18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

bizler bu işin kursunda ERGONOMİ dersi verildi ama ne yazıkki sınavda ortaokul öğrencilerimizin masa ve sandelyelerini kullandık :) ERGONOMİ Nerdeeeeeeee?

bbaşar bu yazıya teşekkür etti.
  2. suat2509

suat2509 TÜİSAG Üyesi

kalıtsal sosyal cevre yazıyordu.kalıtsalı hatırlamıyorum hatırlayan varmı

3. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

son derece haklısın.....

4. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Sağlık gözetimi

MADDE 16 – (1) Biyolojik etkenlerle yapılan çalışmalarda işveren çalışanların, çalışmalara başlamadan önce ve işin devamı süresince düzenli aralıklarla sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.

(2) Yapılan risk değerlendirmesi, özel koruma önlemleri alınması gereken çalışanları tanımlar.

(3) Maruz kaldıkları veya kalmış olabilecekleri biyolojik etkene karşı henüz bağışıklığı olmayan çalışanlar için gerektiğinde, Sağlık Bakanlığının işyerinin bulunduğu ildeki yetkili birimleri ile işbirliği içinde uygun aşılar yapılır. İşverenler, aşı bulundurduklarında Ek-VII’de belirtilen hususları dikkate alır.

(4) Bir çalışanın, maruziyete bağlı olduğundan kuşkulanılan bir enfeksiyona ve/veya hastalığa yakalandığı saptandığında, işyeri hekimi, benzer biçimde maruz kalmış diğer çalışanların da aynı şekilde sağlık gözetimine tabi tutulmasını sağlar. Bu durumda maruziyet riski yeniden değerlendirilir.

(5) Sağlık gözetiminin yapıldığı bu durumlarda, kişisel tıbbi kayıtlar, maruziyetin son bulmasından sonra en az onbeş yıl süre ile saklanır. 13 üncü maddenin ikinci fıkrasında belirtilen özel durumlarda kişisel tıbbi kayıtlar bilinen son maruziyetten itibaren kırk yıl süre ile saklanır.

(6) İşyeri hekimi her bir çalışan için alınması gerekli koruyucu ve önleyici tedbirler ile ilgili olarak önerilerde bulunur.

(7) Maruziyetin sona ermesinden sonra yapılacak herhangi bir sağlık gözetimi ile ilgili olarak çalışanlara gerekli bilgi ve tavsiyeler verilir.

(8) Çalışanlar, kendileriyle ilgili sağlık gözetimi sonuçları hakkında bilgi edinebilir ve ilgili çalışanlar veya işveren, sağlık gözetimi sonuçlarının gözden geçirilmesini isteyebilir.

(9) Çalışanların sağlık gözetimi ile ilgili hususlar Ek-IV’te verilmiştir.

(10) Biyolojik etkenlere mesleki maruziyet sonucu meydana gelen her hastalık veya ölüm vakaları Bakanlığa bildirilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

evet kalıtsal diyordu o kdr basit bir soruyu nasıl böyle zorlaştırarak sormuşlar pes kelime oyunları:(

6. suat2509

suat2509 TÜİSAG Üyesi

kalıtsal ilave edilmiş soru muhtemelen iptal olacak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Emar Store

Emar Store TÜİSAG Üyesi

http://en.wikipedia.org/wiki/WHO

The World Health Organization (WHO) is a specialized agency of the United Nations (UN) that is concerned with international public health. It was established on 7 April 1948, with its headquarters in Geneva, Switzerland. WHO is a member of the United Nations Development Group. Its predecessor, the Health Organization, was an agency of the League of Nations.

8. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Derya gittiğimiz kursta bize özellikle söylenen ve yazılı notlarda geçen 1946 WHO nun kuruluş yılı Türkiyenin Katılımı 1948 eğer bu soruda Who nun kuruluş yılı 1948 çıkarsa mahkeme yolum açık :) ayrıca Who nun kuruluşu ve düzenlenmesi kabul edilmesi ile ilgili bir çok kaynakta birçok tarih var ayrı ayrı açıklamalı , bizleri yanıltan bu oluyor bence ... ama yazık o kadar emek ver o kadar çalış , bu soruları hazırlayanlara, her bir soru için bunu sormanızdaki amaç neydi diye sormayı çok istiyorum .....

9. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

niye iptal edilsin o cevap doğru değildir.diğerleri doğrudur.

10. Emar Store

Emar Store TÜİSAG Üyesi

UNICEF was created by the United Nations General Assembly on December 11, 1946

11. mehmet birol yapacı 2

mehmet birol yapacı 2 TÜİSAG Üyesi

bence de sırf 45 km/h olmadığından ya da cevaplarda geçmediğinden bu soru hatalı bulunmalı

12. tahirdönmez

tahirdönmez TÜİSAG Üyesi

Tüzükler Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılır ve danıştay onayından geçer.İptali için Bakanlar Kurulundan yine bir tüzük çıkarılması gerekir.6331 sayılı isg yasasına aykırı olmayan hükümleri halen yürürlüktedir.

13. fizikci04

fizikci04 TÜİSAG Üyesi

diğer şıkların birinde "gerekli güvenlik tedbirleri alındıktan sonra " vardı ben de o şıkkı işaretledim.

14. fizikci04

fizikci04 TÜİSAG Üyesi

yanıcı gazın açıldıgı unutulsun oksijen verincede patlasın diye düşünüyor arkadaşlar sanırım:)

15. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

yanıcı gazlar;asetilen,lpg,hidrojen
    yakıcı gazlar;oksijen,azot.
    bu ayrıma dikkat etmek gerekiyor.

16. variety

variety TÜİSAG Üyesi

1,2,3,4,5

17. variety

variety TÜİSAG Üyesi

makinanın montajı hatalıysa makine zaten çalışmaz doğru cevap kimyasalların etiketlenmesi

Deryagüler bu yazıya teşekkür etti.
  18. salih21

salih21 TÜİSAG Üyesi

Sogutucu , bogucu , engelleyici , bide digerini hatirlamiorum

19. variety

variety TÜİSAG Üyesi

travma

20. variety

variety TÜİSAG Üyesi

maruziyetin bitiminden itibaren 15 yıl başlangıcından itibaren 40 yıl

Yüklüyor...
Konu Durumu: