18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mehmet birol yapacı 2

mehmet birol yapacı 2 TÜİSAG Üyesi

biyolojik etkene maruziyet sonucu 40 yıl olmalıydı diye düşündüm ama?

2. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

E
    evet bende oule hatirliyorum.burda herkes cok emin konusunca bende yanilgiya dusuyorum.saglik guvenlik plani diyordu bencede.

3. Murat Başkır

Murat Başkır TÜİSAG Üyesi

berberin çalışanı olmasa bile 6331 ile alakası var..soru bunu soruyor

4. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

b) İşveren veya proje sorumlusu, yapı işine başlamadan önce, 7 nci maddenin (b) bendinde belirtilen sağlık ve güvenlik planı hazırlayacaktır.

Yapı işinde Ek-II’deki listede belirtilen risklerin bulunmaması halinde koordinatör atanmayabilir.

c) İşveren veya proje sorumlusu aşağıda belirtilen durumlarda, yapı işine başlamadan önce Ek-III’te belirtilen bilgileri içeren bildirimi Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne vermekle yükümlüdür;

- Yapı işi 30 iş gününden fazla sürecek ve devamlı olarak 20’den fazla işçi çalışacaksa,

- İşin büyüklüğü 500 yevmiyeden fazla çalışma gerektiriyorsa.

Bu bildirimde belirtilen bilgilerin yer aldığı levha, açıkça görünecek şekilde yapı alanının uygun bir yerine konulacaktır. Gerektiğinde bu bilgiler güncelleştirilecektir.

Proje Hazırlık Aşamasında Genel Prensipler

Madde 6 —İşveren veya proje sorumlusu, projenin tasarım ve hazırlık aşamasında, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde belirtilen genel koruma prensipleriyle birlikte, özellikle aşağıdaki hususlara da uyacaktır:

- İşin mimari, teknik veya organizasyon yapısına karar verilirken, yapı işinin değişik kısımlarının veya aşamalarının aynı anda ya da birbirini takip edecek şekilde yapılması planlanacaktır.

- İşin bütününün veya bir kısmının tamamlanması için geçecek tahmini süre belirlenecektir.

- Gerekli hallerde bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin (b) veya (c) bentlerine göre hazırlanan veya 8 inci maddesinin (c) bendine göre düzenlenen sağlık ve güvenlik planları ve dosyaları dikkate alınacaktır.

Koordinatörlerin Proje Hazırlama Aşamasındaki Görevleri

Madde 7 —Sağlık ve güvenlik koordinatörleri projenin hazırlanması aşamasında;

a) Yönetmeliğin 6 ncı maddesindeki yükümlülüklerin yerine getirilmesini koordine edeceklerdir.

b) Yapı alanında yürütülen faaliyetleri dikkate alarak, uygulanacak kuralları belirleyen bir sağlık ve güvenlik planı hazırlayacak veya hazırlanmasını sağlayacaktır. Yapı alanında Ek-II’de belirtilen işler yapılıyorsa, bu işlerle ilgili özel önlemler planda yer alacaktır.

c) Yapı üzerinde daha sonra yapılacak işler sırasında dikkate alınacak sağlık ve güvenlik bilgilerini içeren bir dosya hazırlayacaktır.

soru iptal olmalı, net bişey yok

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Adem BÜYÜKKÖPRÜ ve baktulga bu yazıya teşekkür etti.
  5. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

postası değiştirilecek işçi kesintisiz en az 11 saat dinlendirilmeden diğer postada çalıştırılamaz.yanlış yaptım ben de.

6. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

WHO nun Kuruluş tarihi 7 nisan 1948 mi ??? Kaynak ??? ayrıca soruda ki tanım çocuk haklarından daha çok bahsediyordu hatırladığım kadarıyla bu nedenle unicef işaretledim. ama sorular çok çelişkili ....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

O soru iptal olmalı bence

8. suat2509

suat2509 TÜİSAG Üyesi

SİGORTA HATTI ------KACAK AKIM ROLESI İSE İNSANI KORUMAYA YÖNELİK CEVAP SİGORTADIR

seher çam ve idaseyfi bu yazıya teşekkür etti.
  9. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

O sorunun cevabı kesin WHO.Herkes 1948e takılıyor orada WHO nun yaptığı tüm işleri ve görevlerini de vermişti. Sağlık kelimesi çok geçiyordu ayrıca

bulentim77 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

İşveren çalışanların sağlık gözetimini işe başlamadan önce ve iş devam ettiği sürece periyodik olarak yaptırmalıdır .
    soruda işe başladıktan sonra ve periyodik olarak diyordu. Ben o şıkkı işaretledim Maruziyet en az 15 yıldır

mehmet birol yapacı 2 bu yazıya teşekkür etti.
  11. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

herhengi bir özel durum söz konusu değilse 15 yıl saklanmalı ama özel durum olursa 40 yıl diğer cevaplarda yönetmeliğe göre işveren çalışanlara işin devamı süresince ğalık gözetimine tabii tutar
    işyeri hekimi her çalışan için öneride bulunur(şıklardaki önerimiydi tam hatırlamıyorum?)
    maruziyetin sona ermesinden sonra yapılacak sağlık gözetimi ile ilgili bilgi ve tavsiye verir.

yani şıklarrın hepsi doğru gibi ama bir tanesinde kelime oyunu yapmışlar büyük ihtimalle öneri gibi ya da zorunluluk gibi

mehmet birol yapacı 2 bu yazıya teşekkür etti.
  12. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Sağlık gözetimi doğru cevap kelime oyunu işe başladıktan sonra diyodu önce olacaktı

arbay bu yazıya teşekkür etti.
  13. Sarı81

Sarı81 TÜİSAG Üyesi

kişisel koruyucular her zaman en son...

14. suat2509

suat2509 TÜİSAG Üyesi

soruda 2011 ibaresı varmıydı

15. idaseyfi

idaseyfi TÜİSAG Üyesi

Hocam kaynak ==> bakınız who resmi sitesi :))

16. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

maruziyetin sona ermesinden sonra yapılacak sağlık gözetimi ile ilgili bilgi ve tavsiye verir yanlış olan cevap.

17. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Hayır o cevap doğru.Yönetmeliği okursanız görüceksiniz

18. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

sonuç olarak fazla kullanılmasada taşınabilir bilgisayarın işyeri ortamında olması yeterlidir. risk analizi yapılırken es geçemezsiniz sonuçta ekranlı bir araç doğru cevap masaüstü ve taşınabilir pc . saygılar....

19. idaseyfi

idaseyfi TÜİSAG Üyesi

KKD en son ama hocam bir de yükseklikten gelen emniyet kemeri mecburiyeti var. Peki o ne olacak.

20. mehmet birol yapacı 2

mehmet birol yapacı 2 TÜİSAG Üyesi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü'nün 386. maddesine göre; elektrikli mıknatıslı vinç, dinlenme halinde iken, mıknatıslar vinç üzerinde asılı olarak
    yüksekte bırakılmayacak, bunlar ya doğrudan doğruya yere değdirilecek veya bu iş için yapılmış platformlar üzerine indirilecektir. Mıknatıslar kullanılmadıklarında,
    vinç üzerinden çıkarılacaktır.

ahmeteke15 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica