ya da kabulleri ile gereken yardımı yapmak.
    • BM’in isteği üzerine, manda altındaki ülkeler halkı gibi özelliği olan topluluklara sağlık hizmetleri götürmek ve acil yardımlar yapmak ya da bunların sağlanmasına yardım etmek.
    • Epidemiyoloji ve istatistik hizmetleri de dahil olmak üzere gerekli görülecek idari ve teknik hizmetleri kurmak ve sürdürmek.
    • Epidemik, andemik vb. hastalıkların ortadan kaldırılması yolundaki çalışmaları teşvik etmek ve geliştirmek.
    • Gerektiğinde diğer İhtisas Kuruluşları ile işbirliği yaparak kazalardan doğan zararları önleyebilecek önlemlerin alınmasını teşvik etmek.
    • Gerektiğinde diğer İhtisas Kuruluşları ile işbirliği yaparak, beslenme, mesken, eğlence, ekonomik ve çalışma koşullarının ve çevre sağlığı ile ilgili diğer bütün unsurların iyileştirilmesini kolaylaştırmak.
    • Sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunan bilim ve meslek grupları arasında işbirliğini kolaylaştırmak.
    • Uluslararası sağlık sorunlarına ilişkin sözleşmeler, anlaşmalar ve tüzükler teklif etmek, tavsiyelerde bulunmak ve bunlardan dolayı Örgüt’e düşebilecek ve amacına uygun görevleri yerine getirmek.
    • Ana ve çocuk sağlığı ve refahı lehindeki hareketleri geliştirmek, ana ve çocuğun tam bir değişme halinde bulunan bir çevre ile uyumlu halde yaşamaya olan kaabiliyetlerini arttırmak.
    • Ruh sağlığı alanında özellikle insanlar arasında uyumlu ilişkilerin kurulmasına ilişkin her türlü faaliyetleri kolaylaştırmak.
    • Sağlık alanında araştırmaları teşvik ve rehberlik etmek.
    • Sağlık, tıp ve yardımcı personelin öğretim ve yetiştirilme normlarının iyileştirilmesini kolaylaştırmak.
    • Gerekirse diğer ihtisas kuruluşları ile işbirliği yaparak kamu sağlığı, hastane hizmetleriyle sosyal güvenlik de dahil koruyucu ve tedavi edici tıbbi bakıma ilişkin idari ve sosyal teknikleri incelemek ve tanıtmak.
    • Sağlık alanında her türlü bilgi sağlamak, tavsiyelerde bulunmak ve yardımlar yapmak.
    • Sağlık bakımından aydınlatılmış bir kamuoyu oluşumuna yardım etmek.
    • Hastalıkların, ölüm nedenlerinin kamu sağlığı uygulama metodlarının uluslararası nomanklatürlerini tayin etmek ve ihtiyaca göre yeniden gözden geçirmek.
    • Teşhis yöntemlerini gerektiği kadar standart hale getirmek.
    • Yiyeceklere, biyolojik, farmasötik ve benzeri ürünlere ilişkin uluslararası normlar geliştirmek, kurmak ve bunların kabülünü teşvik etmek.
    • Genel olarak Örgüt’ün amacına ulaşmak için gereken her önlemi almak.

21. MakissoS

MakissoS TÜİSAG Üyesi

lpg tankını nasıl boğacak.yani bi basınc patlama olayı var sonucta.boğamaz diye dusundum.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica